acquiring network address - PROBLEM

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1304
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

acquiring network address - PROBLEM

Príspevok od používateľa schyzoy »

Caute. Uz z toho idem zosaliet...
Mam doma net cez modem, za ktory som si dokupil wifi router. Problem je v tom, ze WiFi aj LAN konekcie idu bez problemov na hocakom PC ktory bol u mna, okrem toho mojho! Ten nejde ani ked dam pripojenie cez LAN kabel do routra, ani ked som sa snazil pouzit dokupeny USB-WiFi adapter...
Siet najde v pohode, signal je super, akurat sa zasekne vzdy na "acquiring network address" a potom vypise "limited or no connectivity".
Jedine ako ide moj povodny PC pripojit na NET je ze ho pichnem priamo do MODEMU, cize router vytiahnem a pichnem PC rovno do modemu. Opakujem ze INE pocitace idu uplne v pohode, ziadne nastavovanie, jednoducho prides-zapnes-ides!

Skusal som uz nasledovne, a nefungovalo:

- disable/enable connection
- disable/enable hardware (network adapter)
- nova sietovka do PCI portu
- novy HDD, install WinXP
- Enable NetBIOS over TCP/IP
- zmena MAC adresy mojej sietovky

V PC mam samozrejme vsetko nastavena na Automatic config, DHCP enabled,...

Ked mi tam vyhodi dole ten zlty trojuholnik svykricnikom, doubleclick, support, details - ukaze tabulku "Network Connection Details" a tam je MAC adresa WiFi USB adaptera - v poriadku, co je ale zle, je IP address a Subnet Mask a dalsie parametre. Totiz:

- IP address je uplne ina ako na NB WiFi karte, ktory ide (z neho teraz pisem)
- Subnet Mask je v "zlom" PC 255.255.0.0 namiesto 255.255.255.0
- Default gateway a ostatne dalsie su tam neni vobec....

Takto to vyzera ked zly PC pripojim cez LAN aj WLAN, ako keby sa zasekol na Subnet Mask a IP prideleni.

POMOZTE MI PROSIM, Dakujem.
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

a ked tie hodnoty naklepes manualne tak to ide?

jedna sa o nejaku blbu chybu v spojitosti s postavenim hviezd. ja mam uz 3. notebook a neviem sa ani s jednym pripojit na free wifi v galerii (obchodak v ke) a kazdy s kym som siel to spravil bez problema. (mne to neslo ani s manualnou ipckou a mac adresou)


nemas na kompe nejaky firewall ktory blokuje dhcp packety?
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1304
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa schyzoy »

Skusal som manual, nepomohlo. Mal som Kerio, odinstalovane. Teraz len klasika Win Firewall,...

Uz som z toho fakt hotovy, kupil som router aj USB WiFi len kvoli tomu, aby mi sli oba PC, a stale mi ide len jeden!!! :cry:
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

schyzoy napísal:Skusal som manual, nepomohlo. Mal som Kerio, odinstalovane. Teraz len klasika Win Firewall,...

Uz som z toho fakt hotovy, kupil som router aj USB WiFi len kvoli tomu, aby mi sli oba PC, a stale mi ide len jeden!!! :cry:
... sietovka ti normalne ide, alebo nemas ako otestovat ?
pripadne crossKabel a skusit sa pripojit na iny komp...
alebo skus vymenit kabel medzi pc a routrom ... (mozno je mrtva jedna zila)
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1304
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa schyzoy »

ee, ako pisem hore, ked PC pichnem rovno do modemu, tak ide, ale ked ho napojim na router (a je jedno ci kablom alebo s WiFi), tak sa nepripoji. Ale len a len tento moj PC! Vsetky ostatne, co u mna boli, no problem kablom aj s Wifi :(
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1304
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa schyzoy »

Tak co chlapi (a baby), ziadna idea ?
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
bledos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: Pi 07. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Zdravim

Príspevok od používateľa bledos »

no pocuj ja mam asi ten isty problem co ty. Menil som teraz harwear na intraku a musel som preinstalovat Win XP a odvtedy mi cuduj sa svete nejde siet a ja vobec netusim preco.
U nas je to na intraku robene tak, ze kazdy dostava net na zaklade MAC adresy tvojej sietovej karty a ked ta sedi tak cez DHCP ti router prideli IP adresu a ficis na sieti.
Zial po preinstalovani windowsu mi nefunguje sluzba pridelovania adresy a ja neviem co s tym, na druhom PC (po zmene MAC adresy sietovky) to ide v pohode, ale u mna stale zlty vykricnik na sietovom pripojeni, statistika vyzera tak, ze moje PC sa snazi odosielat packety ale tie nepreliezaju...:(
Ked vie niekto ako na to budem to vdacny, neviete nahodou ako by som vo windowse rozbehal poskodeny DHCP, alebo ho preinstaloval, nechce sa mi kvoli takejto blbosti preinstalovavat zase cely system...
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1304
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa schyzoy »

Nepotesim Ta, preinstalovanie nepomoze! Ako pisem hore, ja som dal do PC novy disk, nanovo som instaloval XP, a nejde to!
Katastrofa, uz neviem ako dalej...
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

schyzoy napísal:Tak co chlapi (a baby), ziadna idea ?
... buduci weekend mam volny
... ak chces, tak sa na to pridem osobne pozriet
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1304
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa schyzoy »

KikoKK, ak to myslis vazne, beriem to ako prejav v dnesnej dobe velmi zriedkavy :wink:

Strasne by si mi pomohol. Mas spravu.
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

pocuj, a nemas to ty nahodou napchane do wan portu? alebo neni ten jeden port pokazeny? alebo mas dobry kabel?
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

jararak napísal:pocuj, a nemas to ty nahodou napchane do wan portu? alebo neni ten jeden port pokazeny? alebo mas dobry kabel?
to ma tiez napadlo, ale predpokladam, ze skusil zamenit port-port kabel-kabel ..

no nic, nechajme sa prekvapit, na co pride kiko cez vikend :cry:
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1304
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa schyzoy »

tak tak chlapi, ani WAN ani kabel ani zasuvka :P Proste to nejde len na mojom (RRRR) kompe, kazdy iny no problem
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
bledos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: Pi 07. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Huraaa

Príspevok od používateľa bledos »

No schyzoy aj si mal pravdu aj nie, ze preinstalovanie XP cka nepomoze...
Tak od zaciatku, po neuspesnych pokusoch s rozbehanim DCHP som preinstaloval XP cko, po nainstalovani sietovky cuduj sa svete siet sa rozbehla, vsetko slapalo ako ma, ale.... po nainstalovani dalsich komponentov(grafika, zvuk) a este nejakych programcekov(acrobat, winrar a pod) som restartol komp a siet zase nenabehla - klasika zlty vykricnik... CHAPE TOMU NIEKTO...?? Lebo ja som z toho uplne paf a niekedy ma proste tie pocitace privadzaju do sialenstva...
Ale siet sa mi nakoniec podarilo rozbehat, skocil som vedla ku kamosovi na izbu(uz v uplnej beznadeji), odpisal som si od neho cele nastavenie siete (IP,Mask, Gate ,DNS a WINS), co jemu prideluje DCHP zo servera a to som si nastavil u seba a cuduj sa svete siet ide...
Ked mi to niekto vysvetli budem mu velmi povdacny.
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Huraaa

Príspevok od používateľa galen »

bledos napísal:No schyzoy aj si mal pravdu aj nie, ze preinstalovanie XP cka nepomoze...
Tak od zaciatku, po neuspesnych pokusoch s rozbehanim DCHP som preinstaloval XP cko, po nainstalovani sietovky cuduj sa svete siet sa rozbehla, vsetko slapalo ako ma, ale.... po nainstalovani dalsich komponentov(grafika, zvuk) a este nejakych programcekov(acrobat, winrar a pod) som restartol komp a siet zase nenabehla - klasika zlty vykricnik... CHAPE TOMU NIEKTO...?? Lebo ja som z toho uplne paf a niekedy ma proste tie pocitace privadzaju do sialenstva...
Ale siet sa mi nakoniec podarilo rozbehat, skocil som vedla ku kamosovi na izbu(uz v uplnej beznadeji), odpisal som si od neho cele nastavenie siete (IP,Mask, Gate ,DNS a WINS), co jemu prideluje DCHP zo servera a to som si nastavil u seba a cuduj sa svete siet ide...
Ked mi to niekto vysvetli budem mu velmi povdacny.
easy as dell...

ocividne sa ti biju ovladace od dalsich komponentov a nejakych programcekov ...
(kedtak skus odstranit v zariadeniach sietovu kartu, neh sa nainstaluje znova, ci to nepomoze ... mozno ju hodi na ine adresy/prerusenia)

DHCP ti iba nastavi TCP/IP, co si mozes urobit aj rucne ... takze tam sa nieje comu cudovat, ze ked si to nastavis sam, ze ti to chodi ...

ja sa skor cudujem tomu, ze ked si si nastavil to iste ako tvoj kamarat vedla, ze vam funguju sucasne 2 pocitace na tej istej IPcke :8O:

btw: a nieje mozne, ze by ti pridelilo DHCP nejaku IP, a zlty vykricnik tam mas z titulu, ze uz nejaky borec pouziva taku istu IP ako mas ty ? a teda mas zlty vykricnik, lebo problem ?
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Siete"