napajanie grafiky z druheho zdroja

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
nataly7
Ban
Ban
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Št 07. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Tágovce

napajanie grafiky z druheho zdroja

Príspevok od používateľa nataly7 »

vedel by mi niekto povedat... ked napajam vykonnu grafiku(8800) zo samostatneho druheho zdroja, ci ta grafika este berie nejake napatia aj z "originalneho" zdroja pripojeneho k doske? ze ci berie nieco aj z PCIe x16 slotu, alebo vsetko napatie berie len z toho pridavneho zdroja?

no a ak, predsa len nieco berie aj s PCIe x16 slotu, tak by bolo fajn keby ste uviedli kolko to si je.

dakujem
Používateľov profilový obrázok
Lkuzman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 349
Dátum registrácie: Pi 08. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: D. Kubín (33)

j

Príspevok od používateľa Lkuzman »

Ahoj, aj keby si mal napajanu grafu NV8800 z dvoch zdrojov, zalezi na ich specifickom napati pri specifickom prudovom odbere ako sa budu zdroje "prudovo" zdielat. Tj ak mas dva PSU a jeden z nich je menej vykonny, tak s najvyssou pravdepodobnostou bude vDaka vacsiemu polesu vystupneho napatia +12V pri zatazi aj viac zatazovany (je to specificke a zalezi to od amper-voltovej AV charakteristiky konkretneho zdroja). Zbernica PCIe, pokial viem je schopna dodat max 75W, to by malo v praxi znamenat aj to ze grafika bude "cucat" stavu aj zo zakladnej dosky.
Spoiler: ukázať
CPU: Phenom 940 @ 3,6GHz + SCYTHE MUGEN; RAM: 8GiB @ 800MHz; MB: ASUS M3A-32 MVP DELUXE; VGA: Saphire HD5770 : 960MHz / 5200MHz; SSD: OCZ VERTEX 2 120GB; HDD: WD 2TiB; PSU: Akasa 1200W, CASE: Lian Li - PC-V2010B; LCD: Acer 2723W, OS: Windows 7 Home x64-SK-OEM ...
Používateľov profilový obrázok
nataly7
Ban
Ban
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Št 07. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Tágovce

Re: j

Príspevok od používateľa nataly7 »

lkuzman napísal:Zbernica PCIe, pokial viem je schopna dodat max 75W, to by malo v praxi znamenat aj to ze grafika bude "cucat" stavu aj zo zakladnej dosky.
ano to viem, ale ja by som rad vediet, ked oba zdroje bude mat napatia dostatok, ze odkial to ta grafika bude brat. chcel by som aby vsetko napatie pre grafiku bolo brane z externeho zdroja a hlavny zdroj aby bol urcny hlavne(iba) pre cpu(ostatne komponenty riesit netreba). je to mozne takto tej grafike urcit/prikazat ?
Používateľov profilový obrázok
Lkuzman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 349
Dátum registrácie: Pi 08. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: D. Kubín (33)

Re: j

Príspevok od používateľa Lkuzman »

nataly7 napísal:
lkuzman napísal:Zbernica PCIe, pokial viem je schopna dodat max 75W, to by malo v praxi znamenat aj to ze grafika bude "cucat" stavu aj zo zakladnej dosky.
ano to viem, ale ja by som rad vediet, ked oba zdroje bude mat napatia dostatok, ze odkial to ta grafika bude brat. chcel by som aby vsetko napatie pre grafiku bolo brane z externeho zdroja a hlavny zdroj aby bol urcny hlavne(iba) pre cpu(ostatne komponenty riesit netreba). je to mozne takto tej grafike urcit/prikazat ?
Toto sa asi nebude dat nijako prikazat. Vsak pripoj druhy zdroj (urceny pre grafiku) iba k molexu na grafike. Tento molex skuzi na grafike ako "hlavne" napajanie a teda vyssi prud by mal tiect cez PSU ktory napaja grafiku. Da sa predpokladat ze zbernica PCIe ma prudovu limitaciu na cca 6,25A na +12V (75W) vetve a tak z PSU pripojenemu k MoBo budes moct pre grafiku dodavat najviac 75W... a zvysok z PSU2.
Spoiler: ukázať
CPU: Phenom 940 @ 3,6GHz + SCYTHE MUGEN; RAM: 8GiB @ 800MHz; MB: ASUS M3A-32 MVP DELUXE; VGA: Saphire HD5770 : 960MHz / 5200MHz; SSD: OCZ VERTEX 2 120GB; HDD: WD 2TiB; PSU: Akasa 1200W, CASE: Lian Li - PC-V2010B; LCD: Acer 2723W, OS: Windows 7 Home x64-SK-OEM ...

Návrat na "Grafické karty"