problem so spustanim windowsu alebo instalacie

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
pipo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Po 12. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Humenné / Bratislava

problem so spustanim windowsu alebo instalacie

Príspevok od používateľa pipo »

na priatelkinom pocitaci robi problem spustanie windowsu XP, pri spustani vyhodi okno s moznostami na normalne spustenie, poslednu spravnu konfiguraciu a este nejake moznosti no ziadna nejde spustit..pri beznom spusteni zobrazi tu xp uvodnu animaciu no potom ostane cierny monitor(ale signal prijima) no pocitac nereaguje...rovnako pri pokuse o nudzovy rezim pocitac prestane reagovat pri nacitavani tych poloziek v dose, pri pokuse o znovuistalaciu zmrzne pri zistovani starej verzie operacneho systemu. pri zmrznuti pocitac nereaguje na ziadne tlacidla, disk nevykazuje ziadnu aktivitu..vie niekto poradit co s tym? skusal som obnovit bios ale tusil som ze to nepomoze..napada ma akurat formatovanie C: disku...inac ona nevie cim to moze byt lebo pocitac doondil jej sikovny brasko taze tak...vopred dik za odpovede
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

Ak mas moznost, vytiahni ten disk, daj do fungujucej masiny kde ho zapojis ako sekundarny disk (proste aby z neho nebootoval) a pozri SMART.
Pravdepodobne to takto zatial vyzera na màtvy disk...
Mozno sa mylim, skus este stiahnut MEMTEST, nabootuj ho a nechaj pretestovat RAM.

Mozes popripade skusit nabootovat aj nejake live distro Linuxu (SLAX)
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
pipo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Po 12. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Humenné / Bratislava

Príspevok od používateľa pipo »

dobry odhad, disk som vytiahol a skusil u mna doma. SMART sice vykazuje plne hodnoty ale problem je asi niekde inde. teraz neviem ci som to nahodou nesposobil ja, je to 200GB disk a ked som ho zapajal ako slave tak som omylom dal na jumper kde ma obmedzenie na 34GB. tak som ho zapol a neslo ho otvorit lebo bol v systeme RAW. dal som naformatovat na NTFS. az potom som zmenil tie jumpere tak ze uz ukazoval normalnu velkost, dal som ho sice naformatovat na NTFS, celych 187GB(tolko asi ma mat) no ked s nim idem robit v partition magic 8.0 tak odmieta s nim hociaku pracu, lebo je oznaceny ako "partition type bad" pri preskumani cez partiton info vypise niekolko chyb, len tak namatkovo som vedel prelozit nieco typu ze particia zacina v sektore ktory sa na disku nenachadza alebo take nieco. normalny format(nie rychly) ani scandisk nepomohli...mate niekto nejaky iny napad ako to znova sprovoznit?
a este ze kopirovat nanho ide bez problemov len ja ho potrebujem rozdelit..
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

partition magic neni taky dobry ako ho kazdy ospevuje.
mne napr tiez oznacil disk ako BAD lebo nevedel rozpoznat ake particie tam mam a mal som 3 kusy. skus take nieco ako paragon partition manager. nasiel som ho na hirens boot cd alebo ako sa to vola. ak budes chcet obnovovat udaje tak by som ti poradil get data back.
vsetko mi je jedno
Používateľov profilový obrázok
pipo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Po 12. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Humenné / Bratislava

Príspevok od používateľa pipo »

Patko19 dik za radu ale nakoniec som to poriesil inak. data mi netreba taze to problem nie je. a ak by niekto mal este taky problem tak mne pomohlo, ako si pisal, vyskusanie ineho programu a hravo to zmakla sucast windowsu XP, je to konkretne ovladaci panel - nastroje na spravu - sprava pocitaca - sprava diskov. tam som odstranil uz existujucu zlu particiu. este raz dakujem za pomoc, mozte locknut
Používateľov profilový obrázok
kwaso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 05. Okt, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa kwaso »

ahoj mam taky problem.. mam notebook skusal som si rozdelit disk cez Paragon Partition Manager.. dal som "Redistribute free space" sice mi s disku C ubralo pozadovane mnozstvo no nepridalo na disk D a zaroven mi padla particia D kde je oznacena ako RAW a zmazalo mi vsetky udaje z tejto particie..daju sa este nejako zachranit stratene udaje?

Návrat na "Operačné Systémy"