Cirkulaciu vzduchu v PC

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
BaRt
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 474
Dátum registrácie: Ut 08. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Cirkulaciu vzduchu v PC

Príspevok od používateľa BaRt »

Serwus. Som xcel ze pred mesiacom som kupil novy big tower a chcel by som sa opytat ako tam mam pohadzat ventialatroy ked tam mam aj vzduchovu trubicu na CPU. Mam to tak ze v dolnej casti skrine mam CPU a trubicu mam od zadu skrine ku predku. Mam dat v predu aby nasaval a vzadu vyfukoval ?????? :idea: :idea: :idea: Zatil dikes
erik
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Po 07. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa erik »

presne tak... vpredu v case vzdy nasavanie, vzadu odsavanie...
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Ja som az prekvapeny ako dobre posobi 12cm bocny vetrak...
Ja mam sanie ZDROJ...potom, trubicu na CPU...potom 8cm tichy vetrak na HDD a spominani bocny vetrak...to je vse....a este vyfukovanie vzduchu grafikou kartou...
KeD som mal vpredu sanie a vzadu odsavanie tak to nebolo take ucinne ako to mam teraz...myslim ze nasavanie vetrakom je zbytocne...(na prednom panely...), No sak ale sam vyskusaj rozmiestnit vetraky ako sa ty to najlepsie osvedci... :)
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

neviem, ja momentalne mam pasiv. strykovi som nahodil do relativne hlucnej zostavy s boxovanymi vecami jeden outake fan dozadu. hluk sa radikalne znizil, teploty ani nie kedze bola autoregulacia. no po mesiaci mal prach v cdromke, disk akoby ho obalilo, grafika tiez, proste prach bol vsade. vycistili sme to a nahodili aj intake, potom bol prach uz iba na tom intaku a outaku, troska procak. cize ma efekt aj ten intake. ten bocny fan neviem si nejak najst prenho miesto ako by to bolo lepsie, a ci ho vobec treba.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
BaRt
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 474
Dátum registrácie: Ut 08. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa BaRt »

No vyskusam vsetko :wink: ale na inom PC mam na bocnici 12cm FAN a je to celkom v poho. Teraz to mam tak ze v tom zduchovom tuneli mam vzadu odsavanie a velmi sa my to osvedcilo teplota s povodnich 39 je teraz max. 33 takze uplne pohodicka
Používateľov profilový obrázok
hurikan69
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Št 23. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Senec (35)

Príspevok od používateľa hurikan69 »

Ahojte.
Mam otazku: Ako stisim zabudovany ventilator v skrinke, kedze je to nahlucnejsi komponent v compe.

Zatial ho mam odpojeny, ale potom sa dost zahrieva vnutrajsok tak na 40 stupnov. Mam tam dat naspajkovat nejaky odpor, alebo sa da kupit nejak redukcia, aby sa dal pripojit na FUN. :8O:

Dakujem vopred za odpovede.
CPU: FX6300@3800MHz, CPU Cooler: AC EXTREME, MB: ASUS M5A97 R2.0, RAM: KINGSTONE 8GB KIT DDR3 1600MHz CL11, GPU: SAPPHIRE HD5750 1GB @860MHz/1355MHz, HDD: Kingstone V300 SSD 120GB + WD Green 1,5TB, Audio: Audigy 2 ZS, Zdroj: Seasonic SS-500ET 80plus, CASE: Antec 300, CASE Cooler: 2x Noctua NF-S12-800 + NOCTUA NF-S12A FLX, LCD: LG 24" 2441V-BN
Používateľov profilový obrázok
Guru
Ban
Ban
Príspevky: 587
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín (24)

Príspevok od používateľa Guru »

ano da sa kupit redukcia z 12v na 5v, cize pohodka, znizi to otacky co ma za nasledok aj stisenie, ale asi najlepsie ho bude treba vymenit za novy nie? :)
CPUAMD643200+ 2500mhzCHLADICZEROtherm BTF95 pasivRAM1gb APACER 400mhzMBAsrock K8SLIZVUKonboardREPROGenius 1+1HDD250gb samsung sata2 16mb cache+Nexus DiskTwinROMASUS DRW 1608P2SGPUGygabite G7600gt 256gddr3 128bit pasiv Pci-EPSUFRONTIER 400wSKRINKAYesico Openair Black+2xXILENCE Pro Fan XPF 120Lred+Katoda Twin-Set CervenaMONITOR19" CRT Belinea 106055MYSLogitech cordless desktop LX 700KLAVESNICALogitech cordless desktop LX 700PODLOZKAAllsop blue led

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"