problem: MSI K8n+Opteron

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
branni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 03. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Kosice

problem: MSI K8n+Opteron

Príspevok od používateľa branni »

zdravim.....zohnal som kamosovi mensi upgrade kompiku: MSI K8N neo4 s nf4 chipsetom, opteron 144 (u predchadzajuceho majitela slapal na 3050mhz) a ram 2x512 Vitesta 566mhz-----problem jedna: ramky mam podla cpuz v single chaneli aj ked ich mam zapojene spravne, problem 2: pri takteni som mu dal fsb na 290, htt3, voltaz ram 2,65, procak voltaz +6,6%=1,49, agresive timing off.....ramku som vsetko nechal na auto, tak si bios hodil delicku na 166...ked som to skusal zdvihnut alebo hociako zmentit tak hned po resete komp zkapal.....doma mam velmi podobnu zostavu (nf4ultra, 600mhz ram)a ide to vpohode....prosim poradte co mam ako nastavit, aby to slo.....s tou fsb 290 ide vpohode, len to ze ramky su single chanel a idu na 237mhz....dakujem.... :D
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Presunute : Procesory ->> Hardware vseobecne, keDze problem je vseobecny, netykajuci sa vyhradne procesora


Pamatove moduly mas zapojene spravne, alebo si len myslis, ze ich mas zapojene spravne? Skusal si ich prehodit rozne po slotoch?
Skusal si zistovat single/dual channel inak, ako len v CPU-Z? Idealne pri bootovani compu vo vypise.

Nastavenie pamati na auto nie je zrovna najstastnejsie riesenie. Minimalne zopar zakladnych parametrov by bolo dobre nastavit manualne : FSB na 200; CL na 2.5; RCD na 4; RP na 4; RAS na 8;...
Ak by boli naDalej problemy, skus nastavit manualne aj Max Async Latency na 9ns a Read Preamble na 6.5ns.

Za Dalsi mozny problem by som povazoval napatie. Urcite zdvihni minimalne na 2.7-2.75V, mozno ani to nebude stacit - tieto Vitesty su radi kàmene. Ja som im daval vzdy 2.8V uz od 590MHz.


Pripadne pokusne zdvihni Vcore napatie procesora, predsa len pod 1.5V vacsina Opteronov nezvladala tieto frekvencie.

Návrat na "Hardware všeobecne"