manualne upravenie rychlosti netu

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
kiloman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ne 23. Sep, 2007, 08:00

manualne upravenie rychlosti netu

Príspevok od používateľa kiloman »

uz ma to stve dlho takze skusim tot forum :
mam akoze adsl si dsl pripojenie amam mat rychlost 3 Mbit za sek.
proste ked zacnem nieco stahovat napr nejaky velky patch tak rychlost najprv zacne na nej.386 kB za sek. ale po chvili to klesne na nej 220 a to ostane ako maxi mum aj pre firefox alebo cez nej torrent stahovac ale ani zanic viac sem tam nej plus minus par kb. ked ale skusim bearshare tak ten aj popri tom ze taha napr. ten firefox. tak on si v pohode taha aj1.1 Mbit AJ 2.1 Mbit cize dokopy to je nejakych tych 3Mbit co mam ako platenu sluzbu. ide mi ale o to nejakym programom upravit rychlost pre nej .aplikaciu tak aby vyuzivala cele to pasmo .lebo na co mi je takato rychlost pripojenia ked mam vzdy vy uzite tak 50-60 % ked dam ctrl alt del a pozriem si graf pripojenia.

skusal som Cfos SPeed aj tweak master pro ale nedavajte mi rady typu pozri si stahuj.cz a pod. uz som ich skusal hodne. proste program ktory dokaze napr nastavit aby napr firefox tahal naplno a aby si komp nesetril este aj na ine alebo nepozerat web a aby zas napr ten torrent valil naplno a nesetril zas miesto aj este pre browser. hlavne dajte svoje skusenosti .

no budem rad ak to vobec nekto docita dokonca :idea: :? :( :x
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Lopik »

:8O:
to bolo strasne citanie .... to bolo napoli slovensky, napoli jazyk starich mayov ...
1, skus pouzivat interpukncne znamienka a odelovat vety
2, specifikuj slovo nej - slovensky tomu nerozumiem

inak ak chces regulovat rychlosti stahovania jednotlivych programov (firefox, torrent, DC++,...), tak skus pouzit program NetLimiter 2 .... a hlavne skus pisat zrozumitelnejsie, lebo to bolo strasne, co si napisal.
Naposledy upravil/-a Lopik v Št 15. Nov, 2007, 21:44, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
afro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Ne 26. Aug, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa afro »

mas turbo3 ? aky mas profil linky ? pretoze mne to ide tych 420KB/s
Používateľov profilový obrázok
kiloman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ne 23. Sep, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa kiloman »

nej znamena nejakych len som nedal bodku. A modem mam adsl desk porte od microcomu. A ten netlimiter 2 dokaze prikazat akemukolvek programu aby sa v tej ktorej chvili pripajal takou a takou rychlostou?
mas skusenosti?
inak skoro si sa trafil lebo mam predkov azteckych :lol: ale aj dobre nevidim na klavesnicu :(
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

mne to pripada ako naprosto korektne spravanie linky
Mas pasmo 3mbit (pochybujem, ze garantovane, a ak hej, tak maximalne na backbone, nie vsak dalej).
3mbit su zhruba 375kByte

zacinas tahat na 380 *jasne, zaokruhlenie, nulovy cas, zle delenie, kludne moze byt i viac*, casom to klesne, lebo priemerne nevyuzivas linku naplno, delis sa o nu s dalsimi ludmi sveta ...
takze to logicky klesne na 220-200

ak by si cucal z nejakeho servera na velmi dobrom pripojeni, bol by si predpokladam stale na 375kB

co sa tyka torentov, je dolezite nielen to, aku linku mas ty, ale aj aku linku maju ti, co subor poskytuju ... a samozrejme, kolko z nej maju vyuzitej ...

a ako Lopik poznamenal, pokecaj si s ujom slovencinom, ako ho co najmenej kur#it
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
NEx_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 515
Dátum registrácie: Ne 22. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Tornaľa

Príspevok od používateľa NEx_12 »

Tak , Tak Galen to napisal dobre , a pozri si presne v zmluve ako mas rychlost urcenu , a potom si ju zmeraj na nejakom tom webe. , a ked bude nizsia tak mas bud pc plny spywaru,virov alebo sa stazuj na t-come .. ;)
Desktop:|Intel E5200 2.5@3.5 Ghz 1,31V|Noctua nh-u9b|Asus P5Q pro|
|Asus EAH4850 625@680 Mhz| A-data 2x2gb gamers edition 800@932 Mhz|
|WD 6400AAKS|Cooler Master M520w|Thermaltake M9|
Laptop:|Fujitsu-Siemens Amilo pi1536|

"92% of teens have moved onto rap.If you are part of the 8% that still listen to real music,copy and paste this into your signature"
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Lopik »

kiloman napísal: A ten netlimiter 2 dokaze prikazat akemukolvek programu aby sa v tej ktorej chvili pripajal takou a takou rychlostou?
mas skusenosti?
ano mam ... sam ho pouzivam
Netlimiter ti sleduje cele pasmo a v tabulke pekne vidis, ktory program stahuje a akou rychlostou. Maximalnu rychlost stahovania mozes jednoducho upravovat. Dokonca ked tahas viac suborov cez prehliadac, tak kazdy jeden stahovany subor mozes obmadzit. Ma to vsestranne vyuzitie a funguje skvele ... ale program nie je freeware, cize bud si zozenies skusobnu verziu, alebo plnu verziu zozenies .... nemozem povedat, je to tu zakazane hovorit :)
screen:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
kiloman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ne 23. Sep, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa kiloman »

to ako je mozne ze sa delim o svoju linku s inymi ludmi zo sveta sak ja ju mam zaplatenu a na ip adresu som prihlaseny len ja tak to co je za haluz?
ked si skusim rychlost na DSL .sk tak tam to vzdy ukaze inak . a pocitac mam cisty ako detska rit po prebaleni ,neni sance ziaden vir alebo hocco .bo v tom som dobry ,len furt nechapem to spojenie .
inak na starom kompe som zistil ze mi /mozno aj vam len o tom nevete) t- com scanuje porty a furt sa mi se e do spojenia , a aj mi narval cosi do kompu a furt to nacuvalo na nejakom porte,a ked som to zablokoval firevalom (mam ten rusky Agnitum pro origos) tak mi nesiel net.ale teraz na druhom compe mi to nerobi tak nevem ale je to mozne ze tie ku..y z t-comu mi to nejak brzdia za to ze im blokujem ten scan alebo co inak mam dynamicku ip a tento firewall je fakt brutal ma perfect.stealth mod . a este ten netlimiter2 sice vie tu rychlkost upravit v tom zmysle ze ju pre tu ktoru aplikaciu znizi no a pre inu zas ostane miesto ale zas len do tych 220kB ale ja chcem vediet ci to ten program moze roztiahnut pre nejaku aplikaciu na tu plnu rychlost ak v tom istom case nebudem tahat nicim inym a ani pozerat net. :idea: ak hej tak si ho v najhorsom aj kupim orig .ale potrebujem to vedet na isto ,lebo na tej skusobnej verzii vyskusam tak akurat ...... ta ukazuje len grafy spojenia atd.


a na siedmy den boh povedal"not enough mana" :P
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Lopik »

kiloman napísal:to ako je mozne ze sa delim o svoju linku s inymi ludmi zo sveta sak ja ju mam zaplatenu a na ip adresu som prihlaseny len ja tak to co je za haluz?
na to si ako prisiel by som rad vedel ...
Netlimiter ti dokaze iba obmadzovat (znizovat) rychlosti tahania jednotlivych programov ... nedokaze ti rychlost zvysit, pokial server od ktoreho tahas ti to svojou linkou nedovoli ... to je rozumne predsa ... a netlimiter sluzi iba na meranie a obmadzenie rychlosti ... na to co ty chces sluzia download managery (Flashget, IDM, ..), ale to su programy na stahovanie suborov ... pokial ti nejde internet tak ako ma, tak sa treba stazovat v Tcome .. este si zmeraj odozvu: chod do Start -> spustit -> napis cmd -> do okna napis ping www.dsl.sk -t ... uvidis kolko mas ping (20-40ms optimal) a ci nestracas nejake packety ... ja mam tiez tcom a no problem ....

Návrat na "Siete"