AMD-K6 350

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
Oleg
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št 16. Dec, 2004, 14:00

AMD-K6 350

Príspevok od používateľa Oleg »

Potrebujem poradit s pretaktovanim mojho stareho compu. Je to AMD-K6 350 MHz, ktory som pretaktoval na 400 MHz. Problem je v tom ze ked to zvysim este o trosku viac tak zacne blbnut. Myslim si ze je to kvoli nizkemu napetiu. Na procaku som vycital ze moze ist maximalne na 2.2 az 2.4 voltov. Moze sa mu daco stat ked mu pridam viac ako tych 2.4 volta? Teplota je vpohode. Chladic je uplne zimny. Pretaktovaval som zvysovanim multiplikatora. Maticnu dosku mam Matsonic MS6260S. Dik
Používateľov profilový obrázok
Axis
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ut 23. Nov, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa Axis »

No ak ti doska dovoli ist viac ako 2.4 volta tak to skus. Myslim ze pokial je dobre chladeny tak by sa mu nemalo nic stat. Ved niektory manici prevadzkovali K7 procaky aj na 2.0 V, a to maju niektore povodnu voltaz 1.6 V, niekedy aj nizsiu.

Stare dobre K6 myslim boli vyrabane 220 nanometrovou technologiou a ta nieco znesie. Problem je hlavne vo vyprodukovanom teple.

PS: Na to ze chladic je studeny sa nespoliehaj. Ak je napriklad zle nasadeny alebo zle odvadza teplo procak sa ti moze upiect. Idealne je ak mas tepelnu diodu priamo v sockete a podla nej sa riad.

PS2: Matsonic maticna doska = no s panom bohom. Mam tiez matsonic len 8127C a dost casto nan nadavam. Hlavne kvoli absencii niektorych funkcii v biose.
Používateľov profilový obrázok
peco2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 123
Dátum registrácie: So 20. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Hlohovec

Príspevok od používateľa peco2 »

Mal som tento isty procak a dal som ho az na 500Mhz, ale uz to bolo hrozne nestabilne.
Podarilo sa mi to dostat iba do nudzoveho rezimu, aby som to mohol testnut v Sandre.
Napatie som mal az cez 3V, myslim ze to bolo 3,4 viac som sa uz bal.
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa siki »

To napatie zalezi od cpu. Mrkni sem, mozno si z oho nieco vycitas.
http://www.cpu-world.com/info/id/AMD-K6 ... ation.html
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|
Používateľov profilový obrázok
sweet
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa sweet »

neviem ale zda sa mi ze na tvojej doske je tepelny senzor.skus sandru alebo aidu ci ti nieco nameria.
CPU: Intel C2D E8200 2,66@3GHz Cooling: Intel Box MB: ASUS P5G41T-M LX V2 HDD: WD 160GB 7200ot SATA RAM: Kingston HyperX Blue 4GB DDR3 VGA: ASUS GTX 280 1GB DVDRAM: Toshiba-Samsung SH-S202 SOUND: 5.1 LCD: Benq FP91G+ PSU: Fortron BS II 500W
Používateľov profilový obrázok
Oleg
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Št 16. Dec, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa Oleg »

Tato doska nema senzor. Nainstaloval som Aidu a ziadne teploty tam neukazuje. Ale ked vravite ze by to malo fungovat aj pri vecsom napeti tak ja to skusim. Inac, treba davat silikonovu pastu aj na tie stare procaky? A co sa tyka tej dosky je to katastrofa, ale tu dosku som nekupoval ja.
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa siki »

Tak teplovodivu pastu nemusis davat ani na dnesne procesory, ale budes mat vyssiu teplotu. Cize jasne ze daj pastu aj na K6-2.
Ak si dostal k doske cd, tak tam by bol program na meranie teploty.
Ale stare dosky mali len sem tam teplotne cidlo.
Ja na MVP3 nemozem merat teplotu.
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|

Návrat na "Procesory"