automaticka regulacia ventilatora

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
stano170
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 03. Máj, 2006, 02:00

automaticka regulacia ventilatora

Príspevok od používateľa stano170 »

len sa chcem spitat, mozno trochu trapna otazka ale na chladici na cpu mam nastavene biosom autoregulaciu.. veccinu casu je ventilator uplne vypnuty. Zopina tusim od nejkych 36stupnov+/-.

ked do chladica ide stava tak vrtula svieti .. tych 35 stupnov je nejkych hranicnych a doska nepusti do ventilatora povedzme hned 5V ale len malicko takze kludne sa stane ze sa vrtula toci na 300RPM.

veccinou sa ale stava ze pri beznej praci sa drzi CPU na 35 stupnov a vtedy dostava ventilator take elektricke pulzy.. ze diodka v nom malicko svieti alebo striedavo zosilnuje a zoslabuje. Ale neni to dostatocne velke napetie na to aby roztocilo ventilator. Preto sa bojim aby to male napetie ktore tam stale je ci neodpali cievku v nom alebo ci to nejakym sposobom neposkodi ten chladic.

ako som hovoril spinacia teplota je cca35 a prave na tej teplote sa mi stale drzi cpu bez aktivneho chladenia. Preto akoby doska vahala ci ma alebo nema donho pustit stavu.
Ked teplota stupne o 2stupne tak us normalne sa zacne pomaly tocit vrtula. Chladic je Zalman CNPS9700 LED
Používateľov profilový obrázok
Bdurex
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 922
Dátum registrácie: So 27. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné (20)

Príspevok od používateľa Bdurex »

A co tak skusit tam dat Termistor, aky davaju pri AC chladicoch, ja som mal na AC Silencer 64 pre socket 939 a krasne to rugulovalo podla teloty pasivu
Powered by Core i7 2G & Samsung Galaxy S III
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

tej cievke to nevadi, nemas co riesit, zivotnost tym neklesa... :wink:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"