Skenovanie kroniky.

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
stefan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 25. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Nováky

Skenovanie kroniky.

Príspevok od používateľa stefan »

Nevymyslam hluposti, ale mam problem. Mozete mi poradit, ako skenovat tazku kroniku? Format je asi A 2 , vazi asi 8kg a skener mam A 4 EPSON Perfection 660. Naj idealnejsie by bolo otocit skener hore nohami (neviem, ci je to mozne a v navode som taky zakaz nenasiel.) Alebo budem musiet okolo skenera spravit "saluk" z knih, na ktorych by spocivala vaha kroniky ? Dakujem ! :?
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2253
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Teda neviem si to predstavit manipulovat s takou tazkou knihou nebude nic jednoduche a pohodlne. Ja by som to skusil s digitalnym fotoaparatom - viac fotiek a skladat jednotlive stranky ako panoramu.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
koco11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 483
Dátum registrácie: Št 31. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Blava,Sala

Príspevok od používateľa koco11 »

rovnaky skener mam aj ja......a skenuje aj hlavou dole....lenze jeden prioblem isto budes mat....nezmeti sa ti cela stranka na skener......alee v tom ti poradit zial bohu neviem.....ale fakt to mozes otocit dole hlavou....
HP Probook 6540b + HTC HD2 Android 2.3.1
Používateľov profilový obrázok
stefan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 25. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Nováky

Príspevok od používateľa stefan »

uPRIMNa VDAKA ! Obi dva sposoby su dobre. Nebol som si isty, ci digitalny aparat je az tak kvalitny, ako skener - hlavne z toho dovodu, ze mozu aj pri najvacsej opatrnosti vzniknut neziaduce tiene, hlavne pri lesklych fotkach.
Skener otoceny hlavou (nevedel som, ci je to technicky mozne.) - mi vyhovuje. (Budem musiet vrchny kryt odmontovat.)V prvom rade budeme skenovat obrazovu knihu (tu najtazsiu). Na jednej strane je 6-8 fotiek. Mensich formatov je viac. Jednu stranu budem musiet na styri krat skenovat a fotky jednotlivo rozdelit. Robil som prve pokusy - po case mi isli ruky odpadnut a bal som sa, aby mi kronika neprelomila sklo na skeneri.)
Pisana kronika je nieco medzi A 2 a A 3. (Atypicke miery.) Tam to bude horsie no a tam budem musiet skladat dlhe texty do panoramy. Tam skusim pouzit aj fotak.
Este raz Vam velmi pekne Dakujem!!! A nech sa Vam dari !!!
:surrender:
escaton
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Po 29. Jan, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa escaton »

:D Urcite skus fotak = bzna prax historikov, ktorym sa nechce sediet vo vlhkych zatuchnutych archivoch. :lol:

Návrat na "Hardware všeobecne"