stavba zosilovaca

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Duroniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 260
Dátum registrácie: Št 15. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Bystrica èas

stavba zosilovaca

Príspevok od používateľa Duroniak »

zdar potreboval by som si dat vyrobit DPS, poradte kde ich robia co najlacnejsie, a este poradte nejaky dobry lacny shop na integrace :D
MB: MSI K8N NEO4; CPU: Athlon64 3000+Winchester ; HDD: Maxtor 80GB; GRAFA: ATI Radeon X600(Pci-e) 256MB; RAM: 512MB (Canion); DVD ROM: LG 4167 b bulk; +Fáááááááájna BEDNA
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

eshop napriklad www.sos.sk ... ake integrace konkretne ?
Používateľov profilový obrázok
Duroniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 260
Dátum registrácie: Št 15. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Bystrica èas

Príspevok od používateľa Duroniak »

no kusok som sa sekol bude to autozosilovac 2x50W a tie integrace su
TDA1562Q stoja okolo 550SK kus :( a ja potrebujem dva
MB: MSI K8N NEO4; CPU: Athlon64 3000+Winchester ; HDD: Maxtor 80GB; GRAFA: ATI Radeon X600(Pci-e) 256MB; RAM: 512MB (Canion); DVD ROM: LG 4167 b bulk; +Fáááááááájna BEDNA
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

v SOS su po 350.... pozor potom na ne, ak sa ti nahodou skratuju kondenzatory co sluzia ako "beteria" tak ti odyde ten integrac... vlastna skusenost....
Používateľov profilový obrázok
Duroniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 260
Dátum registrácie: Št 15. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Bystrica èas

Príspevok od používateľa Duroniak »

no este musim zistit kde robia DPS za priatelne ceny bo som nestihol si objednat u profesora a ten ma teraz plno prace a v obchodoch to robia po 300SK co je moc, inac rozmyslam ci k tomu zosiku spravim aj predzosik ale kamarati vravia ze ked mam dobre autoradio tak ho ani velmi nebudem potrebovat.
MB: MSI K8N NEO4; CPU: Athlon64 3000+Winchester ; HDD: Maxtor 80GB; GRAFA: ATI Radeon X600(Pci-e) 256MB; RAM: 512MB (Canion); DVD ROM: LG 4167 b bulk; +Fáááááááájna BEDNA
Používateľov profilový obrázok
koco11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 483
Dátum registrácie: Št 31. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Blava,Sala

Príspevok od používateľa koco11 »

kamarat nevie co rozprava....


predzosilovac sa dava hlavne z dovodu korekcii zvuku a z autozosilovaca mas vystup dajme tomu 40W a ked napojis tych 40W na tvoj pekne pracne postavani novy zosilovac tak to spravi pffffffffffffffff ..... a odpalis ho ...
dalej dps ti lacnejsie ako za 300sk nespravia nikde ...... v ba na fejke stoji jedna doska od 500sk vyzsie cize tych 300sk je este dobra cena ......

integrace osadzuj ako posledne... a este lepsie by bolo keby ich das aj do toho patice. ......lahsie sa daju vymenit potom:P
HP Probook 6540b + HTC HD2 Android 2.3.1
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

koco zmaz to prosim ta po sebe a nenavadzaj mladeho na kraviny....

1. ktore autoradio ma 40w?? mozno tak to tvoje, ale pokial viem tak zo 14,4V dostanes tak okolo 15W max. ! keby to napoji napriamo, tak ano odsere,ale najskor by si to odsral koncak v radiu, ibaze on ma rozum a napoji to na RCA (cinch) vystup
2. ten integrac davat do patice... ach, jemu treba co najtvrdsie napatie, na tej patici by vznikal dost slusnych prechoDak
3. predzosilovac pred-zosilnuje t.j. zvysi ti uroven signalu, to co ti ho upravuje sa nazyva korekcie :wink:
Používateľov profilový obrázok
Duroniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 260
Dátum registrácie: Št 15. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Bystrica èas

Príspevok od používateľa Duroniak »

No to co robim si moste pozret v AMARU 10/2000
pozeral som jednu taku pracu bola aj z korekcnim predzosikom, a asi to budem musiet aj ja spravit s nim lebo vraveli ze bi to bolo prilis jednoduche, ja som len rozmyslal ze ked si ponastavujem v autoradiu equalizer tak mi bude naprd korekcni,
este jedna vec ten prezosik vlastne funguje na to ze upravi vstupny signal pre zosik, ak nie tak mi to pls vysvetli.
a take veci ako integrac dat do patice no niesom somar.
a este mna len sere to ze som mohol mat DPS od profesora za 50SK ale som zmeskal termin lebo som si najskor vybral velmi jednoduchy zosik a tento som nasiel len nedavno tak hladam nejaku alternativu profesora, a kamarat ma sklamal lebo mi mal DPS spravit fotocestou ale ma malu neonku takze tak sa veci maju
MB: MSI K8N NEO4; CPU: Athlon64 3000+Winchester ; HDD: Maxtor 80GB; GRAFA: ATI Radeon X600(Pci-e) 256MB; RAM: 512MB (Canion); DVD ROM: LG 4167 b bulk; +Fáááááááájna BEDNA
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

keby si sa na tu schemu pozrel aspon raz by si videl ze to svoj predzosilnovac ma, ktory ti musi stacit na kazde autoradio a aj MP trosku... korekcie mas aj na autoradiu, je to viac menej zbytocne stavat pri takomto zosilnovaci
predzosilnovac ma hlavne sluzit na zvysenie urovne signalu, napr. MP trosky maju okolo 250-350mV na vystupe a niektore zosilnovace potrebuju na plne vybudenie az 1,5V alebo viac, taktiez sluzi na impedancne prisposobenie (vysoka vstupna, nizka vystupna impedancia)

inak by ma zaujimalo preco niekto tvrdi ze je to az prilis jednoduche, vsak logicky sa clovek rozhodne pre integrovany obvod prevazne preto, aby si konstrukciu zjednodusil...

a tu DPS, da sa to nakreslit aj fixkou, ak s tym nepotrebujes ist na MISS aby to bolo typ top, kludne to prekresli, ale dodrz hrubky ciar, koli prudovemu zatazeniu....
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3931
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Memnon »

Moc jednoduche? z toho by som usudil ze to robis ako maturitny projekt ci daco podobne... kazdopadne su to len kecy ak mas aspon pristup k medenym doskam a trosku kyseliny (chlodir zelezity ci jak sa tomu nadava) tak s poriadnou fixkou (10skk tescko to isti) to mozes spravit aj sam.. vazne je to bezproblemove
a co sa tyka hrubky cesticiek predpokladam ze to je jednostarnna doska cize navrhni si kde budu upevnovasie otvory (ktorymi to pripevnis o krabicku) a cesticky rob co najsirsie (sirsia cesticka = viac medi = mensi odpor)
ak to robis ako maturitny projekt tak ti garantujem ze ak si DPS urobis sam ( aj s nedokonalostami s s tym spojene ) tak to viac ocenia nez ked to prasknes nejakej firme (tipkovi) ktora by ti to spravila
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
bioworm
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 355
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Važec / LM

Príspevok od používateľa bioworm »

Memnon napísal:Moc jednoduche? z toho by som usudil ze to robis ako maturitny projekt ci daco podobne... kazdopadne su to len kecy ak mas aspon pristup k medenym doskam a trosku kyseliny (chlodir zelezity ci jak sa tomu nadava) tak s poriadnou fixkou (10skk tescko to isti) to mozes spravit aj sam.. vazne je to bezproblemove
a co sa tyka hrubky cesticiek predpokladam ze to je jednostarnna doska cize navrhni si kde budu upevnovasie otvory (ktorymi to pripevnis o krabicku) a cesticky rob co najsirsie (sirsia cesticka = viac medi = mensi odpor)
ak to robis ako maturitny projekt tak ti garantujem ze ak si DPS urobis sam ( aj s nedokonalostami s s tym spojene ) tak to viac ocenia nez ked to prasknes nejakej firme (tipkovi) ktora by ti to spravila
hydroxid zelezity :wink:
BioPC
Spoiler: ukázať
MB: ASUS P5Q SE Plus CPU: Intel Core2Quad Q9550@+ AC Freezer 7 Pro RAM: A-DATA Vitesta 4x1GB 800MHz VGA: Gigabyte ATI R685OC 1GB HDD: Western Digital 500+640 16MB SATA2 PSU: Fortron BSII 500W Screen: LG Flatron W2753V 27" Sound: Logitech x530 + Logitech H600 Keyboard: Saitek Eclipse II Mouse: Logitech Cordless Click! Plus + RAZER Pro Solution Pro Pad Case: Thermaltake Xaser VI VG4000BWS
Laptop: Lenovo IdeaPad Y570

Návrat na "Zvuk a PC"