Optimalny OC na E6600 (zaciatocnik)

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
eSPer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 678
Dátum registrácie: St 10. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Handlová

Príspevok od používateľa eSPer »

..no co aspon ja viem, tak 6600 bez zvysenia napatia chalani taktuju na 2,8-3,2GHz na 965 a 35 Asuskach a GigaByte...
..Samozrejme taktuj v BIOSe a nechaj otvorenu kejsu a najprv si zisti kde mas svic na reset biosu.. ;)
..nasobic mas 9...
co sa tyka tejto MB neviem.. len skusat po krokoch 5-8MHz..
RAMky delicku nastavit na AUTO, alebo najprv na 533 a uvidis kam ta to pusti...

podrobne info ... http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_2/TY ... 20Duo.html
Progress... ... 59%
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

> Potreboval by som nastavit optimalnu FBS pre moj procesor
> lebo sa mi zda ze je slimak na niektore ucely...


podla mna stale neriesis podstatu problemu - preco si myslis ze po zdvihnuti fsb z 333 na 400 ten stroj bude ficat jak tri formule? Dostanes navrch 15% realneho vykonu a to ta nezachrani, namiesto slimaka mas pomalu kravu = ziadny VIDITELNY rozdiel.

Slimak nie je kvoli procesoru [ten toho zvladne viac ako si myslis], ale kvoli niecomu inemu : kukal by som sa na nedostatok pamate [pokial mas vela pamate tak VYPNI SWAP subor !!!], pomaly diskovy subsystem [performance monitor, disk queue length, % disk read time, % disk write time, zataz procesora a konkretny proces ktory ho sposobuje atd].

performance troubleshooting je moja silna oblast, pod do mna chlapeeeeeeec...
Používateľov profilový obrázok
Osvaldo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: So 06. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Osvaldo »

To je pravda , e6600 zvlada viac ako si mislis , a ked si spominal ten oc bez zmeny voltaze sa da dostat 3.2-3.4 v pohode,mozno aj viac pri uplnej stabilite.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

zostalo tu nejako podozrivo ticho - jak vzdy ked ide o nieco serioznejsie ako "neda sa mi spustit quake" a ked hodim naznak nejakeho komplikovanejsieho riesenia.

ale ved pohoda - ked sa chlapec kukne na nejake vykonove ukazovatele tak mozno najde pricinu jeho trapenia, inak to dopadne tak ako bezne : "preinstalujem si windows".
Používateľov profilový obrázok
xmon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Po 28. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Príspevok od používateľa xmon »

NO v kazdom pripade si precitaj nieco o taktovani a aj to ake to moze mat nasledky...a ver, ze E6600 nie je ziaden slimak. Problem bude niekde inde. A este nieco: cpu sa velmi nehreje ale aj tak radsej zozen nejaky poriadny cooler nech to mas poistene, a keD budes mat dostatok vedomosti o taktovani tak sa do toho pust.

Inac zo skusenosti Intel dosky moc taktovat nejdu (aspon tie co som mal pod rukami nesli...)
CPU: E6600@3,33GHz/Cooler: Thermalright SI-128+Noctua NF-S12 1200/MB: Gigabyte i965P-DS4 rev 3.3 F12A beta/RAM: DDR2 2x2GB OCZ platinum PC8000/HDD: WD 320GB SATA2 16MB - WD500AAKS SATA2 16MB/ROM:LG H42N/VGA: MSI EN8800GTX 768MB 384bit PCIe/Zdroj: Fortron 500W Active PFC BlueStorm II/Monitor: LG L226WA-WN 22"/Creative X-FI XtremeGamer Fatal1ty Pro Edition/Pixma iP4300 bez OC!!!
Používateľov profilový obrázok
eSPer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 678
Dátum registrácie: St 10. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Handlová

Príspevok od používateľa eSPer »

..no nazvime to napriklad aj perfomance tuning :wink:
Swap vypnes (pravy klik) Tento pocitac-vlastnosti-zalozka spresnenie-/na nej nastavenie/spresnenie/virtualna pamat..
dufam ze staci... :D
Progress... ... 59%
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

> Procesor mam taktnuty na 3,4 Ghz

congratulation, taku hodnotu nedosiahne vela ludi pri OC! hentie cipy su fakt parada.




> Narast vykonu som pociti cca 10percent

mno to nie je az tak strasne cititelne podla mojho nazoru - a urcite to musi byt viac ako 10% ked si to pretaktoval zo zakladnej frekvencie na skoro tri-a-pol giga...



> pretoze robim s videom(Pinachle studio 11) a poviem vam je to tam citit....

v tomto pripade NEDOPORUCUJEM vypnut swap subor [co som spomenul v predchadzajucom pripade] - video/audio/multimedialne aplikacie dokazu zozrat fyzicku pamat velmi rychlo. Ked aj ten swap vypnes, nic sa nedeje - maximalne ti po vycerpani realnej pamate padne to pinnacle a smitec. Tak ten swap zase zapnes a fici sa dalej, za vyskusanie to stoji.

dalsia info : v takomto pripade sa IDEALNE oplati vyhradit jeden samostatny DISK na swap. Pozor bavime sa o fyzickom disku, nie o jednom pismenku = jednej partition na disku kde sa na inej partition nachadza windows a aplikacie a data. Dovod : pri swapovani, ked uz na neho pride, nemusi jeden fyzicky disk obsluhovat vsetky poziadavky : data dnu, data von, swap dnu, swap von, nedajboh nejake veci pre windows... to lietanie hlavickami hore-dole je strasne hoci sa to nezda. Vyskusat si to mozes jednoducho : daj si kopirovat nejaky ISO image, povedzme 700MB, z jedneho disku na druhy... bude to trvat povedzme 20 sekund, dosiahnes cistu prenosovu rychlost 70MB/s [35MB/s citanie, to iste zapis]. Keby si tu istu operaciu robil v ramci jedneho fyzickeho disku, uz to bude trvat mnohonasobne viac, ked dosiahnes takych ca. 10MB/s cistych tak to si este dobre dopadol [takze priblizne 3.5x viac] a keby si popri tom este nieco ine s tym diskom robil, tak mozes ist do kostola :)

pri spracovani videa/obrazu [premiere/photoshop] je investicia do fyzickej pamate a samostatneho disku daleko dolezitejsia ako procesor samotny - pokial sa nebavime o renderingu/efektoch [vseobecne o hocicom co zavisi na rychlosti "vypoctu"]. Rozdiel medzi pomalou masinou na henten ucel a peckovym strojom je priblizne:

+ 4GB RAM = 2000,-
+ samostatny disk na swap ca. 80GB = 1100,-
+ kvalitne pretaktovany intel procesor = 700,- [cena kvalitneho vetraku].

a ten rozdiel vo vykone... mam jedneho frajera ktoremu sme za podobny peniaz zdvihli realny vykon stvornasobne.
Používateľov profilový obrázok
MuFFin0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa MuFFin0 »

kamos dal E6600 z 2,4 na 3,8 a ma to stabilne...
CPU:Intel Pentium D 3,2GHz 4MB /setrim na Q6600 | GPU: Asus EN8800 GTS 512MB | MB: 975x platinum powerup edition | RAM: 2GB Corsair 800MHz | HDD: 2x250GB Western Digital 7200 16MB | Zdroj: Fotron 500W Blue Storm II | LCD: LG 19" L1960TR | Mouse: Razer Diamondback Magma | MousePad: Steelpad Qck | Net: Chello Platinum 10240/ 1024 kbit/s

Návrat na "Procesory"