Kerio resp. iny firewall

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
bizarresk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zvolen

Kerio resp. iny firewall

Príspevok od používateľa bizarresk »

Cawte

Mam otazku. Zalozil som zivnost, a mam PC na ktorom by som si rad nahodil firewall (teraz mam XP SP2 fw), a otazka znie ci si mozem dat KErio PF free verziu na svoj ("podnikatelsky") pc a bude to legalne?? Alebo nebude? Popripade aky je uplne free fw co mozem pouzit?
C2D E8200, Gigabyte P35 DS3L, 3GB DDR2 800Mhz, Asus EAH4670 + Accelero S2, 320GB Seagate + 320GB Samsung F1, NEC 2470WNX S-PVA
Adobe CS4 Design Premium IE
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

Ono kazdy Free software je free, takze je volne siritelny, takze je asi legalny. Ale kazdy free program je niecim "odlahceny" od originalu. ;)
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
romang
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 05. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kerio resp. iny firewall

Príspevok od používateľa romang »

bizarresk napísal:Cawte

Mam otazku. Zalozil som zivnost, a mam PC na ktorom by som si rad nahodil firewall (teraz mam XP SP2 fw), a otazka znie ci si mozem dat KErio PF free verziu na svoj ("podnikatelsky") pc a bude to legalne?? Alebo nebude? Popripade aky je uplne free fw co mozem pouzit?

No pokail viem, tak kerio je free prave pre home userov, cize nie na PC kt. su vyuzivane na podnikatelske ucely.
Aky free fw ale poradit neviem, mam kerio a .. nehladam iny a ani som sa nezaujimal. Sry.
Skus ale Kasperski pozriet licencne podmienky, Zone alarm .. co ja viem este.. nenapada ma teraz
Používateľov profilový obrázok
romang
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 05. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa romang »

SurrendeR napísal:Ono kazdy Free software je free, takze je volne siritelny, takze je asi legalny. Ale kazdy free program je niecim "odlahceny" od originalu. ;)
Len dodatok, nieje free ako free, spravidla je v licencii napisane ze je free ale pre home pouzitie, cize nie pre podnikatelske ucely. Ale samozrejme kazdy program, distributor, si robi svoje podmienky, cize co program, to rozdiel. Len chcem povedat, nieje free ako free ;o)
Používateľov profilový obrázok
romang
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 05. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa romang »

Nedalo mi to :D
a pozrel som na stranku keria

Citujem:

Kerio Personal Firewall
Pocet pocitacù znamena pocet vsech PC, na kterych je Kerio Personal Firewall nainstalovan. KPF Free s omezenou funkcnosti je pro domaci a nekomercni pouziti zdarma.


zvyraznil by som ..je pro domaci a nekomercni pouziti zdarma...
Používateľov profilový obrázok
reno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Ne 27. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa reno »

Daj si tam Sygate. Je jednoduchy- su dve verzie Pro a potom je aj free verzia. Je celkom dobry a pritom dost ucinny. Skus ten mal som snim iba dobre skusenosti. Ale daj tam najnovsiu verziu lebo starsia nefungovala s Win SP2 nedalo sa dostat na internet aj ked si ho vypol.
CPU Intel Core 2 Duo E 8400( 475x8 - 3,8 GHz ), chladiè Thermalright SI-120, Doska Gigabyte X38 DS5, RAM 2x1G Corsair Dominator ( 5-4-4-12 ), VGA N Vidia Gigabyte 8800GT, HDD WD Raptor, HDD Hitachi 160GB S-ATA, , DVD RW Samsung 203D, DVD RW NEC 4550,skrinka Thermalthake Tsunami, zdroj Akasa460W, repro Creative Inspire T 3000 2.1, myš Logitech MX 518,podložka Razer eXactMat, klavesnica Logitech,Monitor Eizo S 1911
Používateľov profilový obrázok
ess
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Plymouth

:)

Príspevok od používateľa ess »

vsetky programy, co sa tyka fw, av a pod. oznacene ako free verzia su iba pre domace pouzitie....ale ako fw by som aj napriek tomu pouzil kerio...aj ked to mam na firemnom pocitaci.....ved to mozem vyuzivat sukromne.....kto mi dokaze ze som to pouzil na komercne ucely...ze ano...
Používateľov profilový obrázok
bizarresk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od používateľa bizarresk »

diki za odpovede chalani.. kerio som mal, je super.. este porozmyslam a uvidi sa :)
C2D E8200, Gigabyte P35 DS3L, 3GB DDR2 800Mhz, Asus EAH4670 + Accelero S2, 320GB Seagate + 320GB Samsung F1, NEC 2470WNX S-PVA
Adobe CS4 Design Premium IE

Návrat na "Programy a problémy s nimi"