Skusenosti s PC predajnami v KE

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa Josifek »

Kedze toto je nakupna poradna, chcem sa podelit o skusenosti s shopom. Datacom-KE Bral som odtial MB+CPU+RAM v podpise, moja vysnena cesta k nim bola vsak viac nez strastiplna...


Do predajne som prisiel v utorok tj. 4.12.2007 spytal som sa ci mi vedia znizit cenu ak som dany produkt nasiel inde lacnejsie. Zlava bola, ale ozaj mizerna, omnoho mensia, nez by som to bral z druheho shopu. Ale povedal som si "Ok, aspon mam servis a zaruku v KE a pride mi to rychlo" To som vsak netusil ake utrapy maju nastat. Po navsteve shopu a dohodnuti cien mi povedal predavac ze dohodnute ceny mam napisat na internete do formulara pri objednavke. Tam vsak ziadna takato kolonka nebola, kedze casto so zlavami pre zakaznikov nepocitaju. Tak som tam na druhy den prisiel s tym, ze to objednam na mieste. V rade ku pokladni som cakal najmenej 10min, a predavac mi povedal ze mam ist do druheho radu, kde som zase cakal 10 min. Konecne som dal objednavku, ale na moje pocudovanie som nedostal ziaden papier o jej potvrdeni. Povedali ze zavolaju, a ze dohodnute veci by mali prist v sobotu. Cez vikend som nebol doma, no na moje pocudovanie ramky neprisli ani v pondelok. A tak som prisiel v utorok, kde mi povedali ze mam prist v stredu. V stredu som prisiel do predajne a spytal sa ci danu ramku maju. Spytali sa ma ci mam objednane, a nadiktoval som udaje ako pri prvej "objednavke" Jeho hlaska, ze ziaden zaznam o objednavke nemaju ma totalne "dostal" Nastastie vsak uz veci napriek utrapam mam doma.


Takze zhrniem to: Na veci som cakal tyzden, z toho 4 dni som preckal v predajni aspon 1 a pol hodiny. Neochota personalu, bordel v systeme a naviac skusenost, ze pred rokom sa toto iste dialo s klavesnicou, ked neprisla ani po tyzdni, a nakoniec som zrusil objednavku, ma donutili k zaveru, ze tento obchod uz nenavstivim.
Naposledy upravil/-a Josifek v So 05. Jan, 2008, 23:01, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Príspevok od používateľa Mirdis »

Ja som si tiez kupoval v tomto obchode komplet pc.Bolo to tak v auguste.Maju tam totalny bordel.Povedal som im v pondelok poobede,ze zajtra si po to pridem po svoju objednavku tak nech mi to pripravia.

Tak som prisiel tam.Postal som si v rade 10min a prisiel rad aj na mna.A uz nic horsie sa mi nemohlo stat len to,ze prisla ku mne zena taka tipujem najviac jej 22 rokov blondina.Tak to bude som si povedal.Povedal som jej cislo objednavky a ta zacala hladat.Viete kolko som tam cakal kym to vsetko nasla?30 minut a aj tak vsetko nenasla.Mal som tam objednany cpu,mb,lcd,ram,hdd,vga,klavesnicu a ona to hladala 30 minut.Tak tam cakam a jeden sa ma opyta,ze ci uz som vybaveny.Ja som mu povedal,ze uz tu cakam 30 minum a vasim kolegom sa nedari najst vsetky komponenty.Ta hlupa blondina sorry,ale naviem to inak nazvat chodila po predajni asi 10 min a hladala moju graficku kartu.Ja som tu graficku kartu svoju v regale videl aspon som myslel,ze to je moja lebo ina tam nebola tak som prisiel k nej a som jej povedal:
Slecna nehladate nahodou tuto graficku kartu a ukazal som jej prstom.A ona dakujem velmi pekne :lol:

Nakoniec jej prisiel pomoct jeden kolega,ale to hrozne bolo.
Ako pise Josifek maju tam poriadny bordel.
Používateľov profilový obrázok
cicolably
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 330
Dátum registrácie: Ne 10. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: ke

Príspevok od používateľa cicolably »

ja ked idem okolo a vidim dnu aspon 5 ludi idem radsej 500m do x-computers ale na dominikanske do Focusu

lebo fakt cakat tam v rade ked nejaky je lebo predavacovi to je jedno,ci z lava ci z prava aj zo stredu,a este je tam rad na objednavky,z boku.

taa blondynka bola celkom sikovna,mne nasla vsetko stale, ale tak objednaavku by mali pripravit chlapci vzadu a ona to mala dat uz komplet na pult,ale ako vravite bordel tam maju riadny.ale hlavne ty æhlapci,jeden nevie co robi druhy

najlepsi je GABO,objednas,zavola mam,pridem,zaplatim,idem.
Len skoda ze je to od ruky,ale auto je takze neni problem,a pre ostatnych donaska domov funguje
Asus Barebone T3 - AMD Phenom II X4 965 - ATI 4670 - 60GB SSD + 640GB - Razer Copperhead . MacBook White C2D 1,83 GHz - 80GB SSD intel - 2TB NAS . Magic Mouse . iPhone 5 16gb Black , Neonode N2 . Lumia 710
Používateľov profilový obrázok
Xaltotun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Xaltotun »

Ked v Kosiciach tak jedine X-computers alebo barnet.
1. Su lacnejsi ako datacom
2. Zozenu vsetko co sa da na Slovensku zohnat za par dni (Preto sa divim ked sa niekto na fore pyta veci ako "Kde maju skladom?". Vsetci totiz maju pristup do tych istych skladov je to len na ochote predajcov
3. Chovaju sa seriozne, volaju pravidelne v akom stadiu je objednavka ci uz prisla atd. Kedze vedia ze u nich nakupujem davaju mi internetovu zlavu aj ked kupujem na predajni.
4. Ked sme sa nedoruzemeli s objednavkou cez icq/telefon nerobili problem zrusili uz objednanu vec a vydali mi tovar z pultu ktory som chcel.
5. Ked som prisiel nie co reklamovat vzdy to bez reci vzali a do par dni riesili novym kusom.
MB: Gigabyte 880GA-UD3H, CPU: PhenomII-X4 955@975 BE + CM Hyper 212+Noctua NF-P12 HDD: 40GB SSD Intel X25-V + 5TB storage, RAM: 12GB A-DATA OC Gaming 1600mhz ddr3 CL9, PSU: Corsair CX600, GPU: Gigabyte gtx760OC rev.2, CASE: CM Elite 430 Black, MOUSE: A4Tech XL750BF + roccat taito, MONAS: HP-LP2275W S-PVA, SOUND: Behringer UCA222 + Audio Technika ATH-T 500, Koss UR29, MT: HTC One V, CAR: Mitsubishi Lancer X 2010 1,8MIVEC@143ps@full, TABLET: Prestigio PMP 5597D duo + ipad mini
Používateľov profilový obrázok
NemesiS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1688
Dátum registrácie: So 27. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Príspevok od používateľa NemesiS »

ja som odtial s kamosom bral tiez veci pred casom...
brali sme dosku, procak, 2xgrafiku, monitor.
vsetko bolo, len zrazu zistili ze jednu grafu nemaju,> debili, pritom si boli isti ze maju, povedali ze poslu UPS, doslo to o tyzden...takze takto 24h dodavka...
Powered by Lenovo R500; Sound by E-MU 0204|USB => Little Dot MK III => Beyerdynamic DT 880 600Ω
Používateľov profilový obrázok
Juri1990
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Po 01. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava, vek 23

Príspevok od používateľa Juri1990 »

Ja Som kupoval cpu+mb+ram+chladic z x-computer, som si to nechal poslat cez postu a uplna pohodicka, do nejakeho tyzdna doslo, vsetko v krabici este na kazdej skatulke moja menovka, proste luxus
CPU: Xeon E3-1231 v3| MB: GIGABYTE Z97-D3H| RAM: Crucial 2x4 GB DDR3 1600 MHz CL9 | VGA: stará záloha| PSU: EVGA 600B
Používateľov profilový obrázok
dragula
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: So 16. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa dragula »

Nuz zacinam mat aj ja zle skusenosti stymto shopom. To cakanie 10 min. ma az tak nezabije ale velmi zle skusenosti mam s reklamackami. Reklamoval som uz viac raz, to ze reklamovany tovar sa mi dostane az ku koncu 30 dnovej lehoty, ma ani neprekvapuje. Raz som ale reklamoval sluchadla, srac na reklamaciach ma este uistil, ze to posury. Samozrejme ze do 30 dni sa neozvali, tak som na Dalsi den zasiel, ze co sa deje. Oni mi tvrdili, ze mi volali, a argumentovali to tym, ze maju moje tel. cislo v pc. (ktore sa samozrejme dava pri vyplnovani reklamacneho formularu :crazy: ) Tak ma poslali na hlavnu, ze tam ma cakaju sluchadla (reklamacne bolo vtedy este na alzbetinej). Na hlavnej som si vyckal povestnych 10 minut. Vysvetlil som predavacovi, co je vo veci a zacalo sa zhananie. Po cca 25 minutach zhodnotil, ze moje sluchadla nemaju ale ze keD chcem, naj pridem poobede. (ze mali by uz byt) Nakoniec som to poriesil k spokojnosti oboch stran a zobral som si ine + doplatil. Aj keD nepacil sa mi neferovy pristup dotycneho pana a zatajil mi skutocnost, ktorej som si aj tak bol vedomy, ze ak sa prekroci zakonom stanovena relamacna lehota ma kupujuci od zmluvy pravo odstupit a predavajuci mu ma povinnost, vratit plnu sumu.


Takze odporucam panom z datacomu prestudovat tento dokument, nech uz sa take pripady nevyskytuju :nono:
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

...to naozaj len mne pride divne, ze tam este vobec niekto nakupuje?

Osobne by som teda uz pri prvom "probleme" urobil rychlu otocku a siel "kade-lahsie", veD konkurencnych shopov je ako maku.
Dnes uz naozaj nemoze byt problem vyberat si na zaklade kvality. :)
Používateľov profilový obrázok
sqo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Pi 14. Dec, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa sqo »

Nejak mam pocit ze najsolidnejsie asi budu malicke obchody ktore sa potesia kazdej zakazke a spravaju sa ku vam ako sa patry kedze si vas vazia ako zakaznika. Pre nejaky datacom ste len jeden z XY vela, preto to maju kus viac na haku.

Takze ak viete o nejakych mensich obchodikoch v ke, s kt su dobre skusenosti, plz napiste tu, nech sa utvori nejaky zozam:P
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5407
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

No mylsim, ze na Bratislavsky SHARK nema ani jeden shop.
Prvy aj posledny krat som tam nieco kupil (zdroj Seasonic), keD sa pokazil, do 30 dni od uplatnenia reklamacie sa vobec neozvali, tak som si teda na 31. den zasiel pre peniaze, v RMA boli predo mnou styria ludia a keD som ich chvilu pocuval, spytal som sa kazdeho, aky den od uplatnenia reklamacie prave maju. Odpovede boli od 32 do 36.
SHARK je naozaj "seriózny" obchod, ktory vie, ako sa ma zakon dodrziavat... :lol:
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

Nieco podobne je s Presovskym "velkoskladom" AXECO... stale ked som tam nieco reklamoval tak to prebiehalo asi tak:

odniesol som vec na reklamaciu...
po cely cas trvania 30 dnovej lehoty sa nikto nikdy neozval (a to som tam reklamoval uz asi 4 veci)
vzdy ked som tam niekedy dosiel tak typek vytiahol z kopy papier... nieco hladal (asi datum) a potom mi bolo povedane ze reklamacia sa este vybavuje
takze dalsia navsteva az po 30 dnovej dobe... zase typek vytiahol (z tej istej kopy) papier... nasiel si datum a siel do skladu pre novu vec...

asi takto...
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Je to stale o ludoch, pristupe a dodavateloch. Seriozne spolocnosti sa ozaj snazia, ale aj tie moze postihnut zly osud ak sa neplanuje. V prvom rade je naozaj problem najst kvalitnych kvalifikovanych ludi, ktori sa rozumeju tomu co predavaju a ak vo velkej spolocnosti je kolektiv predajcov za pultom taky ze sa rozumeju naozaj len malo a len "predavaju" potom to tak dopadne ako dopadne. Nebudem tu hodnotit ziadne spolocnosti ... kazdy obchod ma svoje problemy (aj ja medzi nami nikomu to nejde hladko..), ale uz zalezi ako ich riesi.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

biker, problem je ze v ke neni normalny pc shop. ano gabo je da best, no predsa ma len tak troska specifickejsi druh tovaru.

xcomp ma relativne lepsie ceny nez zvisok a v tych inych obchodoch to je este horsie. v imperku sa s tebou bavia jak s odpadom. v datacome ked na tej ploch 2x2m co tam maju nemaju aspon 50 ludi tak mam pocit ze maju zavrete. qcomp, to iste plus ked si nieco objednas tak ta ojekabatuju ze uz uz to maju na externom sklade. barneta poznam, radsej som od neho nic osobne nekupoval, a radsej ani nebudem. buky sa uz zameral skor na satelity a zabezpecovaciu techniku. focus nemal nikdy to co som chcel ani v cenniku a na otazky ci mi to vedia dodat no dakujem pekne.

tych x-comakov nechcem obhajovat ale tak predsa len tam maju chalani kus natresk a neda sa nejak v taky cas.aj ked vystal som si v stredu aj ja polhodku, ale nastastie mali celu objednavku uz vlastne ako tak pokope. mozno stastie to ze som im doobedu pisal ze si pridem po veci ci budu v celku alebo v zostave.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
neeoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Ne 16. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Prešov

Príspevok od používateľa neeoo »

Ja nakupujem vo vsetkych obchodov KE dost casto najcastejsie volba pada na DATACOM X-COmPUTERS alebo FOCUS. Objednavku stale rezervujem cez fon. X-computers nemam rad lebo ak som nemal objednany tovar cez net stale sa okunal stou zlavou a navise na predajni ma par chladicov, mp3 prehravacov a uplne zakladnych veci na vsetko trosku lepsie treba cakat minimalne den. Nehovorim o tom ze raz som si ho aj objednal a ani objednavka mu nedosla nejakym zazrakom. Este ani raz sa mi nestalo ak som tovar objednal cez fon v DATACOME aby tam nebol(chcel by som podotknut treba vediet za kym ist). Navise ak platim za hotove stale mi da aj nejaku zlavicku ktoru ked si porovnam z x stale vyjde pre mna lepsie.
(CPU: INTEL i5 3570@4GHz| Chladič CPU: NOCTUA NH-U12P| Doska: ASROCK Extreme 4 Z77| VGA: AMD Gigabyte 7870 OC| RAM: Kingstone 1600MHz, 8GB| SSD: Kingtone V200 128GB| Zdroj: SuperFlower Gold King Platinum 550W| Microsoft 7000, Laser |LCD: DELL 22", 2212| Zvukovka: M-AUDIO Revolution 5.1| Repro: GENIUS HT | Skrinka: Fractal Design Define R4| Klavesnica: RAZER LYCOSA. +IPhone 13PRO. www.cistenie-klimatizacii.sk)

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"