LCD ako druhy monitor k notebooku

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
mifko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

LCD ako druhy monitor k notebooku

Príspevok od používateľa mifko »

Nazdar kolegovia... mam taky problem ze mame vo firme notebooky Toshiba a LCDcka philips brilliance 190P. V notebookoch kde je grafika ATI alebo nVidia je obraz super. Avsak na grafikach intel sa obraz vlni. monitory su pripojene cez analog cize je tu predpoklad nejakeho rusenia... rady typu pripoj to cez dvi su mi na nic pretoze toshiba na notebooky zatial dvi nedava, resp mi take notebooky nemame. skusal som rozne kable aj drahe aj lacnejsie a je to skoro porovnatelne aj ked pri tych kvalitnych to bolo lepsie. a este jeden postrech ked sa odpoji zdroj napajania z notebooku obraz je super aj na intel grafikach... predpokladam ze to bude nieco s tymi zdrojmi ale davali sme ich premeriavat a vsetko je uplne v poriadku... za akukolvek radu dakujem...
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

tak to je parada, ja by som povedal nejaka vada serie [chipset, graficka cast, ramdac alebo nieco podobne]. velmi zvlastne.

riesenie problemu : bohuzial nemam.
Používateľov profilový obrázok
Fester182
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Topoľčany

Príspevok od používateľa Fester182 »

netahas ten kabel popri niecom co by to mohlo rusit ?
Používateľov profilový obrázok
mifko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa mifko »

no praveze som to skusal aj tak ze som ten kabel tahal uplne mimo vsetkeho rusiveho... bolo to takmer bez efektu... trosku sa zlepsila situacia aj prepojenim LCD k notebooku velkym kvaitnym kablom s feritmi ale aj tak sa to na tolko vlni ze na bielom podklade je to velmi unavujuce na oci... najzaujimavejsie je na tom to ze ked odpojim napajenie je to OK. rozmyslal ci by nemohla byt grafika vnutri nejako slabo tienena...
marek1212
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 246
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa marek1212 »

robi mi to iste... samsung 225MW , gma 950 ...nuz asi sa stym nic neda robit,niekde som vycital ze to moze byt tym ak su napajane oba pristroje z jednej zasuvky... neskusal som, ptz je v plane na to pripojit dekstop cez dvi...
niektorym pomohlo zmenit frekvenciu na 75hz... mne na 1680 * 1050 ide len 60 ..na ostatnych sa da dat aj 75..
Používateľov profilový obrázok
bruno75
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: So 06. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa bruno75 »

A co tak skusit uzemnit monitor? Najlepsie je to priamo cez napajaci kabel, ale pozor nie vsetky zasuvky a predlzovacky su korektne uzemnene.
Case-Compucase 6A34 cooled by 2xNoctua NF-S12-1200; PSU-Seasonic S12-II-500W+; MoBo-GA EX38-DS4; CPU-INTEL E8400 cooled by Noctua NH-U12F; VGA-NVidia ASUS N9600GT; RAM-2x2GB A-DATA Extreme; HDD-Western Digital WD640AAKS; LCD-Samsung 214T (1600x1200)
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

takze problem moze byt v zdroji napajania k NB. to ze ho premerias na prazdno je jasne ze zvlnenie nezbadas.. skus zdroj zatazit a uvidis co to robi... skus sa nejak dostat osciloskopom na zdroj ked ho mas zapojeny k NB.. alebo skus vymenit zdroj ... ak sa da
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
mifko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa mifko »

to s tym uzemnenim je zaujimave ale nemyslim si ze by vsetkych 15 monitorov bolo zle uzemnenych... pokial sa nemylim kabel od monitora ma aj zem... k tomu osciloskopu - zdroj bol na teste samozrejme aj zatazeny ale nic nezvycajne to udajne nebolo... ked ten isty zdroj pouzijem k podobnemu notebooku len s grafikou ATI tak obraz je v pohode... ale zrejme to bude treba co najlepsie odtienit a zmierit sa s tym ze to bvude trosku blikat :)
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

skusil si z booku vybrat baterku? bezis na nativnom rozliseni?
mam intel grafu, sice len 855 ale v pohode mi to ide na vsetkych rozliskach na 205 samsungu.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
mifko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa mifko »

skusal som vsetky rozlisenia aj frekvencie a aj tu baterku som teda skusil... bez efektu... dokonca som skusal este taku vec ze ked je ten notebook pripojeny k tomu monitoru cez analog a je pripojeny svojim zdrojom k sieti tak ten monitor je uz ruseni lebo ma dva vstupy a na druhom mam trebars svoj desktop a aj tam sa vlni obraz ked su teda oba pripojene... akonahle odpojim notebook(analog2) a som na analog1 tak sa obraz vycisti takisto aj ked odpojim zdroj od notebooku... je to zaujimave...
badyto

Príspevok od používateľa badyto »

Mam Asus A3L (grafika Intel(R) 82852/82855 GM/GME Graphics Controller) a Samsung 223bw pripojeny na analog, tiez mi to riadne vlni :-(
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa Nesqwik »

je to sice drasticke ale skus ,,odzemnit,, monitor kamarat na to pouziva ,,predlzovacku,, na korej nieje zlto-zeleny kabel
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4590
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

mna napada este jedna zufala lamerina. cez redukciu to napojit DVI kablom.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa beardie »

VGA -> DVI?
5500sk minimalne, analog -> digital

inak robi to aj mne, je to napajanim notasu z tej istej zasuvky ako monitoru a analogovym typom prenosu signalu medzi nimi

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"