Problem s WiFi pripojenim a s WiFi routerom Asus WL 500gP

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
fefe21
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne 18. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: BA/SC

Problem s WiFi pripojenim a s WiFi routerom Asus WL 500gP

Príspevok od používateľa fefe21 »

Mam doma pripojenie od Slovanetu pripajam sa pomocou Wifi na asi 500 m vzdialene AP. Mam pridelu staticku adresu pre router a 3 staticke adresy pre pocitace. Ine IP okrem tychto troch nefunguju,boli pridelene Slovanetom. (Obrazok)

Teraz by som rad do toho pripojil router Asus WL 500gP aby som mohol primat net na mojom notebooku cez wifi. Mam ale problem ako nastavit WL 500g. Skusal som rezim AP s pridelenou IP adresou a na wifi katre som nastavil tu druhu ale toto nefunguje.V rezime Home Gateway je treba nastavit IP pre WAN a pre LAN s tym mam trochu problem tiez. Je problem v samotnom nastaveni alebo je chyba v routeri?

Skusal som spojit cisto dva Notebooky cez Router WL 500g a ani medzi nimi spojenie nefungovalo Router mal nastavenu svoje IP wifi karty tiez svoje IP samozrejme s rovnakej skupiny. Oba NTB sa na router pripojili ale pingnut navzajom IP adresy nebolo mozne. Firewaal na routeri bol samozrejme vypnuty. Mam s toho dilemu ci je chyba v samotnom nastaveni alebo je chaba v routri a poslat ho na reklamaciu.
Skuste mi dat daku radu ako by som to mal nastavit a kde popridelovat ake IP adresy aby to fungovalo. Dik za rady

Obrázok
TOSHIBA Satellite A100-906 , Razer Krait
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

http://wl500g.info/

Skus s amrknut tu :) Inak je tam na stiahnutie aj upraveny firmware, ktory podla ohlasov na for eje o dost lepsi. Inak ti poradit neviem ;) snad niekto iny.
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

Daco ako isolate wlan clients nemas nahodou zapnute?

To sluzi nato, aby sa medzi sebou pripojene PC cez Wifi nevideli, nemohli pingat, sherovat veci atd.

Dalej, na router staci nastavit rezim router s NATkom napriklad.

Na wan nastavis IP co mas od providera a na LANku das DHCP a aby pridelovalo z rozsahu napriklad 192.168.2.xx a vyssie.

Skus ci to pojde, ak ano, mozes sa stym pohrat viacej :wink:



EDIT: Cize, pozrel som si to este raz co si napisal a myslim ze to pojde, aale dost obtiazne.

Bud jak som pisal, na ASUS dat na WANko IPcku jedneho tvojho pc a potom ostatne cez DHCP s NATkom bla bla.

Tym padom bude cela komunikacia vyzeram akoby bol pripojeni len jeden, jediny PC a za nim mozes mas xy PC. Ale neviem ci ten ASUS vie NATko cize tak.

Alebo kupit router s NATkom a na Asuse dal len obycajny rezim AP.

Hlavne nezabudni na svojich PC dat gateway na IP, co ma asus na lanke
Používateľov profilový obrázok
fefe21
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne 18. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: BA/SC

Re

Príspevok od používateľa fefe21 »

No nastavil som tak ako si mi povedal len neviem z akeho dovodu mi wifi vobec neslo hoci som nemal ani nastavene ziadne autentifikaciu WEP ani WPA2. Pripojilo ma pomocou wifi karty ale internet ani ICQ mi neslo. Wifi karta v NTB je v poriadku byvam pripojeny nou v skole.
Mam pustene DHCP vsetko tak ako si napisal, pri pripojeni cez TP kabel mi ide len ICQ a stranky ktorych viem presnu IP adresu. Pingnem v pohode vsetky IP-cky. DHCP mi pridelilo IP s rozsahu 192.168.2.xx Pre Wifi kartu 10-ku ale pre Sietovku normalnu 11-ku
Pri rovnakych adresach pre WAN aj LAN routru 192.168.1.xxx mi nechcel router zobrat IP pre WAN.
Prikladam screeny s nastavenim ake som dal. len niesom isty ci je NAT spravne nastavene. Porad pls dake dalssie riesenie tohoto problemu

DNS: 195.80.171.4 a 195.28.64.119 je od providera tak isto aj
Gateway: 192.168.1.50 su nastavene pri WAN

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
TOSHIBA Satellite A100-906 , Razer Krait
Používateľov profilový obrázok
fefe21
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne 18. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: BA/SC

Re

Príspevok od používateľa fefe21 »

No jeden problem som vyriesil ale tak trochu s opacneho konca.
NA routri ktory mam na streche som urobil presne to co mi povedal Tamy a nastavil pre WAN 192.168.1.109 a Gateway a DNS od providera a pre LAN som si vymyslel s koncovkou 3.1 nasledne som pustil DHCP a NAT.

Na Asus WL500g som nastavil automaticke pridelovanie IP a DNS pre WAN a na IP som znovu nastavil inu IP (koncovka 4.1) a pustil DHCP.

Sietovkam popridelovalo IP adresy a Gatway ale skrz blbe DNS(rovnake ako IP Lan na routri) mi neprekladalo adresy na IP-cky tak som musel manualne na nich nastavit DNS a ted to slape.

Tie 3 pridelene IP od providera vobec nepotrbujem a niesom uz na ne viazany.

Ale je tu aksi dalsi problem pri zapnutom sifrovani sa mi Wifi karta nechce pripojit aj ked nastavim rovnake kluce v nastaveni vo Win.
Bez sifrovania mi to v pohode slape pripojim sa ale ked ho zapnme tak ani za toho pana. :E

Kde moze byt chyba?

Inak dakujem za vsetky rady hlavne od Ado008 ktory so mnou zabil skoro pol dna a tiez aj Tamy-mu
TOSHIBA Satellite A100-906 , Razer Krait
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

K tomu DNS, daj si napr dajake free DNSko, ja pouzivam 217.118.96.203.

Je to Open DNS, verejne dostupne a ziaden problem.

DNS je najlepsie nastavit na prividerove, cize skus dat to free na pcckach.

A ake davas hesla? davaj pozor na ENG a SVK klavesnicu a podobne.

skus si dat 5x A ako heslo a skus.

:wink:
Používateľov profilový obrázok
fefe21
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne 18. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: BA/SC

Re

Príspevok od používateľa fefe21 »

Hesla mi nastavuje priamo router bud WEP kluc alebo WPA/WPA2 . bud 64 alebo 128 bitovy.
Nastavim len ssid a hesla mi generuje priamo router

Aj po zadani tychto klucov stale wifi nenabehne. Napise len Unable to connect.Try again later. Uz mam nervy pri tom. Ted facham bez sifrovania zatial. ale nerad by som pri tom ostal
TOSHIBA Satellite A100-906 , Razer Krait
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

a aky mas win a ktore kryptovanie? s ami zda, ze XP bez SP nevie ani WPA,ani WPA2.

A daj si kluc svoj, skus.

Alebo k sietovke mas aj softwarem priamo od vyrobcu.

Zisti si presny model tvojej sietovky a stiahni soft priamo od vyrobcu. Windows velakrat s wifinou nevie robit poriadne
Používateľov profilový obrázok
fefe21
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne 18. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: BA/SC

RE

Príspevok od používateľa fefe21 »

Takze sietovku mam INTEL PRO/Wireless 3945AB6

Stiahol som z netu priamo na nu SW( Intel(R) PROSet/Wireless ) v ktorom som nastavil sifrovanie WEP 64 bitove ktore som predtym nastavil na routri (2627F68597) a stale mi pise Unable connect to acces

Windows mam XP profesional s SP2
TOSHIBA Satellite A100-906 , Razer Krait
Používateľov profilový obrázok
fefe21
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne 18. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: BA/SC

Re

Príspevok od používateľa fefe21 »

Opravujem podarilo sa mi to nahodit. Bola tam este jedna moznost a tam som priamo nastavil moznost Shared Key a vlozil som tam spomenuty kluc. Idem este skusit ci pojde aj WPA2. Dik za rady pani problem je vyrieseny.

Ak chcete mozte lock -nut alebo nechat ako poucenie pre druhych
TOSHIBA Satellite A100-906 , Razer Krait
Používateľov profilový obrázok
fefe21
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne 18. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: BA/SC

RE

Príspevok od používateľa fefe21 »

Neviem z akeho dovodu ale sifrovanie pomocou WEP kluca ide 64 aj 128 bitove. Ale akonahle dam sifrovanie WPA/WPA2 tak sa nepripojim.
Ale nevadi ide aspon jedno, iked to sa da vyzistit skor ako WPA2
TOSHIBA Satellite A100-906 , Razer Krait

Návrat na "Siete"