teplota kvapaliny vo vodnom chladeni?

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

3mko napísal:Takze do 40. A cim merias teplotu ?
Mam tu sondu s LCD od thermaltake-u, ale musel som prerobit na nej to chromove Tecko kde sa pripajaju hadice. Lepsie povedane som ho musel nanovo vyrobit koli vyssiemu prietoku. TT sice urobil fitinky pre pol palcove hadice, ale diery vo fitingoch nechal s priemerom 6mm.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
3mko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Šaľa

Príspevok od používateľa 3mko »

Caw ty si ten jergus co spravil to COOL skrinu s vodnikom?. Ak ano tak RESPEKT
Ja uz mam vsicool set a snazim sa ho stale zdokonalovat. Nasiel som chladic na disk - vodny. Ale nevidim na nom ziadne fittingy na trubice nic. je dobry ? http://www.tntrade.sk/shop/index.php/de ... ium-501089 . a cena je tiez priazdniva :)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

Hej som to ja :D

Ja som tiez rozmyslal ze budem HDD chladit vodou, ale pri pasivnom vodnikovy som na to aj hned zabudol. Voda ma u mna teplotu dajme tomu tych 40 stupnov, ak taka voda prejde cez chladic HDD tak odhadujem ze sa pod 45 stupnov disk nedostane. Preto som disk umiestnil do boxu na stojato a teploty disku mam pri beznej robote 31 stupnov (teda podla everestu)
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
3mko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Šaľa

Príspevok od používateľa 3mko »

No ved to je blbe ze moj disk ma 41 stupnov pri beznej praci. :8O: podla everestu. pri full zatazeni som radcej ani nepozeral. Tak hned pozeram po nejakom chladeni, ty si zvolil ten pasiv za nejakych 1000 sk ?. A ak bude teplota vody nad 40 stupnov nemoze to uskodit cerpadlu ? Ja som sa dostal s vymennikom od vyscool max na 36 stupnov. Ale to mam 2 12 cm fany zapnute na 5V na nom. Zdroj my huci ovela viac tak to ani nepostrehnem. Este k tomu HDD .. jaky chladic by si mi odporucil ? najlepsie by bolo z tntrade. A nemam velmi taku moznost ako ty ze ho dat doozadu k pci slotom. inac skvely napad.
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Ja mam teplotu vody asi 20-23C, ale to preto lebo s tym chladim zatial iba CPU, ak by som tam pridal aj Chipset a GPU tak to to bolo urcite vyssie cislo,
Na vymenniku mam 2x12cm zregulovanych na 800-500 rpm, proste ich nepocujem...
Ale ak ich vypnem a spustim TAT tak asi po 20 min sa teplota vysplna na 30C takze procesor ma o 10 C vyssiu teplotu...
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

3mko: ja mam v popise cerpadla uvedenu max teplotu vody 60 stupnov, neviem ake mas ty. Popozeraj papiere k nemu.
S tym diskom, no musel by si byt konkrenejsi, co si ochotny so skrinkou robit, potom by sa dalo nieco vyhutat. Ten box na disk je od firmy Xilence, rozmyslal som aj nad silentmaxom, ale zdalo sa mi vela dat 2 tisicky za kus hliniku.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
3mko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Šaľa

Príspevok od používateľa 3mko »

Ja mam cerpadlo od viscool. To bolo v tom sete. A ziadne papiere k tomu nemam. Iba ak tak zarucny list :D. Preto sa pytam na tu teplotu. Ten disk - najradcej by som ho dal do 5.25 portu tam kde je aj CD rom ale problem by bol s prudenim vzduchu. Su aj take chladice ktore maju aj fan v predu napr. http://www.tntrade.sk/shop/index.php/de ... hdd-cooler len neviem ci to nebude hlucne. Skor by som pasivny. Len kam ho potom umiestnit..aby nepotreboval fan. Ci mohol by byt ten od xilence bez fanu,? mozno by to nevadilo. Som zaciatocnik takze moc toho neviem. :?
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

for 3mko: HDD je predposledna vec ktoru by som chladil vodnikom,
Kup si obycajny 8cm vetrak ak chces zreguluj ho na 7V a nejako ho upevni pod hdd a mas vyriesene....teplota ti nepresiahne 30C, teda aspon mne nepresiahne a to mam stary Maxtor.
Používateľov profilový obrázok
3mko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Šaľa

Príspevok od používateľa 3mko »

No tak na HDD este porozmyslam ale tu max teplotu by som rad vedel ale nikde ju nevem najst.
Používateľov profilový obrázok
alfik17
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 356
Dátum registrácie: So 04. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Myjava

Príspevok od používateľa alfik17 »

cerpadlo dodavane k setu od viscool je lacnucke ponorne cerpadielko attman co je vpodstate to iste ako sicce micra alebo eheim compact 300 tusim. su to dost slabe a nekvalitne cerpadla cize chlad len najnutnejsie veci maximalna teplota vody je pisana myslim 35 stupnov dlhodobo ale tak ci tak nema to cerpadielko nejaku extra zivotnost a k tomu disku pokial mas 40 stupnov tak si nerob starosti je to v norme.pokial nepresiahne 50 stupnov tak by som neriesil vobec.
MB:Gigabyte GA-880GM-USB3 v3 CPU: athlonII x2 245e RAM: corsair XMS3 2x2GB 1600MHz VGA: amd 7750 SSD: Kingston SSDNow V +200 120GB PSU: CM Silent Pro M500 Case: Fractal core 1000
Používateľov profilový obrázok
3mko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Šaľa

Príspevok od používateľa 3mko »

Ok. A este by ma zaujimalo ake hadice je dobre pouzit. Teraz mam silikonove 10vnutorny 12 mm vonkajsi priemer. A niesu prisvitne a dost lahko sa prehnu.
Používateľov profilový obrázok
alfik17
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 356
Dátum registrácie: So 04. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Myjava

Príspevok od používateľa alfik17 »

silikonove su vpohode ak sa ti lamu pouzivaj vacsie obluky a ak sa neda zozen si pruzinky a budu sa dat robit neskutocne ohyby
MB:Gigabyte GA-880GM-USB3 v3 CPU: athlonII x2 245e RAM: corsair XMS3 2x2GB 1600MHz VGA: amd 7750 SSD: Kingston SSDNow V +200 120GB PSU: CM Silent Pro M500 Case: Fractal core 1000
Používateľov profilový obrázok
3mko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Šaľa

Príspevok od používateľa 3mko »

Musim kazde 2 tyzdne dopnat vodu. Som cital ze sa cez silikony vyparuje voda prec. Je to pravda ? Lebo inak neviem kam by sa ta voda stracala. Druha varianta ako silikonove su PVC? Tieto com mi poslali mali byt hrubsie ale take uz neboli tak poslali tieto. Maju uplne tenucky plast. ved 1mm. Musim ich mat v bedni podporene v strede skrine drotikom inak by padla a prehla sa. Chcel by som ich asi vymenit za pevnejsie a najlepsie prisvitne. Niekedy pocujem ako vzduch niekde prebubloce. S priesvitnymi by som skor nasiel kde. Mozno je to len tym ze cez silikonove prejde trochu vzduchu. No newem
Používateľov profilový obrázok
NETcafeLV
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa NETcafeLV »

milujem takychto ludi, co si kupia vodne chladenie za par tisic a potom lutuju dat za dajake postovne 300sk len koli tomu, aby vedel aku ma teplotu jeho kvapalina
btw: daj si namiesto vodneho chladenia 40x40mm ventilator na procesor za 135sk a mas po probleme, lebo ten dostanes v kazdej predajni a nemusis platit postovne
LOL
MB: ASUS Z170 Pro Gaming CPU: Intel Core i7-6700K + NZXT Kraken X61 RAM: Kingston 2x16GB DDR4 2133MHz VGA: nVIDIA GeForce GTX980 SDD: Kingston SSDNow V300 240GB HDD: 3x2TB WD Green + 1x3TB WD Green PSU: Corsair HX1000W CASE: FRACTAL Define XL R2 Black Pearl
Používateľov profilový obrázok
3mko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Šaľa

Príspevok od používateľa 3mko »

Ked dam na P4 3Ghz ktora ide na 3.6 Fan za 130 SK tak rovno mozem dat PC do truby a potom vyhodit. Vodne bloky su velmi dobre CPU sa nad 42 C nedostane na FULL zatazi. A zato ze cez sviatky nemali na sklade take hadice ako som mal dostat nemozem. Tu teplotu chcem vedet lebo cerpadlo ma max 35C dlhodobo. Tak ked mi teplota stupne viack ako 38 pridam fan na radiatore. Je na tom nieco zle? Jedine co je trochu zle su tie hadice. Ale ved to neni problem kupit pokial ja viem ..Alebo mi otec zozenie z dusla :wink: Len sa radcej poradim ake aby som zase nemal nejaky shit. Je to moje prve vodne chladenie tak si nekupim hned za 12 tisic ktore by ajtak vyuzivalo svoj chladiaci vykon na 30 %.

Návrat na "Vodné chladenie"