AMD Phenom problem s L3 cache

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3683
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

kajfun, "svoj" thread tu uz mas. Tak nezvelicuj to v akych je AMD :shit: aj tu
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Príspevok od používateľa dexterav »

no urcite to AMD neprospeje a ak sa im tak bude darit aj v tomto roku, neviem neviem
ten odklad je dost dlhy takze to asi taka trivialna chybka nebude
a vykon tiez neoslnuje, proste dohnali C2D 65nm a aj to len tak ... :roll:
momentalne nema intel prakticky konkurenciu, skoda :E
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
klb
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: So 14. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bernolakovo, okr. Senec, Slovensko

Príspevok od používateľa klb »

je to skoda. ale ked porovname AMD a Intel tak intel je naozaj Gigant a AMD je oproti nemu mala firmicka. teraz sa im tie Phenomy asi naozaj nepodarili nuz je to podla mna loteria. okrem toho Intel je aky gigant a kolko rokov tlacil svoje kachle P4 ktore potrebovali vysoke frekv. a AMD mu davalo na nos.
Intel core i5-4690K, Scythe Big Shuriken, Asus Z97i-plus, 2x4GB Crucial Balistix 1600MHz, SSD Crucial M4 120GB, Spire PowerCube SPM210B-300W-PFC
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Príspevok od používateľa kramer »

kazdy sa tu len ohana s tymi C2D a nadava na AMD Phenom ale v domacnosti nikto nikdy nevyuzie potencialy ci uz jedneho alebo druheho procesora okrem vynimiek co je asy tak 10% celkovych domacych spotrbytelov, komu doma este ani raz nezmorzlo jeho PC hodte do AMD kamenom proste uz to bolo velakrat povedane ak spotrebytel nepodrzi AMD tak to mozme rovno zabalit vsetci ktory mame prazdnejsie penazenky :blind:
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Príspevok od používateľa dexterav »

spotrebitel podrzi toho kto mu ponukne nieco...
amd nema nic co nema intel a ak ma je to horsie, momentalne...
akonahle intel oficialne pusti do obehu 45nm cpu bude s amd este horsie...
vivat monopol :cry:
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
bongo-man
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: sereï

Príspevok od používateľa bongo-man »

skoda ze tu na fore nema nikto phenom, aby tie "prehnane" reci o chybe v L3 mohol hodit do kosa. pustit mu ale na 2 dni prime 95 a uvidelo by sa...
Q6600 3 ghz 6gb ram R9 270
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3683
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

Presne, vacsina recenzentov v dobe vypustenia nic nespozorovala, ale na zakaznika to posobi psychologicky (nieco ako "AMD predava chybne procesry, tak to si urcite nekupim", pritom su stabilne)
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
bongo-man
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: sereï

Príspevok od používateľa bongo-man »

ja by som sa nebal kupit si phenom. To ze mi raz za rok zatuhne nejaka hra by som prehltol.
Ale chapem ze by mali predavat procesory ktore su na 100% spolahlive a nie na 99,99%
Q6600 3 ghz 6gb ram R9 270
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3683
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

Ja tak isto, ale polozme si otazku : kde to vyuzijem ? Este stale su pre bezne pouzivanie QC mrhanim penazi. A absolutne nechapem preco AMD uz nevydalo aj DC, ktorych by sa predal majland
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Príspevok od používateľa dexterav »

stale sa tu naskyta otazka, ked je to chyba o nicom akych su cpu plne, preco take prudke stiahnutie z predaja, AMD si to dovolit ako nemoze, pretoze ho phenom mal vyniest na stratene pozicie...
cital ale aj take nieco, praveze CPU padalo na predvadzackach a bolo nestabilne
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
585

Príspevok od používateľa 585 »

no neviem co sa tu nad tym tak rozplyvate, ja som Phenoma kupoval 17.1.2008. problemy? ale to je mozno doskou, mozno nie-iba ak mam nastavene auto pretaktovanie, tak niekedy to zamrzne. a to nielen smerom nahor, do vyssich frekvencii, ale aj nadol (rozsah -7% az +7%).
momentalne ho testujem na Prime95 uz pol hodinu, 100% zatazenie a vsetko v pohode.

a napisat, ze taky CPU nik doma nevyuzije je prinajmensom sprostost. uz ste videli Crysis na full? nenormalne vypocty, pri 1280x1024 a AA 16x je to cca 1-2 obrazky za sekundu !!! (GPU 8800GT)...
hratelny je max pri AA 4x, ale pre ozaj ciste hranie mam AA off.
mozno to je i tym patchom, ze mam povolene efekty ktore Crysis vyuziva pri DX10 na DX9, patch (CVarGroups for 1.1)...

mozno nie vsetky CPU su chybne, mozno AMD nevie ktore su a ktore nie su.

len tolko
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

fesak sorry, ale procesor ktory bezi na nizsej frekvencii ako je stanovena vyrobcom pripadne na frekvencii na ktoru bol vyrobeny proste nemoze zamrznut. Neviem preco ale mam dojem ze si subject popisanej chyby - a ty si s tym spokojny.

... ja by som napriklad nebol. Dost hrubo nebol. A este hrubsie vtedy, keby som takyto zmrdnuty chip mal v nejakom serveri - mne totiz na mojich serveroch a pocitacoch vseobecne tak trochu zalezi pretoze ma zivia a nehram sa na nich hry. Prave v tomto je zrejme ten rozdiel medzi nami dvomi :)
585

Príspevok od používateľa 585 »

kajfun napísal:...mne totiz na mojich serveroch a pocitacoch vseobecne tak trochu zalezi pretoze ma zivia a nehram sa na nich hry. Prave v tomto je zrejme ten rozdiel medzi nami dvomi :)
tak to si pekne vedla, kludne sa s tebou stavim o cokolvek, ze si vacsi hrac ako ja. o cokolvek. na hry mam cas asi raz za stvrt roka, v pripade crysisa slo viac menej iba o potvrdenie reci, ze je to po kazdej stranke dobra hra. nemozem to vylucit, potvrdit to vsak nechcem.

mne mrzol system i pri akomkolvek pretaktovani Opterona 144, nerozplyvam sa nad tym. nemam zaujem si menit FSB, nie je preco, ziadny dovod. toto ale absolutne NEpotvrdzuje chybu CPU. moze to byt v doske, biose a v dalsich veciach. taktiez ale, pripustam, to moze byt v CPU.

ty budes typek od intelu, ze?

a takto, oslovenie "fesak" pouzivaj na hocikoho, komu to urobi dobre, nie na mna.

peace

Návrat na "Procesory"