Problem s Wifi (mrzne comp)

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
derick
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: So 08. Sep, 2007, 08:00

Problem s Wifi (mrzne comp)

Príspevok od používateľa derick »

Zdravim
zaujimava situacia!!!

klasicke pc PII 500mhz(intel,L2 512kb),256 ram(ide o stary komp pre deti na net),ktory pri starte vytuhne.Tj cierna obrazovka ziadna aktivita.Pokial je wifi vypnute system nabehne OK.Ked sa zapne router az po nabehnuti systemu PC ide max hodinu potom vytuhne.(niekedy viac,niekedy menej)

1.Skusane na dvoch roznych internych wifinach(tuhne)
2.Na PC su dva rozne systemy WK2 a XP.Nova instalacia(tuhne na obidvoch)
3.Na sieti bezia dalsie notebooky IBM bez problemov
4.Na inom routri (v inom byte) bezi PC absolutne OK,bez tuhnutia,problemov pri starte atd.(je pravda ze tam je to inak,kabel do bytu a len wifi router,tj jedna skrinka)
5.Tento komp bol na sieti na priamo cez pci wifinu,bez problemov cca dva roky.(teraz sa napaja cez router a tuhne)
6.Povodna pci karta s MAC ktore sa klonuje nie je v systeme.
7.Nastavenia kariet su identicke,(okrem IP)

wifi cesta je nastavena nasledovne:
2x Ovis 1120AP.Prvy klonuje povodnu MAC k poskytovatelovi(fw APpro).Je nastaveny na routovanie a NAT.Druhy siri signal po byte.(Klasicky fw od ovisu)Prepojene su cez LAN.

Nic ma uz nenapada,poradte nieco.!!!!!!!
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Re: Problem s Wifi (mrzne comp)

Príspevok od používateľa KikoKK »

derick napísal: Nic ma uz nenapada,poradte nieco.!!!!!!!
... zavolat exorcistu
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
derick
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: So 08. Sep, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa derick »

Skusal som este "rosadu" v kompe tj prehadzanie slotov,ale bez uspechu.Taktiez vymena Ovisu za iny nepomohla.Skusal som aj zmenu kanalu,nepomohlo.Jednoducho pri starte systemu ci uz XP alebo W2K sa to zahryzne.Pokial je uz komp nastartovany,wifi sa zaloguje ale po istom case stroj zatuhne.Niekedy po hodine,niekedy vobec.Nie je zapnute DHCP ale su natvrdo pridelene IP v roszahu routra.DNS je zadana na pocitacoch,ale aj na routri.(ta ista).Nie je to zufala situacia,ale neviem preco to tak je.Vopred dik za akykolvek podnetny navrh

Návrat na "Siete"