Program na video z kamery do PC

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Big_Steve
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava VIII

Príspevok od používateľa Big_Steve »

diablik napísal:
Mam este jednu otazocku. Ako previest film z PC na VHS? Treba k tomu aj specialny hardware?
hej treba....video :) bez srandy.....potrebujes vyvod na kabel a sup do videa...no a ono sa to potom nahra na kazetu
Aky vyvod na kabel a sup do videa? V tomto som lama. Pls keby si mi to mohol vysvetlit. Ten vyvod je drahy? Kde sa da dostat?
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Mam presne tuto istu kameru: Sony DCR - TRV140E. Tiez som sa pozastavoval nad tym, ze mi cez USB vystup ide namiesto standartnych 720x576 len rozlisenie 320x240. Je to tym, ze USB vystup kamery je zablokovany.
Firma Sony je proste taka, moc si veria a preto si dovolovala taketo paradicky. V dnesnych kamerach uz vystupy neblokuju. Asi im doslo, ze sa menej predavaju ako ostatne znacky. VeD kto by si kupoval bloknutu kameru.
Niektore typy kamier odblokovat idu, napr. aj slabsia verzia TRV-130. Robi to hodne firiem asi za dve tisicky, ale zrovna tento typ nejde. To viem na 100%.
Riesenie je jednoduche: Vyuzi FireWire !!! Ak mas na zakladovke tento vystup, dokup kabel za kilo, ak nemas, kup si FireWire kartu. Dnes to zozenies za babku. Novu tak okolo 700,-Sk a videl som na nete aj za 300,-Sk.
Ja to stahujem takto a je to bez problemov v rozliseni 720x576. A krasne si cez tento vystup kameru aj ovladas. uplna parada. Potom je uz jedno aky program pouzijes. Doporucoval by som Ulead Video Studio 8 alebo Pinnacle Studio 9.
Používateľov profilový obrázok
Big_Steve
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava VIII

Príspevok od používateľa Big_Steve »

Thx za rady. Velmi mi pomohly.
Este by som potreboval vediet cim dat to video z PC na VHS.
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Big_Steve napísal:Thx za rady. Velmi mi pomohly.
Este by som potreboval vediet cim dat to video z PC na VHS.
Predpokladam, ze ten tvoj Radeon ma video vystup. Nemas v popise podrobne oznacenie a Radeonov 9200 128MB je viac druhov, takze to len odhadujem. Bude to zrejme len cinch vystup. Na SVHS vystup je to asi nizka rada. Neviem to presne, v ATI kartach nie som uplne doma.
Tak ten video vystup z grafiky pripoj na VHS (Cinch alebo Scart vstup)a tocis.
Používateľov profilový obrázok
Big_Steve
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava VIII

Príspevok od používateľa Big_Steve »

Bikermotyl napísal:
Big_Steve napísal:Thx za rady. Velmi mi pomohly.
Este by som potreboval vediet cim dat to video z PC na VHS.
Predpokladam, ze ten tvoj Radeon ma video vystup. Nemas v popise podrobne oznacenie a Radeonov 9200 128MB je viac druhov, takze to len odhadujem. Bude to zrejme len cinch vystup. Na SVHS vystup je to asi nizka rada. Neviem to presne, v ATI kartach nie som uplne doma.
Tak ten video vystup z grafiky pripoj na VHS (Cinch alebo Scart vstup)a tocis.
Ale tak asi natocim aj pozadie. Ja by som to potreboval spravit tak aby to video (320x240) bolo na VHS pri prehravani v TV na celu obrazovku a v dobrej kvalite.
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Nemam najmensieho sajnu ako by si chcel dosiahnut, aby video v rozliseni 320x240 bolo na celej obrazovke v dobrej kvalite :? . TV ma predsa rozlisenie 720x576. Dobra alebo aspon priemerna kvalita je nemozna :!: :!: :!: Skusal som rozne finty dost dlhu dobu nato, aby som to vedel posudit. Tadialto cesta nevedie. Na USB v tejto kamere zabudni. Musis stahovat cez FireWire vystup.
Vsimol si si vobec kvalitu stahovaneho videa cez ten USB vystup? Nielen ze rozlisenie je mizerne, ale video je trhane a kazdych asi 5-10 sekund na okamih zamrzne. Jednoducho je to nepouzitelne!
A k tomu toceniu na VHS: Pozadie si nenatocis, ak nechces. Treba len spravne nakonfigurovat video vystup na VGA. Nedavat ho ako klon, ale ako samostatnu TV obrazovku. Tam si potom nastavis zvacsenie prehravaneho videa na celu obrazovku pri jeho spusteni. Tot cela veda. Video spustis, ono sa otvori na celu TV obrazovku a nahravas. A na monitore mozes medzi tym napr. surfovat na Nete.
Používateľov profilový obrázok
Metiu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1008
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Prešov (17)

Príspevok od používateľa Metiu »

Si pisal ze keD zapojis na TV tak ide normal tak zapoj do videa a tak do TV!!!
NB : Fujitsu-Siemens D9500 C2D T5250 3GB 120GB X3100 15.4" @ Xubuntu
Other :
LG KU990 Viewty , Sandisk SANSA CLIP@Porta pro
Sien † slavy : 462 - Duron 800@1100@2v (spitfire) ; Athlon 1200@1864@2.3v (thunderbird) ; #1 Abit NF-7 rev. 2.0 CPU Vmod ~2.4v
Now : 462 - Duron 750@967@2.25v (spitfire) ; Duron 950@1457@2.33v (spitfire) ; Duron 1100@1470@2.21v (morgan) ; A1333 (thunderbird) ; A XP 1500+ 1333@1488@1.8v (palomino) ; EPOX 8K3A CPU Vmod ~2.33v ; #2 Abit NF7 rev.2.0 Vmod ~2.4v
Používateľov profilový obrázok
Big_Steve
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava VIII

Príspevok od používateľa Big_Steve »

THX za odpovede. Budem skusat...
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Skusaj, skusaj! Daj vediet ako si dopadol.
Naposledy upravil/-a Bikermotyl v Ut 31. Máj, 2005, 21:10, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Metiu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1008
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Prešov (17)

Príspevok od používateľa Metiu »

Ja som svoje skusenosti s kamerami odovzdal. Napis co a ako skor to pojde tak ze napojis do videa a potom z videa do TV.
NB : Fujitsu-Siemens D9500 C2D T5250 3GB 120GB X3100 15.4" @ Xubuntu
Other :
LG KU990 Viewty , Sandisk SANSA CLIP@Porta pro
Sien † slavy : 462 - Duron 800@1100@2v (spitfire) ; Athlon 1200@1864@2.3v (thunderbird) ; #1 Abit NF-7 rev. 2.0 CPU Vmod ~2.4v
Now : 462 - Duron 750@967@2.25v (spitfire) ; Duron 950@1457@2.33v (spitfire) ; Duron 1100@1470@2.21v (morgan) ; A1333 (thunderbird) ; A XP 1500+ 1333@1488@1.8v (palomino) ; EPOX 8K3A CPU Vmod ~2.33v ; #2 Abit NF7 rev.2.0 Vmod ~2.4v
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

metiu napísal:Ja som svoje skusenosti s kamerami odovzdal. Napis co a ako skor to pojde tak ze napojis do videa a potom z videa do TV.
Tak, tak.

Je jasne, ze vystup z Grafy najskor do videa a az z videa do TV. Bolo by asi divne zapojit to opacne. VeD vsetky pouzivane vstupy (kablovka, kamera, satelit) idu najskor do videa a z neho do TV.
Ja mam taku skusenost, ze ak pustim akykolvek signal do jedneho z AV vstupov na TV (SVHS,SCART), na video, ktore je zapojene do druheho AV vstup/vystup (SCART), nenahram nic, poretoze TV sa v tej chvili stara len o ten jeden AV vstu/vystup a do ostatnych nepusti vystupny signal. Ale nemusi to byt tak pri inych typoch TV.
Preto beriem za samozrejmost: najskor do videa a z neho do TV.
Používateľov profilový obrázok
Big_Steve
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava VIII

Príspevok od používateľa Big_Steve »

Thx este raz. Chystam sa zohnat tu PCI kartu s FireWire a cez nu to mozem dat spat do kameri a z nej na VHS. Videorekorder som este neskusal, no nieje velmi v dobrom stave a ma vise 10 rokov. :red:
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Big_Steve napísal:Thx este raz. Chystam sa zohnat tu PCI kartu s FireWire a cez nu to mozem dat spat do kameri a z nej na VHS. Videorekorder som este neskusal, no nieje velmi v dobrom stave a ma vise 10 rokov. :red:
Tu FireWire kartu urcite kup. Je to skvela investicia, hlavne ak mas spominanu Sony DV kameru. Skus hodit ponuku na kupu napr. aj sem do bazaru.
Zrejme ta vsak zaroven sklamem, pretoze to spracovane video do kamery spat nedostanes. :nono: Ani cez FireWire. Kamera ma len vystupy! Budes musiet teda pospekulovat nieco s VGA, alebo keDze spominas, ze videorek. nemas najmladsi, najlepsie by si asi urobil, keby si si zaobstaral DVD-RW a mas po starostiach. Da sa to samozrejme aj na VHS, len skoda tej stratenej kvality. :(
Používateľov profilový obrázok
Big_Steve
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava VIII

Príspevok od používateľa Big_Steve »

Prave dnes som si tu PCI kartu kupl a je skvela. Robi video velmi dobrej kvality. Ja mam DVD napalovacku. Da sa to dat aj na DVD vo velkom rozliseni?
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Big_Steve napísal:Prave dnes som si tu PCI kartu kupl a je skvela. Robi video velmi dobrej kvality. Ja mam DVD napalovacku. Da sa to dat aj na DVD vo velkom rozliseni?
No vidis, parada! :wink: Tak naco spekulovat s nahravanim na VHS :?:

Návrat na "Programy a problémy s nimi"