Free Firewall Vista 64 bit

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Free Firewall Vista 64 bit

Príspevok od používateľa Jerry »

Poradi mi niekto nejaky free Firewall na 64 bitovu Vistu? Poziadavky mam aby som si mohol vsetko ja povolit co chcem a co nechcem. Myslim tym aplikacie ktore budu mat pristup na siet a ktore nie ... Systemove ma nezaujimaju ... Pozeral som nieco na tejto stranke, ale nic som tam vhodne nenasiel ... Jeden nefungoval spravne, druhy zasa nepodporovany 64 bit systemom a podobne ... Momentalne mam eset smart a zatial som spokojny ale 30 dnovka ma uz nebavi ...
Používateľov profilový obrázok
TheTOM_SK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Po 21. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa TheTOM_SK »

Comodo Firewall. Umoznuje nastavit frekvenciu dotazov od 1 az po nekonecne vela. Pre zaciatok doporucujem vypnut HIPS.
OS Windows Vista Home Premium x64 | Case Lian Li PC-P60 ArmorSuit Black cooled by 5xNoctua NF-P12-1300 | PSU Seasonic M12-700 | MB ASUS M3A32-MVP Deluxe | CPU AMD Athlon X2 5000+BE@3210MHz cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme with Noctua NF-P12-1300 & AC-MX2 | RAM Patriot 8192MB DDR2 800MHz 4-4-4-12 (4x2048MB) | VGA ASUS ATI Radeon 3870 512MB cooled by Thermalright GT-03 with Noctua NF-P12-1300 & AC-MX2 | Sound Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro | HDD 2xSeagate Barracuda 7200.11 500GB 32MB SATA2 cooled by 2xSilentmaxx rev.2 Black | Drive Lite-On DVD±RW/RAM LH20A1L SATA | Monitor LG 19" LCD 1970HR-BF | Keyboard Logitech G15 | Mouse Logitech G9 | Headphones Sennheiser PC 161
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Myslim, ze tento som skusal, ale mam pocit, ze mi neslo spustit icq klienta ... Teda islo aj sa prihlasil, ale mena ani spravy sa nezobrazili ... Asi som mal nieco zle nadstavene, neviem ...
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Free Firewall Vista 64 bit

Príspevok od používateľa Brandoo »

Jedny z najlepšich firewallov: Comodo firewall, Outpost firewall alebo Kerio firewall. Ale NO.1 je Outpost :)
Používateľov profilový obrázok
Timmy2k
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 488
Dátum registrácie: Ne 16. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Free Firewall Vista 64 bit

Príspevok od používateľa Timmy2k »

ahojte, tak ja mám tiež haluze s tým 64 bit a ten ESS je vraj dobrý, ale sú s ním aj problémy vraj a treba cvakať aj keď, keby som bol pri peniazoch, bral by som študentskú zľavu na 2 roky aj s antivirom

ale free používam teraz Comodo, no mal som skúsenosti aj s Outpost a ten tretí je Online Armor personal firewall

http://www.matousec.com/projects/firewa ... esults.php
Spoiler: ukázať
MY PC:
CPU:
Intel Core i5-3350P, Quad Core, 3.10GHz, 6MB;NH-U9B SE2 37o idle & 55o burn
MB:
MSI B75A-G43, B75, DualDDR3-1600, SATA3, 5xSATA2, HDMI, DVI, GBLAN, ATX
GPU:
MSI ATI Radeon 6850 Cyclone 1024 MB GDDR 5
RAM:
Kingston 8GB (Kit 2x4GB) HyperX 1600MHz DDR3 CL9 X2 Grey Series
HDD system:
Samsung SSD SSD840 120GB SATAIII 2.5'', MLC, (530MB/s; 130MB/s), 7mm, Basic 25o
HDD storage:
Samsung Spinpoint F1 HD103UJ 1 TB 32 MB 7200 rpm 24o
HDD external:
Samsung Portable G2 black 250GB 8 MB 5400 rpm 27o
Optical:
ASUS DRW-2014L1T
SOUND:
Integrated
PSU:
Corsair HX520 520 W
CASE:
Fractal Design Core 3000 USB 3.0
Screen:
LG LCD 23EA63V-P 23'' IPS, LED, Full HD, HDMI, DVI, 5ms, black
Keyboard:
Genius SlimStar i222
Mouse:
no name
OS:
Windows 7 64 bit
Headphones:
Sony wireless
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Free Firewall Vista 64 bit

Príspevok od používateľa faugusztin »

Timmy2k napísal:ale sú s ním aj problémy vraj
Vraj je obloha zelena, ale mozno klamu...
Používateľov profilový obrázok
Timmy2k
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 488
Dátum registrácie: Ne 16. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Free Firewall Vista 64 bit

Príspevok od používateľa Timmy2k »

faugusztin napísal:
Timmy2k napísal:ale sú s ním aj problémy vraj
Vraj je obloha zelena, ale mozno klamu...
úžasne k topic-ku, to by Ti mali premazať, zato že napíšem vraj neznamená to, že som si to vymyslel alebo to nie je podložené, len som čítal aj iné vlákna a samého sa ma to tiež môže týkať, takže ak máš nejaké vtipné poznámky ešte tak mi napíš SS ale takáto hlúposť teda mne ani nikomu, čo sa bude o takúto tému zaujímať nepomôže!!! :E :E :E

nič v zlom faugi ale jednoducho Tvoj príspevok mi naozaj nepomohol a mohol si aspoň napísať, čo používaš Ty, keď máš 64-bit taktiež

s pozdravom

k téme: ešte by som sa chcel informovať o free alternatíve antiviru pri tejto príležitosti, často je odporúčaný Avast, no nemám skúsenosť a zaujíma ma, prečo podaktorí píšu o zátaži programu na systém

zatiaľ ďakujem
Spoiler: ukázať
MY PC:
CPU:
Intel Core i5-3350P, Quad Core, 3.10GHz, 6MB;NH-U9B SE2 37o idle & 55o burn
MB:
MSI B75A-G43, B75, DualDDR3-1600, SATA3, 5xSATA2, HDMI, DVI, GBLAN, ATX
GPU:
MSI ATI Radeon 6850 Cyclone 1024 MB GDDR 5
RAM:
Kingston 8GB (Kit 2x4GB) HyperX 1600MHz DDR3 CL9 X2 Grey Series
HDD system:
Samsung SSD SSD840 120GB SATAIII 2.5'', MLC, (530MB/s; 130MB/s), 7mm, Basic 25o
HDD storage:
Samsung Spinpoint F1 HD103UJ 1 TB 32 MB 7200 rpm 24o
HDD external:
Samsung Portable G2 black 250GB 8 MB 5400 rpm 27o
Optical:
ASUS DRW-2014L1T
SOUND:
Integrated
PSU:
Corsair HX520 520 W
CASE:
Fractal Design Core 3000 USB 3.0
Screen:
LG LCD 23EA63V-P 23'' IPS, LED, Full HD, HDMI, DVI, 5ms, black
Keyboard:
Genius SlimStar i222
Mouse:
no name
OS:
Windows 7 64 bit
Headphones:
Sony wireless
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Free Firewall Vista 64 bit

Príspevok od používateľa faugusztin »

Vies, prispevky ako "vraj" nepis. Jediny, kto ma problem s ESS a vseobecne s akymkolvek firewallom je ten, kto si nedokaze sam odklikat prvych par dni pravidla. To ale nie je chybou FW, a plati to bez vynimky na kazdy jeden firewall. Automatiku si zapina iba lenivec a blbec. Pretoze automatika dokaze bez problemov odstavit celu komunikaciu bez toho, aby sa ti co i len ozval. A ty potom riesis ze preco ti nejde hra, preco ti nejde zdielanie, preco...

Na PC nepouzivam ziadny firewall, na ulohy firewallu mam router. Na notebooku pouzivam ESS, skusal som aj Kerio (bolo OK, ale platene) a Comodo (pouzitelne, ale po tom co mi odstavil sietove zariadenia kvoli nejakej ich chybe pri odinstalovani som ziadnu dalsiu verziu neskusal). Sygate som neskusal a Zone Alarm je parodiou na firewall.

Avast subjektivne viac spomaluje system ako napr. taky NOD32.
Používateľov profilový obrázok
Timmy2k
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 488
Dátum registrácie: Ne 16. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Free Firewall Vista 64 bit

Príspevok od používateľa Timmy2k »

ďakujem, prepáč to podráždenie, len to "vraj" som nemyslel v zlom :music:
ja mám napr. Asus WL-600g, no keďže predtým som fungoval na zázračnej modrej krabičke od T-com-u (Microcom AD-2622) tak nemám s tým skúsenosti, zakaždým mám aj problém s port forwarding na P2P klientov (uTorrent napr.) a to som riešil cez nastavenie čo sú na webe aj tak to nešlo, aj porty otváram, s UPnP neviem čo si počať, no som v tom lamka (automatiku si zas ako politiku firewallu nedávam, tak zle na tom nie som :cool: ), len ešte mám čo robiť
Spoiler: ukázať
MY PC:
CPU:
Intel Core i5-3350P, Quad Core, 3.10GHz, 6MB;NH-U9B SE2 37o idle & 55o burn
MB:
MSI B75A-G43, B75, DualDDR3-1600, SATA3, 5xSATA2, HDMI, DVI, GBLAN, ATX
GPU:
MSI ATI Radeon 6850 Cyclone 1024 MB GDDR 5
RAM:
Kingston 8GB (Kit 2x4GB) HyperX 1600MHz DDR3 CL9 X2 Grey Series
HDD system:
Samsung SSD SSD840 120GB SATAIII 2.5'', MLC, (530MB/s; 130MB/s), 7mm, Basic 25o
HDD storage:
Samsung Spinpoint F1 HD103UJ 1 TB 32 MB 7200 rpm 24o
HDD external:
Samsung Portable G2 black 250GB 8 MB 5400 rpm 27o
Optical:
ASUS DRW-2014L1T
SOUND:
Integrated
PSU:
Corsair HX520 520 W
CASE:
Fractal Design Core 3000 USB 3.0
Screen:
LG LCD 23EA63V-P 23'' IPS, LED, Full HD, HDMI, DVI, 5ms, black
Keyboard:
Genius SlimStar i222
Mouse:
no name
OS:
Windows 7 64 bit
Headphones:
Sony wireless
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Free Firewall Vista 64 bit

Príspevok od používateľa faugusztin »

Preto pouzivam na routeri DD-WRT a nie originalny software.
maaaaartin?

Re: Free Firewall Vista 64 bit

Príspevok od používateľa maaaaartin? »

faugusztin napísal:Vies, prispevky ako "vraj" nepis. Jediny, kto ma problem s ESS a vseobecne s akymkolvek firewallom je ten, kto si nedokaze sam odklikat prvych par dni pravidla. To ale nie je chybou FW, a plati to bez vynimky na kazdy jeden firewall. Automatiku si zapina iba lenivec a blbec. Pretoze automatika dokaze bez problemov odstavit celu komunikaciu bez toho, aby sa ti co i len ozval. A ty potom riesis ze preco ti nejde hra, preco ti nejde zdielanie, preco...

Na PC nepouzivam ziadny firewall, na ulohy firewallu mam router. Na notebooku pouzivam ESS, skusal som aj Kerio (bolo OK, ale platene) a Comodo (pouzitelne, ale po tom co mi odstavil sietove zariadenia kvoli nejakej ich chybe pri odinstalovani som ziadnu dalsiu verziu neskusal). Sygate som neskusal a Zone Alarm je parodiou na firewall.

Avast subjektivne viac spomaluje system ako napr. taky NOD32.
faugusztin
HW & SW expert

xd... parodia na experta

... ZA v x64 verzii (okrem stareho beta fw z 2006 buildu) este stale nie je ked uz mas potrebu ho spominat v tejto suvislosti
... parodiou na fw je ten co mas v ess
... n/c xd
... ZA ftw
... bb, cau, ahoj, nazdar
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Free Firewall Vista 64 bit

Príspevok od používateľa faugusztin »

A toto malo byt akoze co ? Kazdy softwarovy firewal je z principu horsi ako hardwarovy firewall. A za tym, ze Zone Alarm nie je dobry firewall si stojim. Software, kde nemozes nadefinovat takmer nic ohladne pravidiel filtrovania je nepouzitelne cudo. Mozno to v poslednych verziach upravili, to neviem. Software, ktory ma raz sklame uz viac raz neskusam. Napriklad Comodo Firewall proste na moje PC nemoze, po tom co mi pri odinstalacii rozhasil ovladace sietoviek.

Prepac, ze som urazil tebou pouzivany software, fakt prepac. Ak tvojim poziadavkam vyhovuje, tak si ho pouzivaj.

A na zaver, je ozaj inteligentne vytahovat mesiac staru temu. A este ku gramatike - vety sa nezacinaju troma bodkami. Okrem pripadov, ked si nam povedal iba zaver tvojej myslienky.
maaaaartin?

Re: Free Firewall Vista 64 bit

Príspevok od používateľa maaaaartin? »

faugusztin napísal:A toto malo byt akoze co ? Kazdy softwarovy firewal je z principu horsi ako hardwarovy firewall. A za tym, ze Zone Alarm nie je dobry firewall si stojim. Software, kde nemozes nadefinovat takmer nic ohladne pravidiel filtrovania je nepouzitelne cudo. Mozno to v poslednych verziach upravili, to neviem. Software, ktory ma raz sklame uz viac raz neskusam. Napriklad Comodo Firewall proste na moje PC nemoze, po tom co mi pri odinstalacii rozhasil ovladace sietoviek.

Prepac, ze som urazil tebou pouzivany software, fakt prepac. Ak tvojim poziadavkam vyhovuje, tak si ho pouzivaj.

A na zaver, je ozaj inteligentne vytahovat mesiac staru temu. A este ku gramatike - vety sa nezacinaju troma bodkami. Okrem pripadov, ked si nam povedal iba zaver tvojej myslienky.


nemysli ...ked myslis, nepovedz ...ked povies, nenapis ...ked napises, nepodpis ...ked podpises, tak sa necuduj

hovoril som o tvojej expertnosti so sw fw ...zarucene "ehm" tvrdenia zo zarucenych "ehm" skusenosti nikdy nezostarnu ;]

...
...
...
...
...;]]
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Free Firewall Vista 64 bit

Príspevok od používateľa faugusztin »

Neviem cim som ta vyprovokoval, neviem co mas proti mne, ale :

1) ten rank som si nevybral ja, ten mi udelili admini bez mojho vedomia, ja som sa o nom dozvedel az po tom co mi ho udelili
2) ten prispevok bol napisany davno predtym, nez mi bol udeleny ten rank
3) ak mas nejake konkretne problemy s danym prispevkom, tak to napis, ale nie stylom "ehm, si idiot, ehm, ZA rulez ftw & ZA l33t ub3r c00l". Vyjadruj sa ako clovek, nie ako clovek, ktoreho maximum bolo zatial debata na nejakom ub3rc00l fore na pokec.sk. Vyjadruj sa ako clovek, a nie ako 8 rocne decko co prave objavilo internet, jeho "slang" a snazi sa byt ub3rc00l.
4) tvoj nazor na moju osobu ma absolutne nezaujima, tvoje 2 flame prispevky z tvojich celkovo 2 prispevkov naznacuju tvoju hodnotu tvojich nazorov na fore. Netvrdim, ze som neomylny, no nestrpim urazky a utoky od nejakeho novacika, ktory zatial napisal 2 prispevky vo vyzname "ty debil, co si tu dovolujes urazat Zone Alarm".
5) ak mas nejake dokazy, vysvetlenia preco je dany firewall zly a preco je iny lepsi, tak to napis konkretne fakty, linkuj atd. Pretoze zatial su tvoje poznamky na urovni "XP rul3z, Vista sucks". Ja sa rad poucim preco je ESS naprd, preco je "ZA ftw".
6) nikde som netvrdil, ze ESS je najlepsi firewall na svete (videl si to niekde ? Ak ano, tak to odcituj prosim). Na to, na co ho pouzivam ja (blokovanie prichodzich paketov v lokalnej sieti) ale bohate postacuje, a kedze som kupoval antivirak tak ma nejaka stovka navyse nerozhadze.
7) jedine co som tvrdil, ze hardwarovy router a NAT je najlepsi firewall, a za tym si stojim. NAT je z principu najlepsi filter voci utokom z internetu.
8) Zone Alarm som spominal vo vseobecnosti v teme firewallov, to ci ma x64 verziu som nemal ako vediet pretoze ma nejaky Zone Alarm vobec nezaujima. Inac, preco nema x64 verziu ? Co s nim bude po prichode Windows 7, ktory uz ziadnu x32 verziu mat nebude ?
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Free Firewall Vista 64 bit

Príspevok od používateľa GABO »

Pre maaaaartin?: ak máš veľa energie a málo čítaš (predpokladám, keďže si nám predviedol "bohatú nádielku slov") tak nech sa páči do bordelu nie tu. A rovno aj dostaneš BAN na dva týždne bez pardónu...zbohom.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"