"Flaky" na skle monitora - videl to uz niekto??

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

"Flaky" na skle monitora - videl to uz niekto??

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

Zdravim,

z nicoho nic sa mi na monitore objavili akesi "cmuhy" - pre lepsie info vid fotky

http://213.215.107.73/fotoalbumy/101/65 ... 56b8f8.jpg
http://213.215.107.74/fotoalbumy/101/65 ... 979e23.jpg

Pouzivam nejaky bezny prostriedok na cistenie monitora v spreji, uz dost dlho,
nie su to ani skrabance(na dotyk ziadna ryha, nic), ale vyzera to presne ako ked lepite na displej mobilu foliu a dostaneme sa vam tam kus vzduchu - odstranit sa to uz ani neda len ma velmi zaujima cim to mohlo vzniknut?? Alebo je na skle este akasi ochranna vrstva ktora sa mohla narusit??

Vdaka

a ozaj, je to 19" CRT Philips Flat
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

lol, tak premenovat GIF obrazok na JPG a do oboch dat len logo azet.sk je uz vazne maso....az sa naucis vytvarat obrazky tak sa vrat :lol:

INak si skus na monitore pustit demagnetizaciu, alebo pdstran repraky a podobne magnety z jeho blizkosti...
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

shiro napísal:lol, tak premenovat GIF obrazok na JPG a do oboch dat len logo azet.sk je uz vazne maso....az sa naucis vytvarat obrazky tak sa vrat :lol:

INak si skus na monitore pustit demagnetizaciu, alebo pdstran repraky a podobne magnety z jeho blizkosti...
:? :? znova prosim?? nemas cosi zle?? ake logo??

s magnetmi a podobne to nic nema, poriadne citaj ked uz reagujes
Používateľov profilový obrázok
martin007
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po 13. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa martin007 »

DiwaSwina napísal: :? :? znova prosim?? nemas cosi zle?? ake logo??
ze mas zle fotky :roll:
http://www.serverik.borec.cz/Schrgffgnka01.jpg16358.jpg
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

DiwaSwina napísal:
shiro napísal:lol, tak premenovat GIF obrazok na JPG a do oboch dat len logo azet.sk je uz vazne maso....az sa naucis vytvarat obrazky tak sa vrat :lol:

INak si skus na monitore pustit demagnetizaciu, alebo pdstran repraky a podobne magnety z jeho blizkosti...
:? :? znova prosim?? nemas cosi zle?? ake logo??

s magnetmi a podobne to nic nema, poriadne citaj ked uz reagujes
uff... a ja som si mislel ze som blazom ked som vydel AZET!!!!

OPRAV SI TO!!!
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

:D :D lol to je ako mozne???????? mne sa ukazuju regulerne fotky !! skusane v mozilla aj ie.. neni to zaheslovane ani nic

no nehapem :-)


edit: dam refresh a je tam ten azet, a dam refresh a je tam znova monitor - a to PRECO??? LOOOL, tak teda galeria posledne dve fotky:

http://fotoalbumy.azet.sk/diwiakbb/pc/?i9=ae7321ceda12

tie fotky mi nejdu absolutne tomu nerozumiem, ostatne co mam tam su bez problemu,

dost ma zaujima ci niekto cosi take videl
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

ahaaa, no toto vyzera ze sa ti lupe antireflexna vrstva zo skla obrazovky. Zatial ale neviem o ziadnom postupe ako tomu zabranit/opravit to...

a k tym fotkam - pokial mas na azet.sk konto a si tam lognuty, tak tebe foto ukazat mohlo. Ale dal si sem priamo linky na tie fotky a azet ma podla vsetkeho blokovany hotlink na tie foto (aby im kadekto z netu len tak nezral traffic) takze preto nam ostatnym ukazalo to logo.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

shiro napísal:ahaaa, no toto vyzera ze sa ti lupe antireflexna vrstva zo skla obrazovky. Zatial ale neviem o ziadnom postupe ako tomu zabranit/opravit to...

a k tym fotkam - pokial mas na azet.sk konto a si tam lognuty, tak tebe foto ukazat mohlo. Ale dal si sem priamo linky na tie fotky a azet ma podla vsetkeho blokovany hotlink na tie foto (aby im kadekto z netu len tak nezral traffic) takze preto nam ostatnym ukazalo to logo.
no to znie vcelku logicky k tomu monitoru, kde zistim viac?? sice pri sucasnych cenach to asi nema vyznam riesit...

k tym fotkam hm nerozumiem tomu lebo ine fotky co som daval sem na forum tak som daval rovnakym sposobom a tie funguju

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"