ATI flash BIOS failed ! ups

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
LordX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pi 07. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Banovce nad Bebravou

ATI flash BIOS failed ! ups

Príspevok od používateľa LordX »

rada vseobecne: - NIKDY neflasuj BIOS z windows!

odpalil som cez flash bios novu ATI 3850. Cesta spat: - otazka, 1. zohnat PCI grafiku a cez disketovu mechaniku flasnut znovu bios? kto ma este taku kartu? - kupim. 2. kupit dosku s integrovanou grafikou a znovu skusit flasnut bios cez disketovku? help please.

-lutovat ma nemusite :cry:
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa beardie »

1. moznost je najlepsia, stav sa v najblizsom pocitacovom obchode/bazari, cudoval by si sa ake dobre veci a za lacno drzia :)
ANONYM_a7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

normalne pridi do pc shopu povedz im ze potrebujes pozicat staru gpu a nieco sa urcite najde... nehaj im tam 1000 sk ako zalohu a je to :wink:
Používateľov profilový obrázok
yoram
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 01. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa yoram »

v bazari kupis pci/agp grafiku od cca 50.- smerom hore-staci obycajne vga zobrazovadlo,pokial dokonale poznas svoj stroj,mozes zopakovat flashnutie aj naslepo,ako pomocku pre buducnost si mozes vytvorit *.bat subor so vsetkymi flash prikazmi a ulozit na disketu spolu s *.bin/*.awd/xy suborom biosu a pomenovat trebars f.bat,pokial nieco zlyha aj bez obrazu natukas f.bat+enter keD uz pc prestane hrkotat s disketovou mechanikou
Používateľov profilový obrázok
Mtex
VIP
VIP
Príspevky: 1027
Dátum registrácie: St 14. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Trojanovice-CZ/Senica-SVK

Príspevok od používateľa Mtex »

asi ta pci grafika je lepsia volba, stalo sa mi nieco podobne ked som flashoval BIOS z 1950Pro (pod dosom) na X1950GT ... po flashi ziaden obraz...
-najhorsie ale bolo, ze moja vtedajsia doska (asus) akosi nemala volbu init display first (PEG, PEG2, PCI) a ked som tam mal aj PCI aj PCIe grafiku, tak vzdy vrala ako priparnu PCIe
-potom som ich obe zobral k znmamemu, nastavil PCI ako prvu a flashol spat povodny BIOS na x1950 a bolo po probleme...
-Inak da sa pouzit aj moznost "flash na slepo"... teda pises prikazy bez toho aby si ich videl...bez zhanania PCI grafiky...alebo ako pise yoram

vela stastia
:wink:
Spoiler: ukázať
PC1: Core i5 750@4Ghz+sNoctua NH-U12P SE2, Asus P7P55D Pro, 2×2GB DDR3 Corsair 1600Mhz CL9, MSI HD5970 2GB, System disk: WD Velociraptor 300GB, 1000rpm, 1TB Seagate Baracuda SATA II 32MB+320GB Hitachi 16MB ,DVD+RW Plextor 760A, SB Creative X-Fi Xtreme Music+Creative I-Trique 3200, Seasonic M12-600W, Case Chieftec LCX-01SL-SL-B, 22" EIZO S2231WE-BK (S-PVA),Mouse Logitech MX518, WinXP
PC2:NTB MSI GT660, Intel Core i5540M , 4GB DDR3, 500GB WS, nvidia 285M GTX 1GB, etc...
Používateľov profilový obrázok
cicolably
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 330
Dátum registrácie: Ne 10. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: ke

Re: ATI flash BIOS failed ! ups

Príspevok od používateľa cicolably »

LordX napísal:rada vseobecne: - NIKDY neflasuj BIOS z windows!

odpalil som cez flash bios novu ATI 3850. Cesta spat: - otazka, 1. zohnat PCI grafiku a cez disketovu mechaniku flasnut znovu bios? kto ma este taku kartu? - kupim. 2. kupit dosku s integrovanou grafikou a znovu skusit flasnut bios cez disketovku? help please.

-lutovat ma nemusite :cry:
noo najlepsie nejaku druhu lacnu grafu z bazaru alebo ku kamosovi
to sa stalo aj mne ale nastastie mam 2 grafiky,cez ten winflash to nejak blbne.ja som si urobil emulaciu DOSu na USB a tak som to spravil raz dva,original bios som stiahol z http://www.techpowerup.com/vgabios/inde ... &memSize=0
ale je sranda ze mi teraz ukazuje grafa blbosti,ze ma 90°C ale neni ani tepla .xexe. :lol: nechapem
Asus Barebone T3 - AMD Phenom II X4 965 - ATI 4670 - 60GB SSD + 640GB - Razer Copperhead . MacBook White C2D 1,83 GHz - 80GB SSD intel - 2TB NAS . Magic Mouse . iPhone 5 16gb Black , Neonode N2 . Lumia 710
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

Sorry ale nic ine ma nenapada... PREBOHA NACO SI DOTOHO RYPAL???

Obrázok

HA - HA!!!
Naposledy upravil/-a Toman v Po 11. Feb, 2008, 11:37, upravené celkom 1 krát.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Xaltotun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Xaltotun »

Toman napísal:Sorry ale nic ine ma nenapada... PREBOHA NACO SI DOTOHO RYPAL???
Asi ma vela volneho casu :lol:
MB: Gigabyte 880GA-UD3H, CPU: PhenomII-X4 955@975 BE + CM Hyper 212+Noctua NF-P12 HDD: 40GB SSD Intel X25-V + 5TB storage, RAM: 12GB A-DATA OC Gaming 1600mhz ddr3 CL9, PSU: Corsair CX600, GPU: Gigabyte gtx760OC rev.2, CASE: CM Elite 430 Black, MOUSE: A4Tech XL750BF + roccat taito, MONAS: HP-LP2275W S-PVA, SOUND: Behringer UCA222 + Audio Technika ATH-T 500, Koss UR29, MT: HTC One V, CAR: Mitsubishi Lancer X 2010 1,8MIVEC@143ps@full, TABLET: Prestigio PMP 5597D duo + ipad mini
Používateľov profilový obrázok
LordX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pi 07. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Banovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa LordX »

problem.
BIOS znovu prepaleny vsetko O.K. az na to ze ked nastartujem pise to ze nemam zapojeny adapter pridavneho napajania ale ten je O.K. nerozumiem -asi proste mi dobre tak. HELP
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

a ked flashnes original bios znova nic?
...
Používateľov profilový obrázok
LordX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pi 07. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Banovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa LordX »

original BIOS zial nemam zalohovany. chyba je zrejme v porovnavani SSID, rozumie sa tomu niekto? Karta nedovoli prepisat korektny BIOS lebo nesuhlasi porovnanie SSID napr. E630-0228. preto nejde prepisat iny BIOS ako ten s SSID E630 a to je zrejme nespravny lebo komp nebootuje a na obrazovke sa zobrazi ze nie je zapojene pridavne napajanie a dalej sa nedostanem. napajanie zapojene fyzicky samozrejme je. Nema niekto original BIOS s ASUS Radeon EAH3850 512MB? Alebo vie niekto prepisat SSID cez Atiflash v DOSe? Za kazdu radu dakujem
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

Používateľov profilový obrázok
LordX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pi 07. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Banovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa LordX »

dakujem ale smola, to som uz skusal, na tych BIOSoch nepasuje SSID s tym co sa mi tam podarilo cez ten prekliaty WinFlash dostat. Pokial nezmenim SSID cez Atiflash nepohnem sa z miesta a Radeonik pojde asi na smetisko dejin a vystrieda ho 8800GTS s jadrom G92 alebo ATIna 3870X2
Používateľov profilový obrázok
LordX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pi 07. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Banovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa LordX »

dakujem vsetkym za pomoc. Great thanks, spravna volba bola: atiflash -p -f 0 "nazov biosu" 8)
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

no nechcem velmi sparat ale to je snad zakladna vec... myslim ze kazdy predpokladal ze to tak robis

Návrat na "Grafické karty"