Win XP crash, potrebujem ale udaje z HDD! HELP PLS

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
redarmy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trenchtown

Win XP crash, potrebujem ale udaje z HDD! HELP PLS

Príspevok od používateľa redarmy »

Cawte. Chcem sa spytat ci by mi nevedel niekto poradit...problem je nasledovny... Rano ma tatko zobudil, ze mu nejde NTB, na ktorom ma win XP SP2... ked ho zapina vypise mu ponuku(Start normally, in safe mode, last config, atd) a po zadani lubovolneho vyberu sa zacne win bootovat avsak preskoci modra smrt a ntb sa resetne a takto dokola. Pretoze potrebuje urcite udaje z disku C(win je tu nainstalovany) kvoli praci, chcel som na oddiel D nahodit win zalohovat a cele to nahodit nanovo, LENZE ked som vlozil boot cd win xp a instalacia sa nacitala vznikol problem pri vybere oddielu, do ktoreho chcem nainstalovat win. NA oddiel D mi pise sys suborov FAT32 a 28616mb (27600mb free) coz je v pohode. na oddiel C pise system suborov UNKNOWN a 28616mb (28615mb free)... ked zadam instal dir na D tak mi napise, ze nemoze pokracovat kvoli tomu, ze nepozna sys sub na C a chce ho najprv formatovat. Preto sa chcem opytat, ci je instalator neomylny a fakt na C nic neostalo(tym padom sa mu nepochopitelne sformatoval disk C) alebo kvoli neznamemu sys suborov len nevie rozpoznat ako je to s miestom na HDD, cize je mozne ze povodne udaje v skutocnosti este stale su na HDD. Pri druhej moznosti mi vznika otazka, ako ich z HDD dostat, alebo existuje este vobec sanca, ze sa k tym udajom dostanem?? thx
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

skus pripadne nejaku live distribuciu linuxu ...
napriklad:
backtrack
ubuntu

nabootoj z CD, skus otvorit "home" alebo "media" ci ti naslo nieco ako disk ... a ci tam mas data ...

bezne to rozpozna aj USB zariadenia a ma to aj vypalovaci soft ...
lava, prava, lava, prava ...
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Príspevok od používateľa Attilka »

a ci tak obycajna disketa s Volcov Commander s NTFS podporou,ale ak nie,tak si stiahni UBCD "Ultimate Boot CD",napalis na CD,a nabootujes,tam si vyberies a ides ,prekopirujes secko z disku C:/ na D:/
ale aby si nepovedal,prikladam aj link : http://ftp.cc.uoc.gr/mirrors/linux/ubcd/ubcd411.exe
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
Používateľov profilový obrázok
redarmy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trenchtown

Príspevok od používateľa redarmy »

vyriesene formatovanim HDD, k udajom som sa uz nedostal. mozte LOCK. thx
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa gammaray »

No mohol si este vyskusat jednu moznost. A to sformatovat C ale metodou rychlo nie komplet pomale formatovanie. Fyzicky tie udaje by tam ostali. Potom by si nainstaloval WIN na D a pomocou programu File Scavenger na obnovu udajov si mohol data vratit spat.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit

Návrat na "Operačné Systémy"