Teplota CPU Athlon 1800+

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
togo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Prešov/Stará Ľubovňa/Levoča

Teplota CPU Athlon 1800+

Príspevok od používateľa togo »

Zdravim...
Mam sekundarny pc s procesorom AMD Athon 1800+ s jadrom Palomino, bezi na defaultnom takte (1533MHz). Pred par tyzdnami som na nom nahradil box chladic chladicom AC Copper Silent 2TC. Teplota sa vsak pohybuje stale okolo 60°C (tuto hodnotu ukazuje v biose a taktiez aj v programe Everest), ktora sa mi vidi dost vysoka, nakolko niekedy v minulosti som mal AMD Athlon 2500+ s jadrom Barton (s rovnakym chladicom AC) a ten bol podstatne chladnejsi (nieco okolo 40°), tym padom sa mi ventilator tocil pomalsie a hlavne tichsie.
Vsetko to mam v media center skrinke, ktoru mam odvetranu dvoma 12cm ventilatormi a na zdroji je taktiez 12cm fan s priamym odvodom von zo skrinky.

Viete mi niekto poradit v com spociva ta teplota? Je to inou tachnologiou a jadro palomino sa hreje viac ako jadro barton, alebo to moze byt napr. zlym nanesenim teplovodivej pasty, pripadne nejaky iny dovod?

Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Príspevok od používateľa Mirdis »

Osobne mam doma tiez cpu Athlon 2100 xp jadro palomino..ako uz vies tie cpu boli vyrabane 0.18u a nenormalne pecu takze je potreba ich dobre chladit..Na tom svojom mam AC Copper Silent 3 a teploty v idle sa pohybuju 49-50..Tak skus este pozriet ci mas dobre nanesenu pastu,ale necakaj,ze tie teploty ti pojdu velmi dole....
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Tie teploty budu zrejme dobre. Palomino je starsie, ma aj vacsie napajanie oproti Bartonu. Teda 60 stupnov je vcelku OK. Pre istotu by som este raz ten chladic odmontoval a nasadil ci predsa len teplota nepojde dole.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
togo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Prešov/Stará Ľubovňa/Levoča

Príspevok od používateľa togo »

dik za komentare...
tak ja ho skusim prepastovat a osadit chladic nanovo, ale asi ten procak predam a vratim sa k bartonu, predsa je vykonnejsi a chladnejsi = tichsi ;)

Návrat na "Procesory"