par otazok lamy

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Durana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2008, 14:00

par otazok lamy

Príspevok od používateľa Durana »

Chystam sa skaldat novy PC a mojim hlavnym problemom je vyber zakladnej dosky. Planujem kupit dosku do 4tisic...cela bedna by sa mala zmestit do 14-17 tisic, ale do zakladnej dosky chcem trosicku viac investovat, aby bola pouzitelna aj s neskor dokupenymi komponentmi
Ale aby som nebol OT, celkom by ma zaujimalo ktore porty na co sluzia, lebo z toho som naozaj mimo a ak si mam vybrat dosku a netusim ktory port je naco, tak to sa vybera naozaj blbo. Akoze az taka neskutocna lama nie som, ale toto je prvy krat co sa chystam skladat PC..tak nejaky link, alebo pripadne strucne napisany zoznam by fakt dost pomohol
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

nenavravaj si ze budes komp upgradovat este tento alebo zaciatkom buduceho roka. cize vybodni sa nato. aku znacku chces? intel alebo amd? ak intel viem poradit vcelku spoko dosku gigabyte p35 ds3, popripade s3
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Durana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa Durana »

Dosku intel
...ide o to, ze potom uz novy PC neplanujem kupovat..najblizise budem investovat do noveho notebooku a ak budem s tymto novym(vtedy starsim) PC nieco robit tak to bude fakt len dokupovanie par pre drobnosti...dalsie RAM-ky, pripadne grafika...za predpokladu ze nebudem vediet co s peniazmi mozno aj procesor, ale novu MB a do nej nove veci, tomu uz fakt neverim
Ja som konkretne uvazoval nad touto
http://www.shop-it.sk/kubicomp/?Mode=Sti&StiId=81591
... ma niekto konkretne s touto doskou nejake skusenosti?

k tomu je v plane Core2E4600, 4GBDDR2 a grafiku som sa este nerozhodol...asi nvidia8600, ak vyda tak mozno aj 8800

...problem je v tom, ze ja viem do ktoreho slotu co ide ,ale netusim ktory je ako oznacovany...v zivote som iny PC ako svoj nerozoberal a to mam momentalne 7rokov stary sh*t ...staci len nazov a co do neho..ale ak by niekto vedel konkretne odporucit nejaku intel dosku podobnej kality, budem len rad
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa gammaray »

Ved uz ti napisal ze GIGABYTE P35-DS3, tazko nieco lepsie do 4000 zozenies. Nad tou doskou co si postol ani neuvazuj.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
hazo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2001, 20:00
Bydlisko: Partizánske

Príspevok od používateľa hazo »

ja by som zobral toto :
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=10419664

sam mam ASUS P5K SE (trosku lacnejsia a menej vybavena sestra tej z linky) a som spokojny....
ASUS P5Q; Quad 8300 AC Freezer7 Pro cooler; 4x2GB DDRII kingston HyperX 2x500GB SATA WD + 1,5TB Maxtor; Sapphire HD4850 512MB DDR3 Accelero; LG 20" LCD L206WTQ-WF 2ms DVI; a kopa haraburdia okolo
Používateľov profilový obrázok
Durana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa Durana »

gammaray napísal:Nad tou doskou co si postol ani neuvazuj.
Preco nie?
Durana napísal:celkom by ma zaujimalo ktore porty na co sluzia
Mohol by uz niekto odpovedat?

GIGABYTE P35-DS3 >> narychlo som ju pozeral na ageme a nevidel som ju...mohol by niekto kto nie je tak uplne slepy(ako ja) hodit priamy link? Ak nie, zajtra si to pohladam, ale usetrili by ste mi cas
Používateľov profilový obrázok
FLP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 939
Dátum registrácie: Ut 03. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: NitRa

Príspevok od používateľa FLP »

Spoiler: ukázať
NTB:MacBook Air 2014 Sound:Altec Lansing VS2521
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa gammaray »

Durana napísal: Preco nie?
Len sa pozriem na layout a vidim ze su tam pouzite stare kondenzatory, je to mATX atd. Najlepsia v tej cenovej kategorii je ta GIGABYTE P35-DS3, ale nespravis vobec horsie ked zoberies ASUS P5K Pro ako postol Hazo. Cize si vyber jednu z tychto dosiek.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

ktore porty na to sluzia? tak si pozri link na tu ds3 co postol filipko, a ono je to ten modry najblizsie ku procaku
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.

Návrat na "Základné dosky"