XP vs VISTA (poznatky, skusenosti, porovnanie ....)

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

XP nie je DX10 a ani nebude... a co presne sa ti nepacilo? to si zas len prazdne kecy ;)
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Príspevok od používateľa cuculka »

no napr. na setko som musela klikat a povolovat starsie veci na nej nesli a strasne mi blbla dvd rom-ka nic som nemohla istalovat ani kopirovat..proste nic moc...no a kamarat vie zohnat dx10 na xp..teda nehovorim ze je to na sto pro ale ked to mat budme tak dam screen.
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

moj kamarat ma doma nafukovaci kluc ktory otvori vsetky zamky na svete...

UAC (to klikanie na povolovanie) sa da pohodlne vypnut...
Definuj "starsie veci" ... stare programy? na vsetko sa da najst adekvatna a mozno aj lepsia alternativa...
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Príspevok od používateľa cuculka »

nepr. 3d marky..ale vela veci som tam neskusala lebo mi niic neslo istalovat..stale som to musela robi cez druhy disk teda cez xp.. a tam tu instalacku skopirovat do vist a potom to instalovat...vies tebe sa paci mercedes a mne audi...kazdy ma iny vkus..a nakazdeho inak veci posobia..ten komu sa paci audi nech ma audi a zas naopak...
Používateľov profilový obrázok
Jan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: NMnV

Príspevok od používateľa Jan »

kOsTi napísal:UAC (to klikanie na povolovanie) sa da pohodlne vypnut...
Definuj "starsie veci" ... stare programy? na vsetko sa da najst adekvatna a mozno aj lepsia alternativa...
Ako pise kOsTi da sa to vypnut aj to aby ti vista po boote stale necachovala vsetko na disk (ak by ti to vadilo) Netreba hned pisat, ze je vsetko zle a prskat lebo obcas moze byt chyba aj niekde inde ako v OS.
Ja som tiez kopec veci nevedel aj to o tom sramotani disku po boote ale opytal som sa a bolo mi poradene :wink:
CPU:C2D E4500@3Ghz 1.392V 273x11 delicka 3,4, MB:Gigabyte P35 DS4 rev.2.0, RAM:A-DATA 2x2GB 800Mhz@930Mhz Vitesta Extreme Edition, HD:1xWD 320GB AAKS, 1xWD1TB EADS, DVD:Samsung 203P, GPU: GeForce Gigabyte 8800GTS 512MB, LCD:HP LP2465 24" Case:Compucase 64A34, PSU:Enermax Liberty 400W, SoundBlaster Live5.1, MS Intelli Mouse Explorer 2, Lexmark LJ E250D, Scaner-Microtek3630
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Príspevok od používateľa cuculka »

ja iba to ze sa mi viacej paci xp-cko... :wink:
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

cuculka napísal:nepr. 3d marky..ale vela veci som tam neskusala lebo mi niic neslo istalovat..stale som to musela robi cez druhy disk teda cez xp.. a tam tu instalacku skopirovat do vist a potom to instalovat..

Akoze sorry ale....nechcem byt tvrdy, ale Vista nemoze za to ze si neschopna s nou pracovat... :no:

Je to novy system, na nove PC, treba sa s nim najprv zoznamit, neviem preco ludia cakaju ze im tam vsetko lahko pojde ako na XPckach...

Neviem co mas za PC, ale na dvoj-trojrocnej sunke necakaj plynuly chod Visty.

To potvrdzovanie kazdej akcie sa da bez problemov vypnut. Ak ti tam blbnu starsie softy tak sa nemas co cudovat - treba zohnat ich posledne verzie, ktore podporuju Vistu.

Sam ju mam takmer rok a nevidim na nej nijaky problem (okrem zopar nekompatibilnych softov na zaciatku).
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Príspevok od používateľa cuculka »

dvoj-trojrocna sunku nemam...teraz som si kupovala novy comp ty mudrland...nehovorim ze vsetko by malo ist lahko. a ja som natom robit vedela, ale nepacilo sa mi to. to uz za nazor mi tu niekto bude nadavat? :nono: ved kazdy ma svoj vlastny nazor...toto tu niekedy vyzera skorej ako www.kritizovanie.sk ako pretaktovanie.sk nic zlom...
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

cuculka: proste conarobis... :hmm: niekto nevie prezentovat svoj nazor primerane a nevie zobrat druheho nazor i ked pre neho moze byt trivialny , banalny a trapny, zaco z pohladu druhej strany je to zasa opacne... ja som napriklad este nemal vistu i ked mam delo bo naco ked mam xp v sufli a kde vsetko ide tak naco presedlam na vistu ked mne ide o zapnutie zahranie hry a vypnutie.. na to vistu mat nemusim :bleh:
Používateľov profilový obrázok
Mirecba32
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Št 04. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Mirecba32 »

ja ked som prvy krat skusil Vistu tak hned sla prec, ale teraz ju zase chcem vyskusat, hlavne ked uz ma prist SP1. Presne ako niektorym vadilo to potvrdzovanie, ze to naozaj chcem urobit, vadi to aj mne. Teraz uz len dohladat ako sa to vypina :wink: a naucit sa s nou trosku nazivat, najst utilitky co pouzivam pod XP aj pod Vistu a budem spokojny.
Tiez mi pri tej prvej Viste, skusenost spred vianoc, vadilo neustale hrabanie na disku, dlhe updatovanie, dlhe vypinanie a taktiez ma dozral nabeh okien, ked mi ani nedovolilo prihlasit sa do okien a uz asi 10 minut kontrolovalo mozny upgrade OS. Vtedy ma to dozralo tak. ze nastal tvrdy reset a supol som XP. Ale uz som vychladol a tej Visty sa nevzdam :D. Hlavne ked si teraz mozem vybrat 32/64b verziu. Ale asi vezmem 32b, 64b asi na 100% nevyuzijem a urcite bude viac problemov s kompatibilitou HW,SW a hlavne volneho SW. Som viacmenej slaby uzivatel. Ale na kamaratovom PC sa ta Vista celkom pozdava. Tusim mu nasla aj jeho cely HW.
Takze ja Vistu urcite nezatracujem, len je jasne ze bude lepsia po vidani SP1.
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

x64 je na 90% rovnako kompatibilna ako x86 :)
Používateľov profilový obrázok
Jan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: NMnV

Príspevok od používateľa Jan »

Mirecba32 napísal:...presne ako niektorym vadilo to potvrdzovanie, ze to naozaj chcem urobit, vadi to aj mne. Teraz uz len dohladat ako sa to vypina :wink: ...tiez mi pri tej prvej Viste, skusenost spred vianoc, vadilo neustale hrabanie na disku
Vsetko sa da vypnut za 2min mas problem vyrieseny :wink:
CPU:C2D E4500@3Ghz 1.392V 273x11 delicka 3,4, MB:Gigabyte P35 DS4 rev.2.0, RAM:A-DATA 2x2GB 800Mhz@930Mhz Vitesta Extreme Edition, HD:1xWD 320GB AAKS, 1xWD1TB EADS, DVD:Samsung 203P, GPU: GeForce Gigabyte 8800GTS 512MB, LCD:HP LP2465 24" Case:Compucase 64A34, PSU:Enermax Liberty 400W, SoundBlaster Live5.1, MS Intelli Mouse Explorer 2, Lexmark LJ E250D, Scaner-Microtek3630
Používateľov profilový obrázok
NuSuey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 383
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa NuSuey »

hmm..
istotne lepsia je 64bitova vista ako 64bitove XP..

v mojom pripade na mojom notebooku (v sig-u) mi 64bitXpcko zamrzalo ked som nemal notebook v zastrcke .. a spustil nejaku gamesku..
Case: Silverstone RVZ01B, CPU: Intel Core i3-4130, GPU: EVGA GeForce GTX 750 Ti 2GB, RAM: Crucial Ballistix Tactical 4GB (1 x 4GB) DDR3-1600, MB: Asus H81I-PLUS Mini ITX, HDD: Crucial M500 240GB
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Príspevok od používateľa cuculka »

Tiez mi pri tej prvej Viste, skusenost spred vianoc, vadilo neustale hrabanie na disku, dlhe updatovanie, dlhe vypinanie a taktiez ma dozral nabeh okien,

no praveze na viste sa mi lubilo ze sa mi ovela rychlejsie zapinala a vypinala ako na xp..
Používateľov profilový obrázok
Jan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: NMnV

Príspevok od používateľa Jan »

Neboj viste pries na chut :wink: ken treba vediet ako na nu.
CPU:C2D E4500@3Ghz 1.392V 273x11 delicka 3,4, MB:Gigabyte P35 DS4 rev.2.0, RAM:A-DATA 2x2GB 800Mhz@930Mhz Vitesta Extreme Edition, HD:1xWD 320GB AAKS, 1xWD1TB EADS, DVD:Samsung 203P, GPU: GeForce Gigabyte 8800GTS 512MB, LCD:HP LP2465 24" Case:Compucase 64A34, PSU:Enermax Liberty 400W, SoundBlaster Live5.1, MS Intelli Mouse Explorer 2, Lexmark LJ E250D, Scaner-Microtek3630

Návrat na "Operačné Systémy"