FOTO vasich repro zostav

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

Bohuzial vyzor je prave ta vec, ktora stoji na tychto DIY zostavach najviac... :(
Používateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: St 09. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Senec (33)

Príspevok od používateľa ANDYMAN »

Josifek, perfektne som sa pobavil, cenim si snahu a to, ze si si to zmajstroval sam, ale take haraburdy by som sa hambil aj vyhodit do smetiaka. Musel by som ist v noci aby ma s tym nikto nevidel. sorry
Intel i7 4790K Delid [ 8-RADS!!! Water Cooling ] Kingston HyperX 32GB ASRock Z87 OC Formula EVGAGTX980Ti Superclocked EK Water Samsung 850EVO RAID-0 HDD cca 10TB Creative SB-Z Asus 4K 32" LED RAZER Deathstalker UltimateLogitech Z5450 THX Enermax Platimax 1500W Corsair 900D ...
WATER COOLING : CPU EK - Supreme LTX CSQ D5 X-Res CSQ Pump Phobya DC12-400 1x Phobya G-Changer 480 V1.2 1x Black Ice GT Stealth 360 1x XSPC RX240 1x AC NexXxoS PRO II 3x AC NexXxoS PRO I 1x HX-CU1401V Hose 13/10mm UV Liquid ...
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

Tak toto je brutalny OT + flame :E

Ukaz ty svoje vytvory a potom daco trep...
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Memnon »

to co andyman napisal bolo podla mna prehnane, trosku moc drsne
ale ak tak to mechanicke vyhotovenie vyzera ako docasne/skusobne
napr. Obrázok
co sa da urobit za par hodin prace a par korun... povedal by som ze ich vyzor je skor nedostatok casu/lenivost :) ale zas ozivenie po tych namakanych 5.1 zostavach a spickovych designoch :P

to JOZIFEK: bez toho indikatora ma to vyslo komplet dokopy 500-600sk aj s pracou (vyvrtanie bocneho otvoru 6cm priemer a rezanie dosiek cirkularkou) a vsetkym okolo toho a makal som na tom cca 18-20hodin
a dik za pochvalu :)
Naposledy upravil/-a Memnon v So 23. Feb, 2008, 21:39, upravené celkom 2 krát.
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

Diki za podporu, otazka je vsak co je par korun.

Odhadnem ten obrazok, pdola toho co vidim:

2x indikatory vybudenia: 2x200sk
Prepinac: 30sk
Gombik na potenciometri: 100sk
Lak: 100sk
Mriezka + fan ak tam nejaky: 200sk

A to este neratam to co je vo vnutri a vyrobu takej kejsy. Ale musim uznat ze je to spravene fakt pekne, ale pre mna vyroba takehoto niecoho je skoro uplne nerealna...

Mna moja "zostava" mozno dokopy v celku vratane meterialu, lepidla stala do 500sk.... A dokym nebude reciever aspon za 3jku ani nema zmysel robit lepsie repro... (pre zaujimavost kobercovanie/lakovanie by ma vyslo 500-1000sk)
Používateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: St 09. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Senec (33)

Príspevok od používateľa ANDYMAN »

Josifek napísal:Tak toto je brutalny OT + flame :E

Ukaz ty svoje vytvory a potom daco trep...
ak som sa ta dotkol, tak mi odpust, ale vyzera to fakt zle
ak najdem doma nejake fotky zosilovacov alebo reprakov tak poslem.
Intel i7 4790K Delid [ 8-RADS!!! Water Cooling ] Kingston HyperX 32GB ASRock Z87 OC Formula EVGAGTX980Ti Superclocked EK Water Samsung 850EVO RAID-0 HDD cca 10TB Creative SB-Z Asus 4K 32" LED RAZER Deathstalker UltimateLogitech Z5450 THX Enermax Platimax 1500W Corsair 900D ...
WATER COOLING : CPU EK - Supreme LTX CSQ D5 X-Res CSQ Pump Phobya DC12-400 1x Phobya G-Changer 480 V1.2 1x Black Ice GT Stealth 360 1x XSPC RX240 1x AC NexXxoS PRO II 3x AC NexXxoS PRO I 1x HX-CU1401V Hose 13/10mm UV Liquid ...
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

Ako keby mi to povedal dakto kto ma vybavu za 100 a viac tisic tak nehovorim nic, ale ten post bol akoze fakt uplne "mimo misu" Naviac s tym, ze som to nerobil 5minut, venoval som tomu vela casu a snahy, a hockto si pride a len tak to zhodi, tak mi povedz koho by to nenastvalo...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Príspevok od používateľa zoom »

allshe: Uz som parkrat rozmyslal nad tym, naco je tam ta plastova vec, ale nic som nevymyslel. Nejde ani dat (lahko) dole, tak som ju tam nechal.

Co sa tyka zvukovej karty, tak samozrejme dokaze cez opticky vystup tlacit AC3/DTS, ale nejak som nemal moznost to odskusat. Vzhladom na to, ze pouzivam uzasnu Vistu, tak jedna z noviniek je, ze nepovoli 5.1 zvuk (AC3/DTS) z digitalneho vystupu zvukovej karty, jedine stereo. Cize film mi isiel stereo, ale 5.1 som nemal moznost odskusat. Niekedy mozeme pokecat na tuto temu, taketo riesenie ma par uskali (napriklad pri prehravani filmu, ktory pusta kodovany AC3/DTS zvuk do receivera, nepocujes ine zvuky z windowsu).

Inak ano, mal som ju na predaj, ale nejako sa o nu nikto nehlasil, tak som si povedal, ze este nieco vyskusam. Objednal som si nove opampy a vyskusam ich na tejto karte. Ja to totiz teraz vselijako vymyslam so zvukom, tak ked budes mat niekedy zaujem, ozvi sa, mozno cosi vymyslime.

--

Teraz zase dost skusam a vymyslam, kam by som sa dalej pohol. Zacalo to tym (mozno som to uz niekde pisal), ze v hre 18 Wheels of Steel maju motory aut chodiacich okolo kamiona prave taky zvuk motora, ktory mi v izbe vyvolava rezonanciu. Bolo to dost neprijemne vozit kamionom tovar a kazde auto, ktore preslo okolo, pekne zadunelo v izbe.

Odmeral som si teda frekvencnu odozvu izby a zistil som, ze najvacsia rezonancia je na 35 Hz a 129 Hz (to bol prave zvuk motorov aut). Dalsia zaujimavost bola napriklad frekvencia 225 Hz, kde sa odrazy zvuku vyrusili a nebolo pocut (skoro) nic. Celkom dost to sedelo aj s matematickym vypoctom. Cize akustika miestnosti za 4 body z 10.

Po kratkom uvazovani a zavrhnuti roznych zvukovych pasci do izby, som sa zameral na sluchatka. Mne osobne sluchatka vadia, nemam ich rad na hlave a po dlhsom pocuvani citim, ako mi zvuk/vzduch tlaci na bubienky a je mi to dost neprijemne (aj pri tichsom pocuvani). Nikdy som vsak nepouzival nejake drahsie sluchatka, tak som si povedal, ze to experimentalne vyskusam a dam im sancu.

Objednal som si teda Audio-Technica ATH-A900, ktore kvoli uzatvorenej konstrukcii a nizkej impedancii pouzijem inde, ale zatial postacia na moje oboznamenie sa s lepsimi sluchatkami. V pripade, ze s nimi budem spokojny, mozem si skusit objednat kvalitnejsie aj s nejakym sluchatkovym zosilnovacom.

Takze teraz vymyslam a skusam sluchatka, hudbu, 5.1 zvuk v hrach a filmoch, pohodlie, dlhodobe pocuvanie a podobne veci. Nakoniec sa rozhodnem, co si necham, co vymenim, co pojde prec a co pribudne. Celkom obtiazne to vymysliet k mojej plnej spokojnosti. Nakoniec este fotka mojho kusku sluchatok, kedze je to foto topic a nie wall-of-text topic.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
allshe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 538
Dátum registrácie: St 23. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice 4EVA

Príspevok od používateľa allshe »

hm. pekne sluchadla stacili by mi:P ja mam nejake philipsy uzavrete uz starsie ale na to ze malo pocuvam na sluchadla mi bohato stacia. resp. sluchadla pouzivam iba pri hre kde pouzivam aj mikrofon ....

k tomu zvuku z winu pri pozerani movie. samozrejme ze to nepusti iny zvuk ako ten ktory ide z filmu. ale to mi absolutne neprekaza. tak ci tak mam vypnute uplne vsetky zvuky vo windowse len to zbytocne vyrusuje. a nevadi mi to vobec. teraz momentalne mam len onboard realtek hd audio ALC 882 napojeny cez opticky kabel do mojho receivra (ziadny iny vystup nepouzivam) a uplna spokojnost. chcel by som ovsem nejaku kvalitnejsiu zvukovku... len nejako momentalne nie su financie :P hm co za foto by som pridal. ani neviem:P zostavu som uz poslal.... tak potom sorry za OT :P
NB Acer Aspire 3810T
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

ja mam nieco nasledovne. Mna velmi kupene veci nefascinuju, jednak na ne nemam peniaze ale hlavny dovod je ze mam rad pocit dobre vykonanej prace a povedat si ano toto je moje. Taktiez ma clovek pri tom mnozstvo moznosti a moze zvazit co kde ake pouzit. Takze predkladam sem foto, este kratky popis ku kazdej casti.

Stereo zosik - Aldax SPV100P, transformatory kazdy po 250w, chladenie 2x2kg hliniku. cca 2x100w/4R
Mono zosik - LEACH tuning, 2x30 000uF kondy, dva 250w trans., cca 250w/4R
Stereo bedne - D"appolito ARN188 + ARV104, strbinkovy BR
Subik - Eminence Delta 15"LF
Preamp - moja konstrukcia, zatial je to vo vyvoji. Pasivny "preamp" t.j. iba prepinac vstupov + potenciometer - ALPS. Obsahuje aj vyhybku pre subik osadenu OPA2132.
Tuner - Fischer FM58
CD player - Technics SL-PG 490 + OPA2132
PC zvuk - SB Audigy SE + OPA2132

foto
http://dl1.upnito.sk/download.php?dwTok ... 3bff2d9aea
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

2 Josifek: Boha myslel som si ze ludia tu maju pravo vyjadrit svoj nazor a keD niekto napise ze by sa hanbil take veci vyhodit do smetiaka je to jeho nazor a keD neznesies kritiku tak so sebou fakt nieco rob. Ja by som sa tiez take repraky ako si tu ukazal ty hanbil vyhodit do kontajnera, s takym som robil keD som mal 9 rokov.
Spravit normalne bedne nie je problem keD sa trochu snazis, drevotrieska sa da zohnat aj zadarmo z odpadu u stolarov a povrchovu upravu si mozes tiez spravit relativne slusne. A o tom co si tu ukazal by som sa fakt bal napisat ze to hra lepsie ako plastove sracky z obchodu.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

Okej pan uzasny, ospravedlnujem sa, ze som svojim odpadom znecistil vasu high-endovu temu. Vsetko uz je napravene. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Memnon »

skoda bobo_ ze nemas lepsi fotak bo to vyzera jak z mojej starej k700i
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

Vidis Josifek... totalne nedokazes zniest kritiku, si ako male decko. Nechapem preco si to vymazal, nikto ti nehovoril ze to tu nemozes dat...
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

Znesiem konstruktivnu kritiku, nie urazky a ponizovanie. Decko si v tomto pripade ty, kedze si si to nemohol odpustit. Tvaris sa ako keby si mal doma zostavu za xxxx tisic a toto je nejaky odpad najdeny pri kontajneri.

Návrat na "Zvuk a PC"