Prosim o pomoc s grafikou

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Pallec
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 04. Mar, 2008, 14:00

Prosim o pomoc s grafikou

Príspevok od používateľa Pallec »

Mam notebook s grafikou nvidia 7600 GT a pracujem (modelujem) s 3D softwarom a ked mam trocha viac 3D objektov tak mi to ide dost pomali a strasne mi to seka. Tak by som vas chcel poprosit o pomoc. Pocul som ze existuje nejaky software ktory vyuziva vykon procesoru a pomaha tak grafickej karte pri zlozitejsich operaciach alebo take nieco. Ak niekto z vas uz o niecom takom pocul tak by som bol velmi vdacni ak by mi napisal aky je to software, alebo co by som mohol spravit pre zvysenie vykonu, Dakujem.

Myslite si ze keby som si zvysil pamat z 2GB na 4GB ze by to aspon trosku pomohlo? Dakujem vsetkym za pomoc
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3931
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Memnon »

jako ja som v tejto tematike ako slon v porcelane ale netreba tam silnejsi procak ktory to musi prepocitat a podobne a grafika je az an druhom(tretom,stvrtom) mieste?
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
numlock
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 656
Dátum registrácie: Pi 20. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: nemám

Príspevok od používateľa numlock »

- ano mas pravdu - ak pracuje v nejakon 3D softe - prvorady je vykon CPU az ponom je GPU... samozrejme aj nedostatok RAM dokaze pekne spomalit pracu... - ja by som si najprv pozrel, kolko dana aplikacia zere Ramky napr. v Spravci Uloh..

- nebolo by odveci keby si napisal v akom prgm. robis...
i7 4790K @ 4.6GHz
ASUS Z97-A
GB HD6870
Crucial 8GB 1600MHz CL8
23´LCD Full-HD , Corsair HX650W , SSD 60GB + Hdd 2TB
Používateľov profilový obrázok
Rector
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Orava

Príspevok od používateľa Rector »

Mna by zaujimalo,kolko je to trocha viac 3D objektov... Mal som v kompe(vid podpis) urobenu jednu ohybacku,ktora mala nieco cez 250 casti a grafu mam tu istu co ty a slapalo to uplne plynule,ci pri otacani alebo simulacii alebo akejkolvek manipulacii.Napr ja som to robil v Solide a viem,ze podmienky co sa ramky tyka zaviseli od poctu 3D objektov a 6GB ram bolo potebne az pre niekolko tisic suciastok( viac ako 10 tis),cize ramkou to myslim nebude.Kamos robi v Catii,nainstaloval ju na novy notebook s turionomX2 2Ghz(1GB ram) a tiez mu to seka uz pri mensich pohyboch,na inteli 1.8 GHz(1GB ram) mu to nerobilo a VGA mal rovnaku.Neviem aky je vykonnostny rozdiel v tych procesoroch,ale nam to vychadzalo na CPU.
Deneb @ 3.4 || GA 970-DS3 || 8Gb Kingston 1600 || GA R9 270HD || Crucial BX100 250Gb + WD 500 Gb || Seasonic M12 II 520W || Dell U2412M || Fractal R4
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8679
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

Robim doma v 3dsmax 9 a pokial som nemal 4GB RAM tak to niekedy dost lagovalo, hlavne pri zlozitejsich modeloch - tak 300 000 polyg. a viac. Po upgrade na 4GB sa to len raz cele nacita do RAM (zozere to 1.5GB +- ) a fici to z nej. Inak na toto su profes. grafiky, ktore to vedia renderovat, normalna grafika to nevie.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Nightlight
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1065
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Prosim o pomoc s grafikou

Príspevok od používateľa Nightlight »

Procesor je dolezity az pri finalnom renderingu, v editore potrebujes viac RAM a aj VGA tam ma svoj vyznam.
Ale problem bude asi v RAM-ke.
Pallec napísal:Pocul som ze existuje nejaky software ktory vyuziva vykon procesoru a pomaha tak grafickej karte pri zlozitejsich operaciach alebo take nieco.
To plati skor naopak, ale procak by tam velmi nepomohol.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8679
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

Na rendering 3D veci grafikou existuje u nvidie vecicka co sa vola Gelato, je to zadara stiahnutelne tusim, akurat sa mi to v uz spominanom 3dsmax nepodarilo jaksi rozbehat. Vyuziva to skratka vykon grafiky na rendering sceny
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Nightlight
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1065
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Nightlight »

shiro napísal:Na rendering 3D veci grafikou existuje u nvidie vecicka co sa vola Gelato, je to zadara stiahnutelne tusim, akurat sa mi to v uz spominanom 3dsmax nepodarilo jaksi rozbehat. Vyuziva to skratka vykon grafiky na rendering sceny
Mne sa podarilo, i ked nejak zahadne. Je tam na to specialny renderer (Amaretto), ale s tym sa akosi vela urobit neda. Zaujimave je ale to, ze ked sa prepnem z Mental Ray na Amaretto a potom nazad na MR, gelato ostane aktivovane a teda cas renderu sceny s MR sa skratil z 02:43 na 00:22.
Velmi pekny vysledok, ale nefunguje to vzdy. Asi to nedokaze vsetko.
Používateľov profilový obrázok
xcubus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 765
Dátum registrácie: St 05. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava, Staré Mesto / Orava

Príspevok od používateľa xcubus »

ak ide o 3d Studio Max, tak tam sa graficka karta vobec nevyuziva..jedine pomaha pri preview ale to len animacii. To amaretto som skusal aj ja..ale bolo len na nizsie verzie ako 9. A co sa tyka RAM...cim viac tym lepsie..(hlavne pri HAIR a pod.) nemusi sa to swapovat na disk..ale nezabudaj ze 32 bit XP dokaze pracovat cca s 3,25GB RAM a Vista tusim 3,5GB. Ak chces rendrovat nieco normalne, tak si daj viac RAMm 64-bit OS.
Ja osobne by som notebook na rendrovanie nepouzival..nemoze sa rovnat s PC, teda jedine Alenaware..ale asi nebudes chciet dat za NB cez 100 000 :P
Používateľov profilový obrázok
Nightlight
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1065
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Nightlight »

xcubus napísal:Ja osobne by som notebook na rendrovanie nepouzival..nemoze sa rovnat s PC, teda jedine Alenaware..ale asi nebudes chciet dat za NB cez 100 000 :P
S tymto celkom nesuhlasim - teraz sa do bookov davaju slusne procesory. Sam ked potrebujem nieco renderovat a brat je doma, tak pouzijem aj jeho book pretoze na nom to ide rychlejsie ako na mojom desktope. Jedine, co ma on lepsie je procesor a ten je tam vlastne najdolezitejsi.
Používateľov profilový obrázok
Pallec
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 04. Mar, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa Pallec »

Tak notebook mam Toshibu s procakom Intel centrino duo T 5500, a soft pouzivam Chief Architect X1 je to soft na 3D modeling a vizualizacie architektonickych veci. A ked si dam rendrovat foto v najlepsej kvalite + tiene tak mi to robi aj 7 hodin.
Uz som pozeral profi graficke karty od Nvidie a rozhodol som sa ze si kupim normal desktop a do neho by som si chcel dat Nvidia quadro fx 3700. Priliz sa do compov nerozumiem tak by som vas chcel zasa poprosit ci by ste mi nemohli pomoct s vyberom dalsich komponentom (procak, HDD, ram atd. ), chcem do toho investovat 60 000. bez monitora, cize okrem grafickej karty co je asi 20 000, dalsich 40000 Sk. Dikes
Používateľov profilový obrázok
Nightlight
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1065
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Nightlight »

Pallec napísal:Tak notebook mam Toshibu s procakom Intel centrino duo T 5500, a soft pouzivam Chief Architect X1 je to soft na 3D modeling a vizualizacie architektonickych veci. A ked si dam rendrovat foto v najlepsej kvalite + tiene tak mi to robi aj 7 hodin.
Uz som pozeral profi graficke karty od Nvidie a rozhodol som sa ze si kupim normal desktop a do neho by som si chcel dat Nvidia quadro fx 3700. Priliz sa do compov nerozumiem tak by som vas chcel zasa poprosit ci by ste mi nemohli pomoct s vyberom dalsich komponentom (procak, HDD, ram atd. ), chcem do toho investovat 60 000. bez monitora, cize okrem grafickej karty co je asi 20 000, dalsich 40000 Sk. Dikes
Hlavne co najviac-jadrovy procesor, potom tak 4GB RAM a na zvysku az tak moc nezalezi.
Používateľov profilový obrázok
numlock
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 656
Dátum registrácie: Pi 20. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: nemám

Príspevok od používateľa numlock »

- ako povedal Nightlight - co mozno najsilnejsi procesor, potom vela Ram a zvysok aky chces...
i7 4790K @ 4.6GHz
ASUS Z97-A
GB HD6870
Crucial 8GB 1600MHz CL8
23´LCD Full-HD , Corsair HX650W , SSD 60GB + Hdd 2TB

Návrat na "Grafické karty"