USB Flash-ky -> Vase realne rychlosti (read/write)

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

USB Flash-ky -> Vase realne rychlosti (read/write)

Príspevok od používateľa Lopik »

Za tento mesiac som si kupil 2 flashky a ani jedna nedosahovala relane rychlosti uvedene vyrobcom.
Preto som sa rozhodol, ze by sme tu mohli urobit taky zoznam nasich-vasich USB klucov, kde kazdy uvedie typ svojho USB kluca a odmera realne rychlosti citanie/zapis. Ja som na meranie pouzil Total Commander. Najlepsie bude asi, ked kazdy urobi maly screen, aby bolo vidno doverihodnost merania. Screen urobit az pri nejakych 30-40% kopirovania. Samozrejmostou su spravne nainstalovane a funkcne ovladace na USB 2.0.

Co vsetko treba uviest v prispevku:
- typ kluca (znacka+model)
- nejaky maly obrazok daneho kluca
- web stranku vyrobcu - produktu
- screen odmeranej rychlosti read/write

Ak vas este nieco napada, tak piste. Verim ze sa nam tento zoznam zide, pretoze clovek sa tu dozvie ake su relane rychlosti USB klucov, narozdiel od tych, ktore pise vyrobca. USB kluce teraz pouziva takmer kazdy, cize si tymto pomozeme.

PS. bolo by dobre potom urobit v tomto prvom prispevku zoznam klucov s linkamy na presmerovanie na dany kluc. Lenze neviem ako sa to presne robi :red: tak ak by mi to niekto vedel poradit, poslite PM.
Naposledy upravil/-a Lopik v Ut 04. Mar, 2008, 18:20, upravené celkom 1 krát.
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Lopik »

CORSAIR Voyager USB 2.0 4GB

Obrázok

web: http://www.corsair.com/products/voyager.aspx

rychlosti:
citanie:
Obrázok

zapis:
Obrázok
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Lopik »

A-DATA C701 8GB

Obrázok

web: http://www.adata.com.tw/adata_en/produc ... =AC71ZZZGH

rychlosti:
citanie:
Obrázok

zapis:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Príspevok od používateľa srebalat »

Handy Steno AH220 - 1GB

Obrázok

web: http://emea.apacer.com/en/products/Hand ... _AH220.htm#

citanie:
Obrázok


zapis:
Obrázok

inac com prekvapeny tou rychlostou, vyrobca udava nizsie, hlavne pri citani je to sakra rozdiel..

btw ono sa to vzdy bude lisit podla velkosti prenasaneho suboru, ja som to meral pri cca 370mb subore..
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
Používateľov profilový obrázok
BurnerTom
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Pi 18. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa BurnerTom »

"meranie" v TTCmd je uplne o hovne .. to nema ziadnu vypovednu hodnotu, pretoze sa pouziva cachovanie .. nadherne je to vidiet na screene kde sa kopiruje rychlostou 50MB/s co je nemozme z hladiska samotneho USB - viac ako 35MB/s to proste neda!
Velky vplyv na rychlost ma aj pouzity chipset .. napr na starsich AMD je to uplna tragedia, novsie nforce a intel su relativne vyrovnane ...
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Presne ako napisal Tom. Treba pouzit napr.HDtach, HDtune, prip.disk benchmark v Everest-e.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"