Problem: i-net cez WIFI router na >2 PC

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
rob2007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Dublin / Nitra

Problem: i-net cez WIFI router na >2 PC

Príspevok od používateľa rob2007 »

Zdravim, mam net od ntl- u nas UPC- cez COAX zapojeny do modemu ( na jeho setup sa neda dostat...) vystup ma ETHERNET a USB-B. Ak sa pripojim kablom ETHERNET ci USB net ide v pohode. Ked pripojim wifi router Belkin G+ ADSL na ETHERNET tak sa cez WIFI pripojim iba JEDNYM PC/laptopom. Ostatne pisu PRIPOJENE, ale IBA na ROUTER BELKIN-ten aj pingaju a ping ide medzi nimi, ale nie na PC kt. ma aktualne NET ON LINE. Ten ich tiez nevidi a nevidi ani router. Ked do neho pichnem USB kabel priamo z modemu-zhodi spojenie cez WIFI a hned prepne na NET cez kabel. Pinga router a aj ostatne PC. Vytiahnem USB spojenie medzi modemom a PC. Nepinga nikoho, ale zapne NET po WIFI. Kde je chyba, ze mi ide net IBA na jedno PC v realnom case-proste tak isto ako cez kabel. Cez Wifi router sa chova ako "wifi-predlzovak" signalu pre jedno PC... :-( V kocke: STENA->koax->MODEM->ethernet->WIFI ROUTER ...... 1. PC pripojene-IP dana modemom/net ide / 2. PC pripojene-IP dana routrom/net nejde / 3. PC pripojene-IP dana routrom/net nejde Co mam v routri nastavit? Vypnut DHCP? Manualne IP z modemu +1? DNS? alebo...
Používateľov profilový obrázok
rob2007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Dublin / Nitra

Príspevok od používateľa rob2007 »

... o.k. uz to prasi - nastavil som IP wifi routru 192.168.0.1 + vypol mu dhcp ... ADMIN PLS LOCK !

Návrat na "Siete"