HDD v krabici od videokazety/vystlana vatou

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

HDD v krabici od videokazety/vystlana vatou

Príspevok od používateľa Lithil »

Zdravim!
dostal som mensi napad...mam doma plno prazdnych krabic na videokazety tak ma napadlo ze keby som celu krabicu vystlal vatou a vlozil do nej hdd a este na hdd vrstvu vaty a zavrel (popripadne by bolo otvorene) tak ze ci by to nebolo ucinne alebo ze ci by vata neuskodila harddisku... lebo moj HDD tak vybruje a je tak hlucny ze by som hodil oknom najradsej... teda v idle nie iba v zatazi tak ma toto napadlo ,co myslite ?
Používateľov profilový obrázok
bluedragon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 184
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa bluedragon »

Myslim ze by si mu celkom prikuril a vplyvom tepla ktore by s nikam neodvadzalo by sa stalo to ze by ti uz nevibroval. Odisiel by totiz uplne.

Home: ASUS P5K, C2D 4500@3,003 (AC), 2x1GB Corsair, ASUS HD3850 256MB 770/2000 (AC S1), Samsung 250GB, ASUS DRW-1814BL, BlueStorm 400W, TT Soprano, Logitech MX 3200, LCD Fujitsu Siemens X19, Sennheiser HD202
Mobile: IBM/Lenovo ThinkPad T61

Gugluj
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

To by sa asi upiekol. Ja som to vyriesil tak, ze disk je nastojato gumovou snurkou pripevneny o hdd sachtu, pricom na stycnych plochach (zboku, dole) je duty gumovy profil. Disk este treba vodivo spojit so skrinkou.
Obrázok
Nie je to dokonale, ale funguje to a teplota sa nezvysila. Ak mas skrinu s malou hdd sachtou, je mozne pouzit aj "prisavkove riesenie".
Naposledy upravil/-a br4n0 v Pi 07. Mar, 2008, 20:20, upravené celkom 1 krát.
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Príspevok od používateľa Lithil »

blue dragon o teplote viem/riesenie by bolo vyvrtanie na vrch 80x80 otvor na FAN regulovany na 5 V ...

to brano: hh dst netradicne riesenie,ale ked je ucinok postacujuci majitelovi tak sa to da prehliadnut :)

inak tam ide o vybracie a z casti aj o hluk ale zistil som ze ked je v zatazi tak on huci preto lebo on rozvibruje vsetky 5,25 pozicie... ak sa chytim jednej 5,25 pozicie tak vibrovanie citim,ale prestane a prenese sa do mojho prstu,takze je to cisto o bedni si myslim ...
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

Presne tento problem som vyriesil mojim, zatial nepatentovanym riesenim. :) Lacna skrina+hdd=hdd reproduktor.
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Príspevok od používateľa Lithil »

j brano to je vystizne slovo "nepatentovanym" :D ... inak myslim ze nieco podobne skusim aj ja a uvazujem o polozenie hdd na gumy ktore su natiahnute v 5,25 pozicii...uvidim ci to pojde a aj to moje riesenie vysmlim nejako ak sa bude dat :D:D
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

Myslis nieco taketo. Aj tu su pekne navrhy.

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"