Viac kompov na jeden monitor..

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
grepii
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 304
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Viac kompov na jeden monitor..

Príspevok od používateľa grepii »

Cawte neviem ci sa nieco take da a existuje , ale keby mi niekto vedel poradit ako by sa to dalo spravit bol by som velmi rad.

Takze je to asi takto nejako mam NB na ktorom mi nejde displej lebo je prasknuty najprv som ho chel pripojit k televizoru ale vyskussal som vselijake kompbinacie a na TV mi nenabehol obraz.

Na NB je taky konektor ako tu kde je napisane s-video IN tak si myslim, ze asi aj pre to to nejde cez tu TV: http://techpubs.sgi.com/library/dynaweb ... .video.gif

a pri tom konektore je taky mali obrazok tento:
http://img355.imageshack.us/img355/4508/14441663ph4.jpg

tak keby mi niekto este vedel poradit ci sa to da nejako prepojit s telkacom ake na to potrbujem kable a tak.

alebo som chcel vediet ci sa to nejako neda prepojit cez grafiku Desktop kompu s notebookovou a cez ovladace by sa prehadzoval monitor tak nejako by som si to teda predstavoval , ale netusim ci sa to vobec da.

Tak ak niekto vie dakujem za radu.
Používateľov profilový obrázok
Q-Axis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 466
Dátum registrácie: Ne 18. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od používateľa Q-Axis »

-notebook s TV prepojis aj kablom S-video - SCART.
-co sa tika monitoru, tak ovladat notebook mozes inym kompom cez zdielanie vzdialenej plochy a bude vlastne zobrazene prostredie z notebooku na monitore druheho pocitaca.
i5-3570
16GB RAM
SSD + veľa veľa HDD
zobrazovadlo nVidia
pozeradlo Asus PA246
Používateľov profilový obrázok
grepii
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 304
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa grepii »

tak ja som prepajal uz nb s TV cez SCART alebo obycajny S-video kabel, ale neislo to tak som sa chcel opytat ci netreba niieco nastavit bud v ovladacoch co na tomto notebooku nemaju nejake velke moznosti alebo v Biose ...v Biose som nasiel taku kolonku TV out tak som to odskrtol a pottom som mal navyber tusim PLC a NSTC alebo nieco take...nechal som to na tom PLC a neislo to ani tak ani tak..

a to zdielanie tej pracovnej plochy to sa ako nastavuje? alebo aky program na to potrebujem?
Používateľov profilový obrázok
Q-Axis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 466
Dátum registrácie: Ne 18. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od používateľa Q-Axis »

v ovladacoch grafickej karty ntb to treba nastavit (neviem ci mas intel, ati, nvidia, alebo nieco ine)

na ovladanie ineho pocitaca sa pouziva "pripojenie k vzdialenej ploche" ktore je sucastou win (xp), alebo ja napr pouzivam free soft RealVNC (www.realvnc.com)
i5-3570
16GB RAM
SSD + veľa veľa HDD
zobrazovadlo nVidia
pozeradlo Asus PA246
Používateľov profilový obrázok
grepii
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 304
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa grepii »

greficka karta je uz dost stara a ani som nenaisel na nu novsie ovladace v ktorych by som nieco take nasiel co potrebujem .

Je to : S3 Graphics PROSavageDDR

a to v tom Biosi nevies co znamena?
Používateľov profilový obrázok
Q-Axis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 466
Dátum registrácie: Ne 18. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od používateľa Q-Axis »

pravym na plochu, vlastnosti, nasavenia a tam by si mal mat dve zobrazovacie plochy. kliknes na dvojku, nastavis rozlisenie, zaskrtnes rozsirit plochu i na tento monitor a malo by to ist. potom su tam aj podrobnejsie nastavenia.

v biose to asi len hardwerovo zapne a vypne ten port.
i5-3570
16GB RAM
SSD + veľa veľa HDD
zobrazovadlo nVidia
pozeradlo Asus PA246

Návrat na "Grafické karty"