Pripojenie 2 PC

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
ing_mychal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 124
Dátum registrácie: Ut 13. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Humenné

Pripojenie 2 PC

Príspevok od používateľa ing_mychal »

Mam turbo net od T-Comu, ale zdialam ho so susedom. Router je u neho a do bytu mi ide len kabel, mohol by som nanho cez Switch napojit aj segrin NB?
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Pripojenie 2 PC

Príspevok od používateľa galen »

ing_mychal napísal:Mam turbo net od T-Comu, ale zdialam ho so susedom. Router je u neho a do bytu mi ide len kabel, mohol by som nanho cez Switch napojit aj segrin NB?
pokial to ma sused dobre nastavene, tak ano
lava, prava, lava, prava ...
ing_mychal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 124
Dátum registrácie: Ut 13. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Humenné

Príspevok od používateľa ing_mychal »

Co znamena dobre nastavene? A aky switch by si mi odporucil? Alebo je to jedno?
Používateľov profilový obrázok
fufino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 16. Sep, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa fufino »

Ja by som mal tiez otazku,ci sa daju na modem Glitel 318 od T-comu napojit dva PC?Na mojom PC mam aj dve sietovky,da sa to nejak?Alebo cez rozbocovac? D... :? :? :?
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

ing_mychal napísal:Co znamena dobre nastavene? A aky switch by si mi odporucil? Alebo je to jedno?
Co sa tyka switchu, je to jedno. Mas to na domace pouzitie, nepredpokladam, ze ides monitorovat traffic, routrovat pakety a omedzovat nejaku komunikaciu vice-versa.
Co sa tyka switchu, tak je to jedno aky kupis.
Ak mas doma malo PC, tak si kludne kup iba 4portovy, ak ich mas viac, kup 8portovy.

co sa tyka "dobre nastavene":
znamena to, ze to nema nastavene tak, ze ti vie pridelit iba jednu IP, a ziadnej inej MAC adrese, co sa objavi na sieti, nic neprideli.
Standardne nastavenia modemu su, ze to prideluje asi 200 IPciek, takze nepredpokladam, ze by to neslo.
Najjednoduchsie by malo byt: strc sietovy kabel priamo do sestrinho pocitaca. Ak to pojde, malo by to ist aj cez switch.
fufino napísal:Ja by som mal tiez otazku,ci sa daju na modem Glitel 318 od T-comu napojit dva PC?Na mojom PC mam aj dve sietovky,da sa to nejak?Alebo cez rozbocovac? D... :? :? :?
UTFG
Umoznuje priame pripojenie jedneho PC, pripadne pripojenie viacerych PC cez SWITCH alebo HUB.
takze bud tam das switch/hub, do ktoreho zapojis modem, alebo modem spojis so sietovkou 1, do sietovky 2 das druhy pocitac, a das zozdielat pripojenie pod windowsami ... ale ak ma ist net na druhom pocitaci, musis nechat zapnuty prvy pocitac ...
Ak pouzijes switch, staci aby bol ten zapnuty, a nemusi bezat cele PC.
Ak ocakavas, ze budes mat casom nieco ako notebook s wifi kartou, rovno sa popozeraj po novom modeme do dsl, co ma povedzme 2-4 rj45 (ako sietovka) konektory a dalej vie fungovat ako wifi AP (aby si nemusel kupovat AP - dalsia konfiguracia, dalsie problemy)
lava, prava, lava, prava ...
ing_mychal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 124
Dátum registrácie: Ut 13. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Humenné

Príspevok od používateľa ing_mychal »

Skusil som napojit segrin NB a nejako nic nevyhodilo ani v sietovych nastaveniach, tam boli 2 pripojenia a ani jedno nechcelo povolit.Co robit?
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

ing_mychal napísal:Skusil som napojit segrin NB a nejako nic nevyhodilo ani v sietovych nastaveniach, tam boli 2 pripojenia a ani jedno nechcelo povolit.Co robit?
1) nez vytiahnes kabel z vlastneho PC, zapis si IPcku
1.1) zisti, ci nahodou mas IP napevno, alebo cez dhcp. Najdes to vo vlastnostiach pripojenia, moznost Internet protocol TCP/IP, das vlastnosti, a pozries ci mas "ziskat adresu IP automaticky" alebo nie... ak tam mas nieco vpisane .. tak nemas automaticky
2) strc do NB
3) uisti sa, ze tie pripojenia su "zapnute"
4) na sestrinom notebooku nastav sietove pripojenie tak, ako si mal na vlastnom PC
5) ak to nejde, pogratuluj susedovi, ze vie nastavit filtrovanie na zaklade MAC adries (alebo este moznost, ze tvoja sestra ma rozhaseny notebook)
6) ak to ide, skus na sestrinom PC zmenit IP adresu ...
ak ma povedzme 192.168.12.3, nastav tam .4 (alebo .5, .6 ... skraaatka ine)
7) skus, ci to stale ide ...
lava, prava, lava, prava ...
ing_mychal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 124
Dátum registrácie: Ut 13. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Humenné

Príspevok od používateľa ing_mychal »

Sorry ze tolko pisem ale nejak som to nepochopil :roll:
Pozrel som tie nastavenia a pri Typ adresy mi pise ze Pøiøazeno serverem DHCP. Mam skusit este raz zapojit segrin NB?a este nieco tie pripojenia co ma ona to nie su odtial, jedno ma na skole a druhe skusala u kamosa, kde mam nastavit IP a podobne veci nech to ide?
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

ing_mychal: Ty si aka LAMA... to co mas vo svojom zistis cez winkey + R napis cmd potom ipconfig /all a vidis co mas ... no a nastavis klikni si na sietovku daj vlastnosti dalej internet protocols no a tam to napises...
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

ing_mychal napísal:Sorry ze tolko pisem ale nejak som to nepochopil :roll:
Pozrel som tie nastavenia a pri Typ adresy mi pise ze Pøiøazeno serverem DHCP. Mam skusit este raz zapojit segrin NB?a este nieco tie pripojenia co ma ona to nie su odtial, jedno ma na skole a druhe skusala u kamosa, kde mam nastavit IP a podobne veci nech to ide?
ano, zapoj sestrin notebook
nastav mu v pripojeniach automaticku IP
(prave tlacitko na "miesta v sieti", "vlastnosti", tam vyber "Lokalne pripojenie 1" (alebo nieco podobne), prave tlacitko, "vlastnosti"
v okienku co sa ti zobrazi, si hore odscrolluj az na koniec, a vyber "Internet protocol (TCP/IP)", uprostred stlac tlacitko "vlastnosti"
zobrazi sa dalsie okienko, hore zaklikni "ziskat adresu IP automaticky" a dolu "ziskat adresu servera DNS automaticky"
daj ok, ok ok ...
a skus, ci to ide
Jarno napísal:ing_mychal: Ty si aka LAMA... to co mas vo svojom zistis cez winkey + R napis cmd potom ipconfig /all a vidis co mas ... no a nastavis klikni si na sietovku daj vlastnosti dalej internet protocols no a tam to napises...
a TY si bol AKA LAMA, ked si prvy raz nastavoval sietove pripojenie (alebo si o nom prvy raz pocul?!)
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

to Galan: no neviem ale dako som to vedel urobit hned, to uz tak davno ze uz ani neviem kde som sa o tom dopocul;)...
no ale som lama v inych veciach a ked sa tu pytam tak dostavam taku istu odpoved... no ale tie veci co sa ja pytam niesu dolezite ako toto co by malo patrit k zakladnym vedomostiam ovladania pc.

Návrat na "Siete"