modry screen

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
DEADusko
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Ne 06. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica, Trenčín

modry screen

Príspevok od používateľa DEADusko »

jedna otazocka pre znalcov, mam pretakteny pc nan 3ghz procak c2d 2x1gb ram adata ee na 858mhz grafiku hd3870 na 830/2500, procak ma 1,48v ramka ma okolo 1,9-2,0v ale niesom si isty nemam program na overenie voltaze, v biose mam pridane hodnoty na pcie +0,200v chipset +0,25v fsb +0,25v a uz sa mio stalo viackrat ze pri beznej praci vo win po nejakom case nabehla modra obrazovka disk sa vypol a napisane bolo blablabla begining dump of psychical memory v 3dmarku niekedy prve dva testy prejde potom ide cpu test zrazu mi nejde obraz ale cely mark prebehne do konca bez obrazu a niekedy mi napise v modrom screene daco podobne ale je tam ati2dvg, zdroj mam seasonic 430v jeden disk 250gb a dvdromku, zaujimave je ze u kamosa isiel komp stabilne na 3,5ghz a 1,375v a ja ho mam nestabilny aj na 3ghz pri tom napeti, mozno chladic ale to pochybujem mam btf zerotherm ofukovany teraz ho mam na 3ghz a 1,4v aj v hrach sa bud sekne pc a vypne obraz, musim restartovat alebo program provedl nepovolenou operaci....
potrebujem ho vyladit aby slapal co by ste spravili? drivery mam z cd nainstalovane na dosku na grafiku mam 7,12 katalisty na grafike accelero v plnej zatazi teploty na grafike cca 75st a procak 70st :red:
este jedna vec je normalne ze v cpu-z mi ukazuje 2570 je to 429*6 a nasledne sa mi prepina na 429*7 co je 3000mhz je to normalne? a takto mi to skace stale, realny takt je 3ghz nastaveny v biose
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa gammaray »

........zaujimave je ze u kamosa isiel komp stabilne na 3,5ghz.......
- to myslis jeho komp ci Tvoj, nejak to neviem vydedukovat.
- ak jeho komp, tak to neznamena ze pri presne takom istom nastaveni volataze, FSB, nasobica RAM atd ti pojde ako jemu. Kazdy procak je jedinecny kus od kusu a plati nan pri taktovani nieco ine.
- dalej nenapises ani aky presne typ procesora mas (2180, 6750 .. ?)
- to ze sa ti prepina frekvencia procesora je normalne, mas v BIOSE zapnute "podtaktovanie". To robi vtedy ked nepotrebuje tolko vykonu kvoli setreniu.
- ma 70 stupov, to pri zatazi ale normalne ? Mas vobec dobre nasadeny chladic ? Aky presne typ mas ten Zerotherm ?
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
DEADusko
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Ne 06. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica, Trenčín

Príspevok od používateľa DEADusko »

takze procak mam e6300 a u kamosa to bolo skusane na mojom kompe, to podtaktovanie ako sa to presne vola vypnem to v biose ,mozno to pomoze dosku mam gigabyte ga 965p-dq6 chladic na cpu mam zerotherm buterfly tento a pasta je tam mx1
http://www.tichepc.sk/produkt/ZEROtherm-BTF95-1633.html
fakt netusim co sa deje
:roll:
este jedna vec u neho bol chladic noctua a ja mam ten zerotherm, skrinka je avance c001 je tam cpu tunel ci windtunel tak dako sa to vola vpredu a vzadu mam 12cm fany
ze by to bolo tou noctuou? to sa mi nevidi ked mne ide akotak stabilne 3ghz 1,48v a jemu isiel 3,5ghz na 1,35v stabilne
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

EIST pri prektaktovani rozhodne vypni, podobne aj spread spectrum.
Používateľov profilový obrázok
DEADusko
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Ne 06. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica, Trenčín

Príspevok od používateľa DEADusko »

EIST vypnuty ale spread spectrum som tam nenasiel dal som aj rozsirenu volbu ctrlF1 aj tak tam nebola ta polozka neviem mozno som slepy..
takze EIST vypnuty a vypol som aj CPU enhanced halt primarne bolo zapnute mozem nechat vypnute??
skusil som mark 06 na 3,5ghz a presiel 11800bodov celkom fajn skusim daku hru asi crysisa alebo episode two tam mi to robilo blbosti
aj tak ale teraz ked som testoval mark 06 predposledny test lietajuca vzducholod zas mi nenaskocil obraz ale test presiel v com by mal byt problem? grafiku mam nataktenu na 860/2600
EDIT
CPU enhanced halt som teraz zapol a v cpuz mi zase skace 6-7 nasobic takze tato polozka reguluje nasobic podla zataze procaku, inac crysisa som paril asi polhodku a zase sekol ale islo to dlhsie ako predtym, takze vyladit bios, no chlapi kto mate tuto dosku dajte dake rady uz mi nevypisalo modry screen len seklo, mozno zvysit napatia na cpu teraz mam 1,4v v tom by problem nemal byt, mozno znizit grafikumam teaz 860/2600 ale co som cital tieto hodnoty by mala zvladat vpohodke, podla man to bude len tym biosom daco este treba vypnut alebo zapnut tak poradte :wink:

EDIT
tak zas po 20min to seklo, pridal som napetie na procaku na 1,44v cpu enhanced halt som vypol, a este tam je jedna polozka v biose ohladne cpu thermal ale tu som nechal radsej zapnutu, spread spectrum tam nemam alebo sa mylim? ja som ho tam nenasiel... idem skusit crysisa...

EDIT
uz som sa dostal na stabilne hodnoty 3300mhz na 1,44v 3,5ghz je nestabilne, nechapem preco u kamosa islo bez problemov a grafika max je 860/2600 ale necham ju na 830/2500 kedze nemam na accelere ziaden ventilator
hm je to zaujimave ze to takto dopadlo ako to dopadlo aspon som si spravil obraz a dufam ze mi dakto poradi co ma aspon podobnu zostavu co nastavit v biose aby to fachalo :)
skoncil som :D
Používateľov profilový obrázok
DEADusko
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Ne 06. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica, Trenčín

Príspevok od používateľa DEADusko »

jedine co ma napada ze by malo vplyv je chladic na cpu zeby bol taky vykonnostny rozdiel medzi noctuou a zerotherm? Ale jedno viem ze ten EIST mal vplyv na pretaktovanie uz je to stabilne na 3,3ghz aj grafika vpohode isla na 860/2600 ale boli mensie vady v obraze na crysisovi tak ostavam na 830/2500 este vcera som skusil vecer 3dmark06 ked som dohral crysisa a po skonceni testu mi ukazalo len 9700bodov ale priemerne mavam 11500, kde sa stratili dve tisicky netusim, mali ste dakto taketo skusenosti-?
Používateľov profilový obrázok
DEADusko
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Ne 06. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica, Trenčín

Príspevok od používateľa DEADusko »

mam pretakteny pc e6300-3,3ghz ramky 2x1gb adata 800mhz-950mhz grafika hd3870 850/2500 a niekedy mi hodi modre okno bla bla bla begining dump of psychical memory atd... cpu ma 1,4v pcie pridane+0,25v mch pridane+0,30v fsb pridane+0,30v ramky su na povodnom casovani na auto a dosku mam gigabyte ga965-dq6, zdroj seasonic 430v s12ll, 250gb sata wd,
mam dacomu pridat este alebo co mam spravit a ked po bsod-e restartujem nenabootuje pc az ho musim vypnut a po 5min zapnut a slape dalej, cim to je?
dakujem za rady Wink
Používateľov profilový obrázok
Dexx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Pi 14. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Dexx »

prehrievanim, nikde si nespomenul co mas za chladice, skontroluj si teploty
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... je nejaky sposob, akym zmenit farbu BSOD na napr RSOD ???
... ta modra je prilis upokojujuca ... cervena by podla mna lespie vyjadrila nutnost paniky
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
DEADusko
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Ne 06. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica, Trenčín

Príspevok od používateľa DEADusko »

no prehrievanie.. na cpu mam zerotherm btf95 windtunel vpredu a vzadu 12cm pomalobeziace ventilatory, teploty idle 42st burn TAT 80st, prime95 67st tak neviem...
teplota je na pretaktovanom 3,3ghz a 1,4v
Používateľov profilový obrázok
DEADusko
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Ne 06. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica, Trenčín

Príspevok od používateľa DEADusko »

nove zistenie, teraz mi asi po 10-20min po prvom zapnuti nabehne BSOD begining dump of psychical memory... restartujem a PC ide normalne cely den zatazi aj v hrach atd....
cim to moze byt? PC je stale pretaktovane ramky by mali mat dost stavy a hodnoty som nechal na auto
Používateľov profilový obrázok
divx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 17. Nov, 2007, 08:00

rovnaky problem

Príspevok od používateľa divx »

no ja ti mam taky isty problem a takmer rovnaku zostavu (965P DS4, cd2 4300@3,06GHz,3GB ram kingmax, 8800 GT,Raid 2x samsung 500GB, seasonic 430W) a 2x do dna mi naskoci tento bsod. Pri hrach nie. co som si vsimol tak mi bezal iba totalcommander winamp,utorrent,opera a icq.Pocitac akokeby proste zamrzol a po 20s naskoci BSOD. Ked som zresetoval pri bootovani raid hlasil na jednom disku failure ale pritom windows wpoho nabootoval. Az vo win som sa chcel dostat ku nejakym zlozkam tak som klikol na downloads a nato mi hned naskocil bsod. Po restarte som dal scandisk a po opraveni mi na discku C pokazilo paru suborov cca 3GB o ktorych viem ze boli v downloads resp sa stratili neviem kam.
Doteraz mi siel polroka pocitac vyborne, az prednedavnom ked som chytil nejaky trojan, myslel som ze akokedysi davno mi pomohol pritom SP2 Rc-1, tak som si stiahol SP3 build 3311. Lenze po jeho nainstalovani trojan neprestal vyvadzat a dokonca mi ten sp3 zacal nahodne pri hre alebo aj internete vyhadzovat BSOD ale nebol ohladom dumpingu. neskor som pouzil utilitu na hijackery,trojany a take len akosi mi to poskodilo windows a ten nenaskocil ani pri safe mode. Tak to potom este bola len komedia dat windows dokopy (nexcel som format c lebo som mal nedohrate niejake hry). Nakoniec sa mi to setko podarilo- repairoval win taktiez som zistil o aky trojan sa jedna( a ze bolo nanho utilit) ,ale stym ze odvtedy mi sem tam naskoci BSOD s dumping memory a tazko povedat co ho sposobuje ci windows, alebo nejaky program alebo je nejaky komponent v muke. Tento tyzden spravim format C tak vam dam vediet ci to mopohlo a ci setky moje problemy zmizli.

PS: sorry za dlhy prispevok :)
Používateľov profilový obrázok
divx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 17. Nov, 2007, 08:00

report

Príspevok od používateľa divx »

tak to preinstalovanie trvalo trosku dlhsie, dost som sa stym bavil a prisiel som na tieto veci
- neviem povedat co sposobovalo pady, ale vadnu ramku som jednoznacne vylucil, ci uz to bolo zdevastovane windows , spr RC1 to sa uz nedozviem. Preinstaloval som si windows stym, ze raid ovladace som si uz integroval v nlite , po doinstalovani som nainstaloval este bezne ovladace atd... a vtedy to opet zacalo. Zaseknutie pocitaca, hned nato modra obrzovka a manualny reset. Cely cas som podozrieval, ze som musel nejako zle integrovat raid ovladace a ked som skontroloval v spravcovi zariadeni tak vazne tam boli ovldace ine ake mali byt. Nastal novy reinstal windowsu a hned nato som skontroloval ovladace a tentokrat boli spravne - cize cele to sposoboval nejaky ovladac, ktory som sa este len chystal instalovat. Nakoniec to vyslo na INTEL Matrix Storage, ktore mi vzdy prepisovalo ovladace a tentokrat som ho nenaistaloval a konecne mi uz ide 3dni pocitac zase ako hodinky bez jedineho padu. Este co som zistil pri tom dumping memory BSOD, tak to naskakovalo len vtedy ked sa na disk zapisovalo viacero suborov napr z torrentu ,alebo som kopiroval data z externeho disku.

Návrat na "Hardware všeobecne"