noterbook a zosilnovac

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

nema to nic spolocne s 50-timi Hz v sieti ani zo sietou samotnou. Tebe sa uzatvara slucka NTB - PE vodic - PC zdroj - autozosik - tienenie na signalovom kabli. Riesenie je napriklad v pouziti dvoch oddelovacich trafiek v signalovej ceste, pripadne na sietovej casti u NTB alebo PC zdroja, co by zarucene pomohlo.

Napadaju ma dve veci co mozes vyskusat.

1, V PC zdroji odpoj PE vodic od sekundarnej strany zdroja ale na kovovom obale MUSi! ostat pripojeny. Toto riesenie je menej vhodne, keDze nemas chranenu sekundarnu stranu zdroja, teda mas, ale cez notebook.

2, Druhe riesenie spociva v preruseni SIGNaLOVEJ zeme zosilnovaca, t.j. mozes ju prerusit napriklad aj v konektore cinch. Ak to prestane brumiet, nechaj to tak, ak nie, skus na to miesto pripojit 1uF svitkovy kondenzator. Toto riesenie nemusi fungovat, no stoji za vyskusanie.
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

tiez ma napadlo riesit to odpojenim zeme a prepojenim s kondikom
ale to asi nepojde..

myslim ze staci odpojit tu signalovu zem z konektora

budeme mudrejsi ked sa k tomu vyjadri majitel :D
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
huno74
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa huno74 »

vyskusam len asi sa idem zacat aj ucit lebo zajtra mam maturitu tak by mi sa aj patrilo poucit ale vyskusam to isto:) dikes za radu

Návrat na "Zvuk a PC"