WD MyBook

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
dilong
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 20. Aug, 2005, 20:00

WD MyBook

Príspevok od používateľa dilong »

Nenasiel nahodou niekto riesenie tohoto problemu?:

Zakupili sme WD MyBook World II s LAN, zapojili sme ho do LAN 100MB siete, nakonfigurovali, vsetko bezi v poriadku akurat zapis je okolo 2 MB/s. Je to srasene leniveeee. 20GB mi kopirovalo neskutocne vela hodin.

Najprv sme mysleli, ze je to zalohovanim - RAID ale aj na jednom diskuto bezalo tak pomaly!!!


Neprisiel niekto nato preco je to tak a ako sa to da napravit? Naco je komu taky pomaly disk ?


vdaka
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 875
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa Muhyng »

- asi si hladal zle, ja uz som sa to pokusal vyriesit, resp. som sem pisal ze preco to tak je...
- zial to je asi FEATURE toho disku :(
- nechcem pisat hovadiny, ale asi ten radic alebo co tam je je uplne na :shit:
- tiez mame v praci na zalohovanie tuto 1TB verziu, ale zapojili sme to do RAIDU, 500GB nam este dlho bude stacit...
- zapis je aj u nas okolo 3000 kbytes/s co je skutocne ubohe (pritom mame GigaLAN)
- keby som to bol vedel, tak za tie peniaze radsej zoberiem nejaky microtower so sempronom, sietovkou a dvoma diskami...
- odporucam NEKUPOVAT
- odporucam neinstalovat prilozeny softver, pocitac mi okamzite po instalacii zacal padat, uninstall to nastastie vyriesil
Používateľov profilový obrázok
dilong
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 20. Aug, 2005, 20:00

rychlost

Príspevok od používateľa dilong »

satyr_ik napísal:-
- zial to je asi FEATURE toho disku :(
na nete som nasiel podobne problemi aj u inych znaciek (konkretne ASUS) takze je to asi problem vsetkych tychto externych diskov.

Tazsko sa to vobec chape, ze niekto v dnesnej dobe moze vobec nieco take vyrobit. Takato rychlost na LANke nie je uboha ale doslova smiesna.

V ramci bezplatnej 30dnovej podpory som napisal na suport vo WD ale samozrejme radsej mi ani neodpovedali.
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 875
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa Muhyng »

Aha, ja som si tiez nachystal mail, zapojil som do jeho tvorby vsetky moje anglictinarske schopnosti, k jeho odoslaniu ale nikdy nedoslo. Vidim ze som o nic neprisiel :roll:

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"