Chcete si trocha schladit svoje PC aj bez pridavnych chladic

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
mar-ek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne 23. Mar, 2008, 14:00

Chcete si trocha schladit svoje PC aj bez pridavnych chladic

Príspevok od používateľa mar-ek »

Ja som to vyriesil po svojom.
Vyuzil som stupanie tepleho vzduchu.
Vystrihol som cast spodneho plechu PC skrinky v dåzke MB (sirka CCA 12 cm).
Vyrobil som si policku (vyska cca 10 cm ), na ktoru som takisto vyrezal zhodny otvor.
Bocne otvory na skrinke som zalepil paskou.
Teplo z PC odvadza Zdroj.
Teplota zmerana podla sped fan sa znizila na CPU o cca 3 - 4 C. Chladic sa teraz prakticky ani nezapina.
Viem, ze SpeedFan nemera teplotu presne ale to je prakticky jedno teplota je teraz ina ako predtym. skoda je, ze zdroje neodvadzaju teplo cez vrch skrinky ale dozadu a neda sa tak dosiahnut " kominovy efekt".
Podla mna by to bolo ovela ucinnejsie.
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

fotky fotky fotky :D
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

Ked uz si zacal tunit a chces kominovy efekt tak si ho sprav. Skus nejak vymysliet upravu zdroja aby odvadzal teplo hore.

Mna napada taka vec. Musis mat zdroj s bigfanom. Otocis ho hore nohami, samozrejme aj ventilator otocis aby fucal von, nie dnu. Zadnu stenu zdroja, cez ktoru ide vdzuch von nejak zalepis, najlepsie ale niecim nehorlavym. A vnutornu (prednu) stenu musis zase rozvrtat alebo vyrezat. Cez nu sa bude nasavat vzduch do zdroja a vyfukovat bigfanom hore. Myslim ze toto by mohlo byt celkom pouzitelne riesenie.

Ale myslim si ze pokial mas komp tak, ze ti vzduch dozadu ma kam unikat a nehronmadi sa v policke okolo bedne, tak toto riesit netreba. Ved ono v podstate to je kominove riesenie, akurat ten teply vzduch ide dozadu, nie hore.

A samozrejme, postni dake foto, aj ked si to viem predstavit ako to mas, chcem to videt.
escaton
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Po 29. Jan, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa escaton »

Da sa dosiahnut kominovy efekt, nexus myslim robil taku skrinku, ale stala cez 5k . :D

Inak pri niektorych vacsich skrinkach nie je problem dat namiesto dozadu fany hore, otocit cpu fan a ide to, zdroj sam o sebe taha velmi malo /teda moj/ aby to nieco riesilo alebo narusovalo nejaky airflow.
Používateľov profilový obrázok
mar-ek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne 23. Mar, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa mar-ek »

Poslem nejake foto, aj keD to nieje nic zvlastne.

S tym prerobenim zdroja je mi to jasne. Pustil by som sa do toho s tym, ze by som upravil aj skrinku.
Vrchnu (zadnu) cast skrinky by som vyvysil cca 10 - 15 cm ( problem s dlzkou kablov).
Prichytenie zdroja by som riesil z vrchu.
Vznika maly problem z prachom ktory by sa mohol pri vypnutom PC usadzat.
Ale aj na to je velmi jednoduche riesenie a tym je papierova mriezka, ktoru ventilator pri zapnuti velmi lahko otvori.

Este k mojej PC skrinke. Vrchnu a bocne steny som si odhlucnil materialom, ktory sa dava pod plavajuce podlahy ale lepsie riesenie je pouzit podobny material ktory sa dava za radiatory na ktorom je nalepen alobal na odrazanie tepla. Spodny otvor zabezpecuje dostatocny pritok vzduchu.
Používateľov profilový obrázok
mar-ek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne 23. Mar, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa mar-ek »

Prepacte ale ako tu mam prilepit foto?
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa PatrikL »

napr. www.imghosting.eu
- kliknut na Upload z disku, tam vybrat tu fotku a uploadnut.
- potom skopirovat link a vlozit do prispevku (vybrat nahlad ak je obrazok vacsi ako 640x480)
Používateľov profilový obrázok
mar-ek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne 23. Mar, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa mar-ek »

Tu su odkazy na par fotiek.
Su tam aj namerane hodnoty bez a pri zatazi.
Skrinka je odhlucnena a bola zatvorena.
Teplota v izbe bola 23 C.

http://www.imghosting.eu/view.php?img=IMG_0062.jpg
http://www.imghosting.eu/view.php?img=IMG_0059.jpg
http://www.imghosting.eu/view.php?img=IMG_0060.jpg
http://www.imghosting.eu/view.php?img=IMG_0057_1.jpg

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"