"Predlzovacka" AGP

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

"Predlzovacka" AGP

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Do tejto sekcie sa to hodi asi najviac aj keD sa to tyka VGA aj MB.
Myslite ze by islo urobit nieco take ako "predlzovacka" AGP slotu? Proste zobrat AGP konektor zo starej zakladovky a protikus z odpalenej Grafiky (len cast s kontaktami) a spojit ich cca 10-15cm plochou kabelazou??? Na tento predlzovak hodit Grafu a nacapit ju trebars na bocnicu z plexi. To by bola pecka :!:
Technicky je to urcite mozne! Nemoze byt problem prepajkovat cca 2x60 spojov.
Mna zaujima skor teoreticka rovina. Vidim problem v posobeni indukcii medzi jednotlivymi kablami, co by sa mozno dalo riesit pouzitim tienenych kablov, ale hlavny problem by bol asi v stratach na kabelazi, aj keD dåzka by nebola velka (10-15cm).
Takze, co vy na to??? Bolo by mozne nieco taketo uskutocnit?
Viem, ze to vypada ako totalna hovadina, ale ak by bola co i len mala sanca, ze by to bolo funkcne, dal by sa s tym urobit paradny mod.
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

Ked si vsimnes tak AGP port byva VzDY najblizsie k CPU resp. k chipsetu. Je to koli dåzke spojenia. cim kratsie by to bolo, tak tym lepsie. Takze ked to predåzis(pokial sa ti to vobec podari), tak to aj tak nebude funkcne.
Je to koli "vysokym" frekvenciam, ktore idu do AGP.
Takze je to viacmenej nemozne... :roll:
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

To, ze je to "viac-menej nemozne" si myslia viaceri, ale nikto mi nevie povedat preco konkretne. Dalo by sa potom uvazovat nad moznostou odstranenia prekazok.
Osobne si myslim, ze by to "mohlo" byt funkcne (ak by ten "predlzovak" bol co najkratsi a kvalitne prevedeny), ale nemam tusaka ako moc by to ovplivnilo chod VGA a vobec celeho compu.
Nic podobne som na nete nenasiel a hladam uz pekne dlho.
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

Tu je nieco take akurat ze to nie je riesene formou kabeleze ale pekne secko na PCB Obrázok

cize ked sa take veci predavaju tak by to malo fungovat ;)

EDIT: a predsa som nasiel nieco cez kabelaz ...cize za pokus by to stalo ... a taka VGA na bocnici... tak to by bola zaujimavy pohlad... to som este nikde nevidel... Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

To kOsTi: Toto som potreboval :!: Takze to nezostava len v teoretickej rovine.
Tie kable nie su ani tienovane. Mozno by stacilo pouzit 3x datakabel na 2,5 HDD.
Nemas na to link?
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

Bikermotyl napísal:To kOsTi: Toto som potreboval :!: Takze to nezostava len v teoretickej rovine.
Tie kable nie su ani tienovane. Mozno by stacilo pouzit 3x datakabel na 2,5 HDD.
Nemas na to link?
hmm nie to som len tak do googla hodil "AGP riser card" a my to vyhodilo par veci... ale vsetko iba obchody a firmy co to vyrabaju... nijake home-made riesenia, takze to budes asi musiet domysliet sam.. alebo mat viac stastia pri hladani ;)
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

O.K. Thx!
Budem este hladat a zistovat. Zrejme sa na to dam.
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

podla toho ako vyzeraju tie dosky by som usudzoval, ze to nebudu len 3 datakable na HDD, ale v tych doskach asi budu formou ciest urobene aj nejake indukcne alebo impedancne prisposobenia, lebo ta druha vyzera, ze je 4 vrstvova, ak nie viac...a hlavne si treba vsimnut tam tie SMD odpory...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

ja by som to neriskoval.. si len predstav ze si tu peknu nasbvieteu drahu vytunenu grafiku zboku caseu oblejes malinovkou... tssss... :) :lol:
Používateľov profilový obrázok
Hard_4ever
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: So 05. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: BLAWA

Príspevok od používateľa Hard_4ever »

teraz trocha ot ale to sa moze stat akurat tebe mozete aj zmazat ja sa neurazim a k tomu rieseniu niekde som uz vydel aj
home-made riesenie takejto predlzovacky pozdravujem cele pretaktovanie.sk :D
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Hard_4ever napísal:... a k tomu rieseniu niekde som uz vydel aj
home-made riesenie takejto predlzovacky pozdravujem cele pretaktovanie.sk :D
Nevahaj a hoD sem na to link.
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Takze po dlhom hladani som nasiel "vyhovujuce" riesenie, ktore by malo vraj fungovat pri AGP 8x.
co vy nato? Je to realizovatelne aj v nasich podmienkach?

Obrázok

Tu je o tom vsetko popisane:
http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=50470
http://www.scifikg.com/pelican1500/peli ... allery.php
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

To vyzera v pohode... malo by sa to dat vyrobit, ale bude to asi chciet trocha trpezlivosti sa s tym pohrat... kedze tam niesu ziadne ine suciastky len poste "predlzeny port" tak by to nemalo byt zlozite... a ked to ten dotycny vyskusal tak to asi aj tak funguje ;)
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

...len kde v nasich koncinach zohnat take alebo podobne AGP konektory? Nikde u nas som to nevidel. (Hodne) zapadne od nas su v priemere 25 Euro za kus a su potrebne dva. Aj keD by sa to odtial mozno dalo poslat, nebolo by to zrovna lacne riesenie.
Povodne som rozmyslal, ze by sa dal pouzit konektor zo starej MB a protikus napr. z odpalenej Grafy, ale to som zavrhol. tazko by sa s tym asi pracovalo.
Používateľov profilový obrázok
HMLafo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava 2

Príspevok od používateľa HMLafo »

co tak skusit vyrobit ten "plosak" fotocestou? Pozname ludi, co vyrobili aj zlozitejsie veci :D . Chce to len trochu zrucnosti a trpezlivost. Moze sa perfektne zlepsit chladenie, az bude grafika mimo skrine :!: . Az sa Ti to podari, daj vediet :o .

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"