prepojenie pocitacov v trojpodlaznej budove

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: prepojenie pocitacov v trojpodlaznej budove

Príspevok od používateľa galen »

martinka995 napísal::cry: ...ahojte, myslim, ze ste tu uz riesili nieco podobne ale medzi dvoma budovami..my sme tiez dve kamky a mame rovnaky problem s projektom na predmet pocitacove siete..vedel by nam niekto podat pomocnu ruku?
vedeli, vedeli ...
v praci je to prijemne odreagovanie ...
urobte nacrty budov... specifikujte poziadavky ... povedzte typ organizacie (Aby sme vedeli, ako moc rozpocet, pripadne rychlost zariadeni, zalohove zdroje a podobne ...)
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

samozrejme, ze vedeli...

paci sa mi, ze sa tu konecne objavuju ludsky napisane ziadosti o radu a aj to na nieco bude dobre
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

Zasa ide len o to, vsetky kable z pocitacov natiahnut do switchov a z nich do routeru... otazka je len, ako to urobit, aby to bolo lacne

Ako mame chapat cast pristupnu a cast nepristupnu pre verejnost?
V casti pristupnej pre verejnost budu za pc pracovnicky banky? Preco by ich potom trebalo oddelovat od pracovniciek na druhom poschodi? Nevyznam sa v tom systeme, ale nevidim tam vazny dovod tie chudence na prvom izolovat...
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

Scorp napísal:Zasa ide len o to, vsetky kable z pocitacov natiahnut do switchov a z nich do routeru... otazka je len, ako to urobit, aby to bolo lacne

Ako mame chapat cast pristupnu a cast nepristupnu pre verejnost?
V casti pristupnej pre verejnost budu za pc pracovnicky banky? Preco by ich potom trebalo oddelovat od pracovniciek na druhom poschodi? Nevyznam sa v tom systeme, ale nevidim tam vazny dovod tie chudence na prvom izolovat...
dovolim si ciastocne nesuhlasit ...
nakolko sa jedna o banku, tak mozeme zabudnut na NoName switche.
Skor by som pouzil Novell (prinajhorsom 3com), ale idealne Cisco switche. Banky su mrchy, tkore si potrpia na bezpecnost, logy, a konfigurovatelnost kazdeho uzla.

Kabelaze tiez nemozu byt tahane ako v konkurencnom pripade, tzn kdesi lista hore/dole.
Tu sme bankova sfera, budova ma reprezentovat ... Zamestnanci sa maju citit dobre ... Takze kabelaz bud pojde v podlahe (bezne byva medzi panelom/dekou a dlazkou podhlad 20cm), alebo potom pod stropom... kde byvaju take tie stvorcekovane stropy.

Ale skor myslim, ze to pojde podlahou, vystup do takej kruhovej "konzoly" s vrchnakom. Vratane elektriky a kablov. Tam budu iba riadne oznacene stenove RJ-45 koncovky, a znich potiahne dobre umiestneny/schovany kabel priamo do pocitaca.

Idem asi pohladat kdesi na webe obrazky, ze co mam vlastne na mysli ...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

takze som trosku pohladal ...
podlahy z takehoto niecoho:
Obrázok
pod tym je 5cm miesta, tam sa da zmestit vsetko potrebne
z vysky miestnosti to neuberie, a vyzera to pekne

zastrcky vyzeraju potom takto nejak:
Obrázok
nic krajsieho som zatial nenasiel ...
s cenou budu asi problemy, lebo ma nenapada, ktory obchod to bude predavat... echh ...
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Siete"