3D Studio Max - line drawning

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

3D Studio Max - line drawning

Príspevok od používateľa Hrochy »

Mam takyto problem: Mam budovu. Da sa zobrazit tiez ako wireframe => vidim jej strukturu (palicky z ktorych sa sklada). A chcem dosiahnut take nieco, aby sa cela ta budova vykreslila po tych palickach. Najprv na scene nic nie je, potom sa to postupne vykresli.
Skusal som to robit cez splines (cely wireframe je obtiahnuty splinesami), na ktore som aplikoval Gradient Map a na ten zanimoval. Vyzera to sice dobre, ale pri 200 ciarach je to velmi :E pracne a navyse musim pouzivat aplha kanal na prekryvanie viditelnych casti komplexu neviditelnymi .... a to musim robit rucne v v adekvate photoshopu :cry: .
Nema niekto nejaky typ? Plugin, alebo nerobil niekto nieco podobne? Keby som vedel ako sa pridavaju sem obrazky, tak by som sem dal aj moj "vytvor". :(
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
doCHtor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 198
Dátum registrácie: St 16. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/Sered

Príspevok od používateľa doCHtor »

Ak ti staci rovnomerne vykreslovanie, tak daj na tu budovu modifikator slice a ten zanimuj (sub-object) ako ide zo spodu hore a vyber remove top/bottom, podla toho co potrebujes.
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa Hrochy »

Hmmmm..... dikz :)
Skusim. Ale ja bych to radsej cez lines robil :red: bo som to uz komplet cele prekreslil.
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa Hrochy »

Ahaaaa..... pochopil som tomu, ale ono to nechava vrchne ciary (tam kde je rez dava dalsi segment).
Taketo vykreslovanie som riesil boxom, ktory ma rovnaku farbu ako pozadie a nema tiene ani lesk. Ten som dal na kostru a zanimoval napr. jeho dlzku :? . Vysledny efekt bol ten isty, ale bez toho vrchneho segmentu.

Uz sa snazim pracovat s ciaramy a gradient map. Ale aj ten gradient robi problemy, meni mi farby :cry: .

Mno, treba bplugin alebo sa s tym pasovat..... Ale moc dikz za odpovede :bye:
Tu je link, ako som nieco spravil. Viem ze to je chaoticke, ale ide iba o to vykreslovanie: http://reiji.xagnam.com/FTP.gif
Mno a na nieco take hladam plugin alebo lepsi sposob ako gradient aplikovany na line. Skusal som aj farebny JPG, ale nejako sa na tej line nezobrazil :8O: .[/url]
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

Skus sa poobzerat na www.maxarea.com
Tam ti mozno poradia
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa Hrochy »

Dik
Uz sa registrujem :D
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa Hrochy »

Vyriesene.
Len tak pre info, keby take nieco niekto este potreboval spravit:
Wireframe objekt je obtiahnuty spline, wireframe objekt sa vymaze.
V tich spiline sa zapne ich vyreslenie, prekonvertuju sa na edit poly, hodi sa na ne dalsi modifikator slice. Animuje sa uz len cez slice modifikator..... tod vse :o :D
Spoiler: ukázať

Návrat na "Programy a problémy s nimi"