Tcom - zmena profilu liniek 28.3
- Ivkopivko12tka
- Používateľ

- Príspevky: 243
- Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2007, 08:00
- Bydlisko: Bratislava/Záhorie - Gbely
Tcom - zmena profilu liniek 28.3
Zdravim vas. Ako som si vsimol v diskusii na dsl.sk ale aj u mna doma na PC tak nam Tcomaci pomenili profili liniek a vacsine z nas pouzivajucich 1536/256 a 3Mbit/256-512 prehodili profily liniek u 1536 z 3,0 na 4,1Mbit a u 3Mbit to stiahli z 5,4 takisto na 4,1.
Nevidel by som v tom ziadny problem, ide vsak o to ze spolu s tym isli hore aj odozvy ... nieje to sice nic drasticke, ale priklad pingov
pred :
www.dsl.sk - 11ms
www.google.sk - 35ms
www.usa.org - 192ms
po zmene profilov :
www.dsl.sk - 20ms
www.google.sk - 45ms
www.usa.org - 205ms
ano, je to uplne zanedbatelne, len ma trosku mrzi ze tam nieje zatial nejaka snaha z tej technológie vytiahnut maximum ...
mozno je to nejaky docasny problem pred zvysovanim rychlosti,
alebo to tak ostane natrvalo ... len si pamatam ako som sa ako mladsi honieval za kazdou milisekundou v CS ... ale hovorim, stale nejde o nic drasticke
este tie profily troska prehladnejsie
u 3Mbit profilu doslo k zvyseniu na 4,1
u 5,4Mbit profilu doslo k znizeniu na 4,1
skuste keD tak pomerat ale daco hodit do placu kto ma nejake informacie :blind:
EDIT : Oneskorenie vznika hneD na prvom kroku, teda v aspon mojej ustredni. Prisiel som na to po pouziti tracertu v cmd. Predtym to bolo okolo 10, teraz mi to robi 20 ...
Mam ADSL od Tcomu 1536/256 agregovane cize flat
Nevidel by som v tom ziadny problem, ide vsak o to ze spolu s tym isli hore aj odozvy ... nieje to sice nic drasticke, ale priklad pingov
pred :
www.dsl.sk - 11ms
www.google.sk - 35ms
www.usa.org - 192ms
po zmene profilov :
www.dsl.sk - 20ms
www.google.sk - 45ms
www.usa.org - 205ms
ano, je to uplne zanedbatelne, len ma trosku mrzi ze tam nieje zatial nejaka snaha z tej technológie vytiahnut maximum ...
mozno je to nejaky docasny problem pred zvysovanim rychlosti,
alebo to tak ostane natrvalo ... len si pamatam ako som sa ako mladsi honieval za kazdou milisekundou v CS ... ale hovorim, stale nejde o nic drasticke
este tie profily troska prehladnejsie
u 3Mbit profilu doslo k zvyseniu na 4,1
u 5,4Mbit profilu doslo k znizeniu na 4,1
skuste keD tak pomerat ale daco hodit do placu kto ma nejake informacie :blind:
EDIT : Oneskorenie vznika hneD na prvom kroku, teda v aspon mojej ustredni. Prisiel som na to po pouziti tracertu v cmd. Predtym to bolo okolo 10, teraz mi to robi 20 ...
Mam ADSL od Tcomu 1536/256 agregovane cize flat
Naposledy upravil/-a Ivkopivko12tka v So 29. Mar, 2008, 19:32, upravené celkom 1 krát.
u mna to vyzera este horsie.:
dsl.sk - 32ms
google.sk - 59ms
usa.org - 222ms
mam nejaky internet basic s agregaciou(neviem teraz presne kolko) s rychlostou 1,5Mb/256kb
dsl.sk - 32ms
google.sk - 59ms
usa.org - 222ms
mam nejaky internet basic s agregaciou(neviem teraz presne kolko) s rychlostou 1,5Mb/256kb
Desktop: Intel AMD Ryzen 3 3100 GIGABYTE A520M K V2 XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 6600 Patriot P300 512 GB 16GB DDR4 3600MHz FSP Fortron SFX PRO 450W jonsbo c6 white 24.5" MSI MAG 256F Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Logitech PRO X SUPERLIGHT + SteelPad QCK mini
LAN NB: Macbook pro 15 2007 Intel Core 2 Duo T7500 GeForce 8600M GT 128MB 32gb SSD 3GB DDR2 1333mhz Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 14 128gb + Iphone SE 2020 64gb + iPad Pro 12.9" + Apple Watch 10
TV: LG OLED48A1
LAN NB: Macbook pro 15 2007 Intel Core 2 Duo T7500 GeForce 8600M GT 128MB 32gb SSD 3GB DDR2 1333mhz Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 14 128gb + Iphone SE 2020 64gb + iPad Pro 12.9" + Apple Watch 10
TV: LG OLED48A1
u mna
T-com 1.5/.256, dslam cca 500m:
www.dsl.sk = 19ms
www.google.sk = 43ms
www.usa.org = 202ms
takze asi celoSK problem...
www.dsl.sk = 19ms
www.google.sk = 43ms
www.usa.org = 202ms
takze asi celoSK problem...
- Ivkopivko12tka
- Používateľ

- Príspevky: 243
- Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2007, 08:00
- Bydlisko: Bratislava/Záhorie - Gbely
Skontaktoval som sa z jednym technikom od Tcomu ... toto znizovanie/zvysovanie profilu linek bolo len jedno velke "upratovanie" pred zvysovanim rychlosti a robili to pre to aby sa rychlejsie a lahsie podla jeho slov zvysovali rychlosti a aj profili liniek pojdu hore.
Podla informacii bude download min o 512, rata sa vsak aj s 1Mbitom, vyraznejsieho zvysenia nadobudne upload
K zrychleniu pride do pol roka 2008 ... ratam ze konec aprila maj
Podla informacii bude download min o 512, rata sa vsak aj s 1Mbitom, vyraznejsieho zvysenia nadobudne upload
K zrychleniu pride do pol roka 2008 ... ratam ze konec aprila maj
Na to co by mohli kludne zvysit tak je to dost malo o tych 512 rocne ... mohli by to das aspon o 1 Gbit .. 
Desktop:|Intel E5200 2.5@3.5 Ghz 1,31V|Noctua nh-u9b|Asus P5Q pro|
|Asus EAH4850 625@680 Mhz| A-data 2x2gb gamers edition 800@932 Mhz|
|WD 6400AAKS|Cooler Master M520w|Thermaltake M9|
Laptop:|Fujitsu-Siemens Amilo pi1536|
"92% of teens have moved onto rap.If you are part of the 8% that still listen to real music,copy and paste this into your signature"
|Asus EAH4850 625@680 Mhz| A-data 2x2gb gamers edition 800@932 Mhz|
|WD 6400AAKS|Cooler Master M520w|Thermaltake M9|
Laptop:|Fujitsu-Siemens Amilo pi1536|
"92% of teens have moved onto rap.If you are part of the 8% that still listen to real music,copy and paste this into your signature"
- burningsoul
- Používateľ

- Príspevky: 418
- Dátum registrácie: Po 31. Júl, 2006, 02:00
- Bydlisko: Lucenec (18)
- Duroniak
- Používateľ

- Príspevky: 260
- Dátum registrácie: Št 15. Dec, 2005, 20:00
- Bydlisko: Banská Bystrica èas
JJ Magio sa uz tazko da objednat vo vacsich miestach v BB sa uz tiez neda. a keby posunuly net na tych stabilnych 2Mbit tak som stasny 
MB: MSI K8N NEO4; CPU: Athlon64 3000+Winchester ; HDD: Maxtor 80GB; GRAFA: ATI Radeon X600(Pci-e) 256MB; RAM: 512MB (Canion); DVD ROM: LG 4167 b bulk; +Fáááááááájna BEDNA
- Ivkopivko12tka
- Používateľ

- Príspevky: 243
- Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2007, 08:00
- Bydlisko: Bratislava/Záhorie - Gbely
Ja by som zobral z 1,5/256 na 3/1
... snilek ja viem.
z 3/256 ci jak maju tu turbo 3jku 5/1,5 ... to by boli smaky.
co sa tyka toho vytazenia, o tom nemam informacie takze neviem posudit ... asi to bude o stasti ake ma kto vedenie... ak si pozrete www.six.sk a tam prehlad zataze liniek, tak Tcom ma obrovske rezervy.
z 3/256 ci jak maju tu turbo 3jku 5/1,5 ... to by boli smaky.
co sa tyka toho vytazenia, o tom nemam informacie takze neviem posudit ... asi to bude o stasti ake ma kto vedenie... ak si pozrete www.six.sk a tam prehlad zataze liniek, tak Tcom ma obrovske rezervy.




