problem s flashnutim biosu zakladni deska i graf. karta

Sem patri všetko o ovládačoch a nastaveniach ovládačov pre základné dosky, grafické karty a príslušenstvo plus všetko o nových BIOSoch, flashovaní zakladných dosiek, grafických kariet a iného HW...
Používateľov profilový obrázok
hadris
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 06. Apr, 2008, 14:00

problem s flashnutim biosu zakladni deska i graf. karta

Príspevok od používateľa hadris »

chtel jsem flashnout bios zakladni desky ale podle navodu ktery jsem tu nekde nasel
pres spousteci disketu nabootuju
mam ukazano A:/>
zadam C: a pise chybu proste to nejde z HDD
jak to flashnu z diskety nebo jak na to jsem uz zoufaly

to samy grafika nvm jak to flashnout bios vse mam stahle i naky nvflash na to a neumim s tim

pls poradte

Athlon xp 2100+ (thb BO)@2700+
MSI kt880 delta fsr
2x512Mb DDR400 samsung CL2
MSI geforce FX5900XT
80Gb WD

snad poradite cely den neco hledam a nevim si rady
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

Su viacere sposoby:

1. sprav si bootovaciu disketu a na nu daj aj novy BIOS so softom na flashovanie (ak to nevojde na jednu disketu, soft a BIOS daj na druhu). Po nabootovani vymen disketu a flashuj z nej. Toto je ale trosku riskantne, nakolko ti nik nezaruci ze na diskete bude BIOS v 100% stave - moze sa stat, ze ti ho cely nenacita. Sanca je sice mala, ale je.

2. Stiahni si z netu bootovaciu disketu alebo CD image z http://www.bootdisk.com/ntfs.htm S tymto nabootujes a mozes pouzivat aj NTFS particie a dostanes sa aj k svojmu novemu BIOSu na C:

Zalezi len na tebe ako to spravis. Ja by som odporucal 2. variantu. Kto nema disketovku, jednoznacne pouzivat CD image.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
hadris
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 06. Apr, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa hadris »

nejde me to stahnout z http://www.bootdisk.com/ntfs.htm
ani od vyrobce, me aby neco slo :(
Používateľov profilový obrázok
hadris
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 06. Apr, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa hadris »

ok uz to mam
ale grafika to netusim vubec jak se flashne bios
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

Nieco ti nefunguje, ze musis flashovat?

Inak vonkoncom neni potrebne to robit, neni to kadejaka sranda.

Grafiku flashnes cez spominany nvflash, ale ista uroven vedomosti sa vyzaduje. pokial nevies co robis, nerob to,
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
hadris
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 06. Apr, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa hadris »

zakladku potrebuju flashnout kvuli podpore noveho procesoru a grafiku zduvodu pretaktovani a vykonu s tim spojenym

kdyz chci flashnout zakladku (msi kt880 delta fsr) vse udelam pak to napise ten programek a nake prikazy dam S a vzdy napise error file not found proste to nejde

a kdyz grafiku pres nvflash napise error tak dam -r (povoleni prepisu)
a pak -f zapis biosu nabehne tabulka 3x odklikam a nic ve windows se grafika hlasi porad stejne se stejnym biosem :(
kde je chyba?
Používateľov profilový obrázok
H5N1_BF
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa H5N1_BF »

Zdar,

mam rovnaky typ dosky a flash BIOSu mi prebehol bez problemov. Osobne by som to spravil ako Ti uz radil niekto predtym cez floppy. Prvu disketu budes mat boot a na druhu si skopirujes flash utilitu spolu s novym BIOSom. Neviem aku poslednu verziu si zohnal ty ,ale ja mam poslednu ako 7047 v2.0 . na rapidshare som Ti ulozil spolu s flash utilitou a aj posledne drivery v5.07 pre tento chipset VIA . Po nabootovani z diskety vloz do mechaniky druhu a do riadku napis:

A:\ADSFI713 A7047VMS.200

Predtym si vsak skontroluj ci su diskety v 100% stave!!! Inak je tam aj navod v anglictine a tam vyuzivaju na flash RAMDRIVE ,ktora sa Ti vytvori pocas bootvania z diskety. Disk Ti zrejme nenajde pretoze NTFS je pre FAT32 neviditelny ,postup najdes pod titulom Flashing the BIOS for Non-FAT file system

....a malo by to prebehnut bez problemov tak ako v mojom pripade

tu je link na Rapidshare:
http://rapidshare.com/files/105570740/K ... R.rar.html

Tak vela zdaru :)
Používateľov profilový obrázok
hadris
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 06. Apr, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa hadris »

:8O: dik moc presne takto jsem potreboval vysvetlit ono na tu desku je posledni bios z roku 06 chci to nejak potunit nez si koupim new masinku (pouze hardware cpu+mb+ramky+grafika+hdd= +-25 000kc) takze snad brutus PC :wink:
tak mackam z tohoto co to jde :)
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

KeD nevies nic o flashovani, myslim ze najlepsia moznost je urobit to cez windows.
MSI ma utilitku pomocou ktorej si vyhlada potrebne aktualizacie. Skus si to pozret. Rychly a isty sposob pre laikov.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
hadris
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 06. Apr, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa hadris »

hm pozde ted jsem na NOTEBOOKU pac jsem noobik a hodilo me to pri flashi chybu a zakladka na odpis zitra jdu obejit vsechny dilny ve meste a uvidim co s tim kdyztak koupim new zakladku naku staru shitku
nvm ale do msi uz nejdu :D
ale kdyz zapnu pc pekne pipa a blika disketovka -takova mala diskoteka

tak nvm co tim ted bios je na desce na pevno pripajeny = mam smulu?

Návrat na "Ovládače a BIOSy"