Instalacne DVD Vista Home Basic - odkial zohnat?

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Instalacne DVD Vista Home Basic - odkial zohnat?

Príspevok od používateľa galen »

Situacia: notebook, s vistami (dokonca legalnymi). Pri kupe notebooku samozrejme neboli urobene "recovery DVD" a ani netusim, ci sa na notebooku nachadzaju nejake recovery particie, a uz vonkoncom netusim, co je na nich.

Co vsak ja potrebujem, je prevalit Vistu, lebo chudatko malicke, uz ma existencne problemy samo so sebou.

Takze vznikla otakza: Odkial sa da zohnat instalacne DVD/CD Visty Home Basic, aby sa dal notebook preinstalovat.
Seriove cislo logicky mam, prilepene na spodnej strane notebooku.

Nelegalnych vist som nasiel na nete nespocetne vela, ale otazka znie, odkial ziskat nieco ako legalne visty - instalak.

Vdaka za napady...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

no ak nebolo k NB dvd, tak je tam na 99% skryta particia. urcite niekde v manuali najdes ako sa k nej dostanes. (skus pri starte F10).

no a dalej nevidim dovod nestiahnut popripade instalacku z netu. ved seriove cislo mas, takze budu legalne.

no a na koniec. staci zavolat na podporu MS a po overeni, ze si drzitelom licencie ti taketo DVD poslu postou.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- ked som podobne problemi riesil v minulosti s compaq/HP alebo IBM/Lenovo tak som zavolal na Cesky support a do 3 pracovnich dni mi prisli instalacky postou dokonca zadarmo....

T. :)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

killswitch napísal:no ak nebolo k NB dvd, tak je tam na 99% skryta particia. urcite niekde v manuali najdes ako sa k nej dostanes. (skus pri starte F10).

no a dalej nevidim dovod nestiahnut popripade instalacku z netu. ved seriove cislo mas, takze budu legalne.

no a na koniec. staci zavolat na podporu MS a po overeni, ze si drzitelom licencie ti taketo DVD poslu postou.
okej, skusim pohladat tie recovery particie, a uvidim, co sa z nich da dostat ...

co sa tyka stiahnutia z netu, mam vseobecny problem najst "low" visty, teda home-basic

predajca logicky od toho dava ruky prec, ze za to je zodpovedny vyrobca notebooku, a vyrobca notebooku (acer) k tomu logicky ziadne DVD nedodal. Takze to bude musiet byt kdesi v NB.

ale s tou hotline na mrkvosoft je to dobry napad, ak zlyhaju vsetky moznosti, skusim tam
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- a co pouzitie NAS suflika?? (netvork area storage)
- plugnes to do dalsej sietovky a prihlasujes sa cez FTP
- alebo to bacnes na switch a budete mat pristup vseci ktori budu mat heslo
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

nho co ako? dostal si sa k tomu? jednu totiz mam doma tak by som ti mohol urobit bud urobit kopiu alebo poslat moje a potom by si mi to poslal s5.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Genyus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa Genyus »

Nechcem zakladat novy dred, tak pisem tu, aj keD ide o iny win ale otazka rovnaka. PC (1. z podpisu) som kupil s nainstalovanym WIN XP Home, ale k PC nebolo ziadne CD, len na bocnici je nalepka so S/N. Recovery CD nemam. Kde by som teda mohol zohnat instalacku? Okna mi totiz uz dost blbnu, tiez je plane zmena hardwaru.
Používateľov profilový obrázok
janda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa janda »

Genyus napísal:Nechcem zakladat novy dred, tak pisem tu, aj keD ide o iny win ale otazka rovnaka. PC (1. z podpisu) som kupil s nainstalovanym WIN XP Home, ale k PC nebolo ziadne CD, len na bocnici je nalepka so S/N. Recovery CD nemam. Kde by som teda mohol zohnat instalacku? Okna mi totiz uz dost blbnu, tiez je plane zmena hardwaru.
ak to bolo kupovane ako zostava tak na tom xp stitku by malo byt uvedene meno vyrobcu pc, ak ho tam mas tak ho skus vyhladat a kontaktovat
PC Intel i5-2500K (Gelid Tranquillo rev.2) | Asus | 8GB RAM | Intel HD Graphics 3000 | WD 6400AAKS 640GB | WD 2000JS 200GB | Hitachi 7k250 160GB | Samsung SP1213N 120GB | Asus DRW-1604P | FRACTAL Define R4 | Seasonic M12II-520Bronze | HP L1706 | APC Back-UPS RS 500
NTB HP Pavillion DV6105ea | Intel Celeron M420 1,6GHz | 1536MB DDR2 667 | Intel GMA | Fujitsu 100GB SATA | LG DVDRW | Broadcom Wi-Fi | Seagate 40GB 2.5" IDE-USB
Network aDSL by Orange (Slow-a-net NO MORE!) | Glitel GT-318RI | Asus RT-16N
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

to Toman:

A skusal si uz zhanat instalacku na Vistu Businness (SVK) kde mas pouzit tzv MAK kluc? pretoze s OEM instalaciami robit "imidze" napr na 20 compov nie je celkom v poriadku.
:roll:

..pardon za ot..
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
Genyus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa Genyus »

janda napísal:ak to bolo kupovane ako zostava tak na tom xp stitku by malo byt uvedene meno vyrobcu pc, ak ho tam mas tak ho skus vyhladat a kontaktovat
No je to ACER...a ACER a ich helpdesk ci podpora alebo ako to vlastne volaju...s ACER nemam dobre skusenosti...a pochybujem ze oni by mi poslali CD, skor by ma poslali "niekde", alebo do nejakeho servisu...
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

to Galen

Napr. predajca HP notebookov nepriklada ziadne DVD, je nutne si spravit tzv zalohu z recovery particie pomocou hp backup and recovery managera. Bohuzial ani pri vyziadani kasickeho instalacnieho dvd media zevraj nepochodis. Avsak u Aceru to moze byt byt pozmenene. Ale kedze ta velmi dobre poznam. /obcas si mi asistoval ked som bol spolocensky unaveny/ tak ti taku jednu instalaciu mozem poslat, dokonca rovno svk. Vybav si nejake rychle ftp, napis mi na icq a dohodneme sa. Pak su tam este nejake specifikacie pri jazykovych mutaciach, ale to dovysvetlujem na icq.
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
janda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa janda »

Genyus napísal:
janda napísal:ak to bolo kupovane ako zostava tak na tom xp stitku by malo byt uvedene meno vyrobcu pc, ak ho tam mas tak ho skus vyhladat a kontaktovat
No je to ACER...a ACER a ich helpdesk ci podpora alebo ako to vlastne volaju...s ACER nemam dobre skusenosti...a pochybujem ze oni by mi poslali CD, skor by ma poslali "niekde", alebo do nejakeho servisu...
Osobne som volal ale uz davnejsie do Lenova, nejaky IT macher odstranil/zformatoval zaloznu particiu disku z IBM R41, chceli po mne aby som im to tam doniesol a do dvoch hodin mi to tam nahraju spat. A druhu skusenost mam z HP Pavilionmi, tam v pripade poskodenia particie poslu cely book do polska, kde bud vymenia disk alebo nahraju spat jeho repair particiu. Cize tiez nedaju ziadny hmatatelny opticky disk :( Zeby politika mrkvosoftu voci piratom???
PC Intel i5-2500K (Gelid Tranquillo rev.2) | Asus | 8GB RAM | Intel HD Graphics 3000 | WD 6400AAKS 640GB | WD 2000JS 200GB | Hitachi 7k250 160GB | Samsung SP1213N 120GB | Asus DRW-1604P | FRACTAL Define R4 | Seasonic M12II-520Bronze | HP L1706 | APC Back-UPS RS 500
NTB HP Pavillion DV6105ea | Intel Celeron M420 1,6GHz | 1536MB DDR2 667 | Intel GMA | Fujitsu 100GB SATA | LG DVDRW | Broadcom Wi-Fi | Seagate 40GB 2.5" IDE-USB
Network aDSL by Orange (Slow-a-net NO MORE!) | Glitel GT-318RI | Asus RT-16N
Používateľov profilový obrázok
Genyus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa Genyus »

l0k2 napísal:...tak ti taku jednu instalaciu mozem poslat, dokonca rovno svk. Vybav si nejake rychle ftp, napis mi na icq a dohodneme sa. Pak su tam este nejake specifikacie pri jazykovych mutaciach, ale to dovysvetlujem na icq.
A nevadi keD mam XPcko ceske, nebude serial bude platit len na cesky?
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa matopd »

Tak pokial ja viem, je par cesticiek a legalnych.

Prva je uz spominana, kontaktovat vyrobcu, ten by sa mal postarat o media \\\ HP s XP urcite ano za poplatok cca 500 czk\\\.

Druha je zaujimavejsia, neskusal som ale mal som podobny problem s MO 2007. Treba sa zaregistrovat na MS live, presne si to uz nepamatam, a tam po zadani nejakych zahadnych cisel sa mozes dopracovat k zdroju. Jedine co mi nehra su tie cisla. Su dve, a chcu ich aj na hotline, aj ked pravda je taka, ze maju tam aj zopar blbcov, ktory sa vyznaju asi skor v zelenine ako v lic. politike \cize je to o tom, na koho zrovna narazis a nesmies sa vzdat po prvom neuspechu\. Ale skratka, ja som dane cisla mal, zaregistroval som sa a stiahol som si co som potreboval. Tie ciselka by si mohol zohnat, bud priamo od MS, alebo mozno by ich mohol zistit predajca.

A napada ma aj tretia, skratka zohnat si zdrojove dvd a pustit si instal. Ved pokial by si nemal cislo OK, potom Ti to pojde mesiac a zbohom, nie. Ziadne kopirovanie ani porusenie lic. politiky MS
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Instalacne DVD Vista Home Basic - odkial zohnat?

Príspevok od používateľa skill3r »

Mám licenčný klúč na Vistu Home Premium ale nemeckú, ak si zoženie slovenskú inštalačku Home Premium možem použiť ten licenčný kľúč čo mám?
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR

Návrat na "Operačné Systémy"