problem s doskou MSI K8N Neo4H

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
skorec1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Pi 05. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: kosice J9

problem s doskou MSI K8N Neo4H

Príspevok od používateľa skorec1 »

mam dosku MSI K8N Neo4H, ked zapnem PC tak stale pipa, podla led diod, ktore svietia vsetky na cerveno v manuale som nasiel ze zniceny procesor, je mozne aby doska pipala aj so znicenym procesorom alebo chyba je v doske?
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Príspevok od používateľa cuculka »

no ekd ti to pisu papiere tak asi bude zniceny procesor..ved ak mas iny tak ho tam daj a uvidis...alebo ten tvoj daj odskusat nejakemu kamaratatovi...
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
skorec1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Pi 05. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: kosice J9

Príspevok od používateľa skorec1 »

podla mna to co ukazuje je blbost, keby procesor bol blby a doska dobra tak by to ani nepipalo, to su moje skusenosti... ale preto sa pytam na fore ci niekto otom nieco nevie lebo som si niesi isty... a nemam kde vyskusat, neviem co poslat na reklamaciu kedze je to kupovane vo velkosklade...
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Vyskusaj vybrat procesor, vyfukat prach a znova zlozit...skompletovat.
Pre istotu Clear cmos, mozno je nejaka sanca ze sa to rozbehne. Ak ti ukazuje 4 cervene LED ako pises moze to byt procesor -stalo sa mi cosi podobne pred par rokmi. Odisiel nasobic a doska to nevedela detekovat.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
skorec1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Pi 05. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: kosice J9

Príspevok od používateľa skorec1 »

nebol by miekto taky ochotny mi to pomoct vyskusat z Kosic alebo Humenneho?
aby som vedel co mam reklamovat...
Používateľov profilový obrázok
skorec1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Pi 05. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: kosice J9

Re: problem s doskou MSI K8N Neo4H

Príspevok od používateľa skorec1 »

vedel by mi este niekto poradit? prisla mi ta doska z reklamacie K8N Neo4H (MS - 7125 VER:3) a bola bezproblemova, no nepouzival som nanej grafiku na PCX-expers ako nahle donej vozim grafiku x3870 tak mi pipa nejake chybove hlasenie a PC nezapne skusal som aj inu x3870 no stale to pipa, je to MSI ked pozriem na led status tak vsetko naskoci po case na zeleno... tak neviem ci ju poslat na reklamaciu alebo nie...
Používateľov profilový obrázok
skorec1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Pi 05. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: kosice J9

Re: problem s doskou MSI K8N Neo4H

Príspevok od používateľa skorec1 »

no prisiel som nato ze ak v doske pouzijem grafku pci-expres ktora neje napajana externym napajanim tak pocitac bezproblemu nastartuje, skusal som grafiku Geforce 8600GT ale ked som skusal grafiku saphire HD3870 a palit HD3870 tak to vobec nenastartovalo, neviete co dalej stym???

inac uplne novy 600W zdrok skusany na grafike a pre istotu som prehadzoval aj moj z mojho PC kde mi facha grafika v popise...
Používateľov profilový obrázok
skorec1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Pi 05. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: kosice J9

Re: problem s doskou MSI K8N Neo4H

Príspevok od používateľa skorec1 »

preco by mal byt problem s kablami ked som skusal 2 rozne zdroje, aj jeden aj druhy je dobry zdroj lebo som skusal na inej doske a grafiky idu bezproblemu, ja vidim problem len vtom ze grafika neje dostatocne napajana s tou menovanou doskou no neviem preco je to tak, stretol sa uz niekto stym???
Používateľov profilový obrázok
skorec1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Pi 05. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: kosice J9

Re: problem s doskou MSI K8N Neo4H

Príspevok od používateľa skorec1 »

no vcelku je to tak, proste problem je v doske a neviem preco, nalepka na doske je MSI K8N Neo4-F
Používateľov profilový obrázok
skorec1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Pi 05. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: kosice J9

Re: problem s doskou MSI K8N Neo4H

Príspevok od používateľa skorec1 »

skorec1 napísal:preco by mal byt problem s kablami ked som skusal 2 rozne zdroje, aj jeden aj druhy je dobry zdroj lebo som skusal na inej doske a grafiky idu bezproblemu, ja vidim problem len vtom ze grafika neje dostatocne napajana s tou menovanou doskou no neviem preco je to tak, stretol sa uz niekto stym???
no co nikto nevie poradit? bios na dosu novy nieje tak neviem co dalej...
Používateľov profilový obrázok
skorec1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Pi 05. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: kosice J9

Re: problem s doskou MSI K8N Neo4H

Príspevok od používateľa skorec1 »

zdravim, vratil by som sa zase po dlhom case k problemu s touto zakladnou doskou, dlho som ju vyuzival ako server ale zohnal som si graficku kartu PCI-e inno3D Nvidia 6600GT, niekedy na podobnej grafike som rozbehal tu dosku bezproblemu. (konkretne Nvidia 6600GT od MSI)
skusal som aj bios z MSI K8N Neo4 ultra v7.1 ale ziadna zmena skusal som rozne graficke karzy od ati s napajanim i bez a doska sa stale tvari a pipa ze nema pripojenu ziadnu dosku, pci-e neje poskodene, doska bola nova z reklamacie a uz bol na nej problem rozbehat grafiku... jadna sa konkretne o tuto dosku
http://www.msi-computer.co.jp/product/m ... 4H-FI.html
na jedno zahranicnom fore som sa docital ze bol problem s rozbehanim grafickej karte na doske K8N Neo4 SLI v prvom PCI-e slote problem bol ten ze v biose nebolo nastavene first display PCI-e sa mi zda tak som skusal experimentovat s doskou vlozil dom do nej graficku kartu PCI aj PCI-e a skusal nastavovat bios, 2x sa mi stalo pri tom neprofesionalnom nastavovani biosu ze windows XP mi nasiel novy HW dokonca sa mi podarilo aj nainstalovat ovladace ktore detekovali kartu 6600GT, ale ked som to restartoval tak graficky adapter Nvidia tam uz nebol, nenapadlo by niekoho nieco co by som mal vyskusat?
Na jednom zahranicnom fore som sa tiez docital ze riesi presne ten isty problem s touto grafickou kartou, ta zakladna doska bola urcena pre azijsky trh, moze byt problem ze na doske rozbeham grafiky len od MSI vyrobcov?

Návrat na "Základné dosky"