nLite,vista,xp..

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

nLite,vista,xp..

Príspevok od používateľa blackbox »

caute. hladal som cez "hladat", ale nenasiel som odpoveD na moje otazky. tak to skusim tu..

takze po1.: program nLite vobec nepoznam a v podstate nie som ani v najmensom IT odbornik, tak sa chcem spytat, ci by som zvladol tento program(ako uplny zaciatocnik). dozvedel som sa totiz, ze pomocou neho sa da zalohovat vista v NB na dvd(ktora je na skrytej particii). chcem si tam totiz dat xp ale pre istotu tu vistu zalohovat ak by som ju nahodou chcel este pouzit. nenasiel sa ale nikto, kto by mi s tym mohol pomoct(buD nevedia alebo z tych druhych nikto nema cas..)
po 2.: ak by bola pozitivna odpoveD na tuto otazku tak bod 1. mozem vylucit. chcem sa spytat, ci ak dam instalovat "cracknutu" vistu, ktoru by som si stiahol niekde (napr.na warez fóre) a do licencneho kluca potom vlozim svoj "original" key, ci by to fungovalo ako original?
po3.: viem, ze sa uz o tom vela popisalo, ale ak by sa dalo, poprosil by som strucnu odpoveD tiez. ak mam teda S-ATA disk a instalacne cd XP-cka aj so SP2, tak by to malo nainstalovat v pohode, ci treba aj tak vypnut ten AHCI ci ako sa to vola? (v biose)
a po 4.: ta skryta particia s insta vistou sa zmaze tiez pri nabootovani C-cka?

Ak som to dal zle a pytal som sa na uz zodpovedane veci niekde inde, tak sa ospravedlnujem(kludne to zmazte, viem, ze to lezie na nervy moderatorom a ostatnym..), ale uz som nevedel kde to hladat..
Dakujem za pripadne odpovede..
Používateľov profilový obrázok
Martan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1543
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Petržalka

Príspevok od používateľa Martan »

1)
nLite zo zalohovanim particii na disku nema nic spolocne...

Tento program je na upravovanie instalacnych suborov op. systemov, konkretne Windows 2000, XP x86/x64 and 2003 x86/x64.
Na odoberanie roznych sucasti systemu, nastavenia jazykoveho prostredia, konfiguraciu sluzieb beziacich v systeme, integraciu ovladacov/roznych programov 3tich stran...

2)
Ak mam dobre informacie malo by to ist. Kazda "stiahnuta" vista ak teda nieje niak dodatocne upravovana sa da predsa nainstalovat a pouzivat po dobu 30 dni aj bez licecneho kluca.
Ak vsak ten svoj originalny zadas mala by sa "legalne odomknut".
Treba si dat pozor na spravnu verziu Visty ktora bola z danym NTB zakupena, musia sa zhodovat.

3)
Nainstalovanie "XP-cok" na radice SATA v AHCI mod nieje ziadna veda. Prave spominany nLite alebo aj ine riesenia vedia ovladac k tomuto radicu priamo integrovat do instalacneho dvd a tym padom ho pri zavadzani pred-instalacneho prostredia sys. pouzit.

Dalsou moznostou je pouzitie a nacitanie ovladacov z diskety v pred-instalacnom prostredi.
Spoiler: ukázať
MB: Asus Prime Z370-A | CPU: i5-8600K | RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4-3000MHz CL15 white
GPU: EVGA GTX 1080 FTW 2 Gaming iCX | SSD: Samsung 960 EVO 1TB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
PSU: Corsair HX850i | CASE: Fractal Define C TG | EK & Bitspower & Alphacool & Noctua custom loop
LG 29" 29UB67 21:9 UltraWide IPS 2560x1080 || NAS QNAP TS-431+ 8TB RAID1
AOC 35" AG352UCG6 21:9 UltraWide VA 3440x1440@120Hz G-SYNC
LG 34" 34GK950F 21:9 UltraWide IPS 3440x1440@144Hz FreeSync2
Accessories: SS Ikari Laser^Everglide Titan Monster > Mionix NAOS 7000 ^ Mionix SARGAS 450 SK
MS SideWinder X6 || MS MCE Keyboard & Remote || MS XONE Wireless gamepad
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

hm

Príspevok od používateľa blackbox »

uhm. Dakujem za odpovede. urcite mi to pomohlo.. na upresnenie by som sa este chcel opytat takto:
takze staci mi nabootovat C-cko a nainstalovat xp-cko, ktore uz v instalacii obsahuje aj s-ata radice? a WIN XP so Service Packom 2 uz tieto radice neobsahuje? [/b] toto by som este potreboval vediet, lebo ak neobsahuje, tak ich musim niekde zohnat a naucit sa robit v nLite, co mi cele pripada celkom nerealne ale pokusim sa o to.. :roll:
Používateľov profilový obrázok
Martan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1543
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Petržalka

Príspevok od používateľa Martan »

Musis si polozit jedinu otazku...

a to ci sa chces Vist uplne zbavit alebo si ich ponechas a sucasne priinstalujes len XPcka, ktore budes pouzivat.

Integracia drivrov na instalacne medium v nLite je otazka styroch klikov a vypalenia. Navod ti mozem spravit.

Dolezite je si zistit a stiahnut na stranke vyrobcu drivre na ten SATA radic pre system WIN XP.
Spoiler: ukázať
MB: Asus Prime Z370-A | CPU: i5-8600K | RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4-3000MHz CL15 white
GPU: EVGA GTX 1080 FTW 2 Gaming iCX | SSD: Samsung 960 EVO 1TB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
PSU: Corsair HX850i | CASE: Fractal Define C TG | EK & Bitspower & Alphacool & Noctua custom loop
LG 29" 29UB67 21:9 UltraWide IPS 2560x1080 || NAS QNAP TS-431+ 8TB RAID1
AOC 35" AG352UCG6 21:9 UltraWide VA 3440x1440@120Hz G-SYNC
LG 34" 34GK950F 21:9 UltraWide IPS 3440x1440@144Hz FreeSync2
Accessories: SS Ikari Laser^Everglide Titan Monster > Mionix NAOS 7000 ^ Mionix SARGAS 450 SK
MS SideWinder X6 || MS MCE Keyboard & Remote || MS XONE Wireless gamepad
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

hm

Príspevok od používateľa blackbox »

no neviem, ci sa k nej budem este chciet vratit, preto som si chcel zalohovat tu vistu, ale keD si vravel, ze teoreticky by to malo ist aj tak, ze tam dam trial verziu visty, vo verzii ktoru som mal (cize konkretne vista home premium) a vlozim svoj original kluc, tak by mi potom mala fungovat ako teraz, tak som sa na tu zalohu vykaslal, lebo to by som asi aj tak nezvladol.
neviem ci tie radice a ovladace pre xp je to to iste :red: ale ovladace pre moj notebook (acer aspire 5520g) na windows xp som uz nasiel na nete a stiahol.. (ale pravdepodobne to nebude to iste.. :roll: )
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

Martan napísal:Musis si polozit jedinu otazku...

a to ci sa chces Vist uplne zbavit alebo si ich ponechas a sucasne priinstalujes len XPcka, ktore budes pouzivat.

Integracia drivrov na instalacne medium v nLite je otazka styroch klikov a vypalenia. Navod ti mozem spravit.

Dolezite je si zistit a stiahnut na stranke vyrobcu drivre na ten SATA radic pre system WIN XP.

dobre. takze ten navod ako to "vyrobit" v nLite by mi pomohol. potom by som ale este potreboval poradit (najst?) tie drivere na SATA radic pre sys WIN XP, lebo ak to nie su tie drivere co mam z tejto stranky http://www.acerpanam.com/flex/acerdrive ... N=93239984

pre notebook acer aspire 5520G, tak potom netusim kde co ine najst.

a potom ten samotny "proces" ako to ma prebehnut? to dam len boot z toho instalacneho cd?
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 821
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa skill3r »

neverim ze sa da aktivovat akakolvek stiahnuta instalacka visty home premium s platnym klucom.Ma to niekto vyskusane?
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
blackbox
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 388
Dátum registrácie: Št 27. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: London

Príspevok od používateľa blackbox »

to tu prosim teraz nerieste aby sa to nezaspamovalo. vistu nechavam v skrytej particii ako je. teraz potrebujem ine rady.,. dik

Návrat na "Programy a problémy s nimi"