cvakne HDD a zamrzne pc

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Dominik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 387
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Dominik »

Ale ved on pracuje so zapnutym pocitacom. Hlava nema preco pri zapnutom stave parkovat. Parkuje len ked vypinas / odpajas disk.
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

VEd je hdd pokazeny, a zvuk co hdd vyda je parkovanie hlavy..
Dominik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 387
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Dominik »

-TAMY- napísal:VEd je hdd pokazeny, a zvuk co hdd vyda je parkovanie hlavy..
Aha, jasne, sorry - v tom pripade je mozne aj to. Parkuje ked nema :D

Vysledok: REKLAMOVAT :idea:
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

parkovanie za chodu moze byt z roznych dovodov... napr: Nedostatok napajania, disk sa vypne/zapne behom stotiny, dlej, moze sa kalibrovat (pri vecsej zmene teploty), moze mu to kazat radic.... dovodov moze byt viac. Ale pokial to sam uzivatel nezisti, len tazko mu mozme pomoct. Najlepsie by bolo, keby HDD strcil niekomu do PC sformatoval a nechal bezat tam...
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

heh

Príspevok od používateľa andynko »

Tak divili by ste sa, ale toto mi robilo, ked som mal vadnu ramku, po vymene pamate vsetko ok.

Ramka nebola doslova FYZICKY vadna, ale z prachu a necistoty sa na nu naniesli nejake mikroskopicke ciastocky kovu a asi to robili dake skraty... skusal som to ocistit, ale bolo to aj pod cipami.
wipe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: BA - Karlova Ves

Príspevok od používateľa wipe »

Ja som mal podobny problem a v mojom pripade to bol napajaci kabel (molex) ktory ze vraj nema bohvieaku dlhu zivotnost ked sa casto vytahuje.

Tak obist sa to dak tak ze tam ten molexporiadne fest dotlacis alebo disk napojis inym co ti este ostal volnym a aj dosahuje :).

tot moje skusenosti :idea:
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

ties by som zacal cestou hladania chiby v molex konektore, ak je tam "vicvachtany konektor" tak sa stava ze disk ma nedostatok stavy a sam sa vypne a zapne. (sprevadzane cvaknutim)

- treba zacat od najjednoduchsieho = povymienat kable, datove aj napajacie
- as to nepomoze, tak sa zamislat nad zahadou "bludneho parkovania"

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
alcapone

Príspevok od používateľa alcapone »

sorry ale nechccel som zakladt novu temu tiez mam problem s cvakanim disku ale mne to nerobi raz ale opakovane pritom zamrzne pc znie to ako buchanie po nejakej kovovej rurke kua raz to zacne potom prestane raz zamrzne raz nie uz bol ten disk aj v oprave lebo nesiel nastartovat windows ale stale to robi :cry:
Používateľov profilový obrázok
macgyver3
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Po 20. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa macgyver3 »

jendoznacne novy disk. takychto diskov som uz videl tony. pricin moze byt viacero, zla mechanika disku, popripade firmware disku, alebo chba na platniach, takze citacie hlavice nevedia kde sa nachadzaju. Ak je este v azruke tak reklamovat ak je po zaruke, ani sa nenamahat opravou. Zalohovat vsetky data, kupit novy disk. Lebo sa ti moze raz stat(podla mna uz coskoro) ze comp nenakopnes vobec a z disku nedostanes svoje data. Prajem vela stastia pri volbe noveho disku.

PS: neviem aky mas disk, ale z vlastnej skusenosti viem, ze najcastejsie maju sklon k tejto poruche disky MAXTOR
Používateľov profilový obrázok
Cvacho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pieštany

Príspevok od používateľa Cvacho »

podobny problem bol u mna so slabym zdrojom, HDD sa vypol, na chvilku ako keby zamrzol cely PC a ked HDD opat nastartoval system sa opat rozbehol v mojom pripade to bol slaby zdroj mal som na nom zavesenych moj komponentov vsetko vyriesila vymena za 350W Fortron
CPU:Intel Core 2 Duo E7200 @ 3,04GHz, ,COOLER:Noctua NH-U12 + Papst 4412F/2GLL, MB:Gigabyte EP35-DS4, RAM:2 x Apacer Gold 2GB 800MHz, GPU:Gainward nVIDIA 8800GT 512MB Golden Sample, HDD:Samsung Spinpoint F1 640GB S-ATA, DVD-RW:NEC AD-7203S, PSU:Fortron 350-60 THN, SOUND: SoundBlaster Live! Player 5.1Digital, LCD:Samsung 740B, CASE:Lian-Li PC-7B Plus, KEYBOARD:Genius KB-109e, MOUSE:Logitech MX518, MOUSEPAD:SteelPad QcK,REPRO:Creative Labs Inspire P580
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Memnon »

tiez by som sa sem zapojil... sem tam sa mi tiez stane predovsetkym ked borwsujem do noci ze disk cvakne.. dost nahlas ale inak sa nic nedeje ziadne mrznutie ziadne ine vedlajsie ucinky... tak som chcel vediet ci sa mama tiez bat odchadzajuceho disku.... dikes
(hitachi HDT725025VLA380)
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Príspevok od používateľa Lithil »

aj mne cvakne asi tak raz do mesiaca pri nejakej hre..je to dost silne cvaknutie (ako ked preradite na pincku bez spojky :D ) ale inak v poho,ziadne zamrznutie...
alcapone

Príspevok od používateľa alcapone »

macgyver3 napísal:jendoznacne novy disk. takychto diskov som uz videl tony. pricin moze byt viacero, zla mechanika disku, popripade firmware disku, alebo chba na platniach, takze citacie hlavice nevedia kde sa nachadzaju. Ak je este v azruke tak reklamovat ak je po zaruke, ani sa nenamahat opravou. Zalohovat vsetky data, kupit novy disk. Lebo sa ti moze raz stat(podla mna uz coskoro) ze comp nenakopnes vobec a z disku nedostanes svoje data. Prajem vela stastia pri volbe noveho disku.

PS: neviem aky mas disk, ale z vlastnej skusenosti viem, ze najcastejsie maju sklon k tejto poruche disky MAXTOR
tak fajne nahodou je to maxtor 3 mes po zaruke stve ma len to ze mi v servise mali povedat ze je disk na h*** a nie tam pustit nejaky programik sice spustili win ale zapytali si 6 stovak a disk je aj tak na ch***
Používateľov profilový obrázok
Big_Steve
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava VIII

Príspevok od používateľa Big_Steve »

Mne sa uz dvakrat neco podobne stalo. S tym cvakanim HDD pri boote. Robilo mi to preto bo som uz mal dost stary zdroj, ktory mi neutiahol PC (po mensom upgrade). Po vymene zdroja bolo zas vsetko OK. Teraz som dal dokopi nejaku starsiu zostavu a pouzil som v nej ten stary zdroj. Chvilu to bezalo OK, ale po mensich upgradoch PC, tam zas zacal cvakat HDD...

Neviem cim to moze byt sposobene u teba. :? Pisem to len aby si vedel ze existuje aj takato moznost...

PS: A ohladne toho cvahania. Robievalo mi to obcas asi tak po dobu 2 tyzdnov kym som nezohnal novy zdroj. To bolo asi pred 3-mi rokmi a tie HDD bezia v pohode do teraz. :-) Boli aj testovane... :lol:
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Bude to asi zlou kabelazou, resp. skus poprehadzovat kable a uvidis.
Mne to pomohlo.
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"