Geforce 6600 - mrzne po dotyku na PCB

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Geforce 6600 - mrzne po dotyku na PCB

Príspevok od používateľa dendroid »

Nazdar

Mam taky zaujimavy problem , mam momentalne Inno3D Geforce 6600 a ked som skusil zmerat teplotu prstom - dotkol som prstom na PCB ( na opacnu strasnu ako je umiestneny pasiv chladica ) , tak komp zamrzol .Skusal som to parkrat a pri kazdom dotyku na PCB komp zamrzne ...Pritom som bol uzemneny - dotkol som sa predtym oboma rukami bocnice skrine.Nechapem to , neni to sice problem ale je to zaujimave .Moze sa ta karta tymito dotykmi a zamrznutim poskodit ?
ANONYM_a7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

povis mi ako mas uzemnenu bocnicu skrine?

Uzemnis sa ked sa chytis nenalakovanej casti radiatora....
Používateľov profilový obrázok
lukass
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: St 26. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa lukass »

a nerobil si nahodou taketo experimenty aj s tou doskou od Tomas2893???? sorry za OT
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa dendroid »

lukass napísal:a nerobil si nahodou taketo experimenty aj s tou doskou od Tomas2893???? sorry za OT
Ty by si mohol uz sklapnut definitivne , ja som ziadne experimenty s tou doskou nerobil a neviem preco to tu pchas ....Nemal som najmensi dovod nic s tou doskou robit , ani sa mi s nou nepodarilo nabootovat ...A chcem vidiet cloveka co sa dotyka dosky za behu , dotykat sa grafiky je normalne , kedze som chcel zmerat teplotu ale dotykat sa dosky ? Ja niesom magor ako ten tvoj kamarat .. okrem toho ti mozem poslat kontakt na x ludi ( napr. len od screama z tohto fora som kupoval 2 grafiky a procak a kludne sa ho opytaj , ci som mu niektoru z nich vratil spat ) , od ktorych som kupoval hardware a nikdy som nic neodpalil .Ta doska sa musela pokaslat po ceste , kedze tvoj kamarat ma problem pouzivat mozog alebo ma v opacnom pripade 11 rokov ... Mozes ho odomna pozdravit , ked budem mat najblizsie cestu do Nitry , rad sa za nim stavim na pokec , adresu mam ...
Naposledy upravil/-a dendroid v Pi 02. Máj, 2008, 17:16, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa dendroid »

Broslowski napísal:povis mi ako mas uzemnenu bocnicu skrine?

Uzemnis sa ked sa chytis nenalakovanej casti radiatora....
Neviem , podla toho co mi raz vravel isty clovek sa staci dotknut hocicoho kovoveho ...Okrem toho pochybujem ze som trikrat po sebe bol nabity statickou elektrinou ....
Používateľov profilový obrázok
Miraculix
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 462
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Pov.Bystrica

Príspevok od používateľa Miraculix »

NAJISTEJSIE to mas , ked chytis KOLIK V ZASUVKE , ten ta na 100% odbije ... (este sa mozes uplne vyzliect , nech mas istotu ... :D)
CPU : AMD 5200+ 2.7 @ 3.1 270x11.5 + TT Silent Tower |RAM : 2x1Gb Apacer Gold 800 @ 887 CL5 |VGA : nVidia 9600GT Leadtek 650/1625/900 @ 720/1800/1000 |MB : ASRock Alive nf7g-HDready |HDD : 160Gb Samsung |PSU : Fortron 450W Saga+ |LCD : Samsung SM 2253LW 22" |OS : WIN XP |MT : LG KM900 Arena |Ostatné : ASUS Eee 701 4G, Genius f509, KOSS SparkPlug, Sennheiser MX75, Genius SW-HF5.1 5005
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3931
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Memnon »

staci sa drzat CASE napr. bay pre 5,25" mechaniky vacsinou nie je vobec nalakovany ale uzemeneny (zdroj ma chranenu kostru ta je prepojena so skrinkou kovovym srobom cize aj skrinka je uzemnena, pokial nema plexi skrinu :lol: )

poznamka: zdroj musi byt v tej chvili v case :)

a inak kde si sa ty dotykal? na opacnej strane ako je GPU :? preco sa nechytis rovno toho pasivu? ta grafika nema tepelne cidlo? prehrieva sa ti?
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa dendroid »

Este zareagujem na Lukasa ,aby sa tu znova nerozmazavala ta nestastna doska .Zrejme si to nepochopil , ale tej grafiky som sa nedotykal kvoli tomu , aby som zistil , ci bude mrznut . Dotykal som sa jej , lebo som skusal jej teplotu .Na to ze mrzne po dotyku som prisiel az na tretikrat nahodou a potom som to viac neskusal... A viackrat som to skusal preto , lebo som mal zapojeny ventilator najprv na 5 V a potom na 12 V . Plosaku na mieste kde je jdaro som sa dotykal preto , lebo na pasive mam ventilator z BOXU na socket 939 a mal som problem dostat sa k pasivu chladica ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa dendroid »

Memnon - Teploty mi nesedia , pretoze na tej grafike je namontovany fan z boxu na socket 939 , ked ho zapojim na 12 V , grafa ma v klude 50 stupnov a v zatazi okolo 70 .Ten ventak bol ale strasne hlucny , tak som ho zapojil na 5V , to ale ta grafa hreje 60 stupnov v klude a okolo 85 v zatazi
ANONYM_a7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Memnon napísal:staci sa drzat CASE napr. bay pre 5,25" mechaniky vacsinou nie je vobec nalakovany ale uzemeneny (zdroj ma chranenu kostru ta je prepojena so skrinkou kovovym srobom cize aj skrinka je uzemnena, pokial nema plexi skrinu :lol: )

poznamka: zdroj musi byt v tej chvili v case :)

a inak kde si sa ty dotykal? na opacnej strane ako je GPU :? preco sa nechytis rovno toho pasivu? ta grafika nema tepelne cidlo? prehrieva sa ti?
s tym plne nesuhlasim napr ja mam streknut skrinu cize uzemnenie nehrozi... kolik na zastrcke je gut....
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa stanomx »

uu
Naposledy upravil/-a stanomx v Po 16. Apr, 2012, 14:43, upravené celkom 1 krát.
ANONYM_a7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

v tomto sa neser..kolik :!: neni nulak :!: ... ide o to ci mas stare alebo nove rozvody v byte.... nestrkaj prsty do zdierok

Podla starych jak kuknes na zastrcku kolik hore nalavo faza kolik+prava zdierka priamo premostena PEN vodic..... cize tam plati tvrdenie predchadzajuceho postu

Podla novych kolik hore vlavo faza kolik PE a na pravo N .....

ale nikdy nevis ako to je v skutocnosti ci je fakt faza nalavo.... keby ste mali zle spravene rozvody co je uplne normalne a strcil by si prsty do fazy uz by ta len prisli pozametat tak pozot . ELK je dobry sluha ale zly pan tak na to pamatat...

Uvedomujes si ze takymto postom mozes niekoho zabit?

Návrat na "Grafické karty"