Raid 0

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
beno632
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 16. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Horne Oresany

Raid 0

Príspevok od používateľa beno632 »

caute uvazujem o kupe noveho disku, no a rozhodujem ci si zoberiem disk s rovnakou kapacitou a dam do Raidu 0 alebo kupim vacsi aby som mal viac miesta. No na fórach som sa docital ze raid 0 je vhodny na strih videa. Mna by zaujimalo ci raid 0 zvysi vykon v systeme, ako napriklad spustenie programom, reakcie v oknach, nacitavanie obrazkov, citanie image suborov, vyhladavanie, kopirovanie, beh programov a samozrejme vplyv na hry.
A este ci sa da rad rozbehat na starsom disku bez toho aby som stratil data.
Dik moc
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

Bez straty dat sa to neda...ano zrychli sa ti vsetko co si napisal, otazne je ci to vyuzijes...
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

Vykon to zvysi o 10-20%, ale zvysi sa aj riziko straty udajov pri poruche jedneho disku, co za vyssi vykon imho nestoji.
Vyssi vykon dosiahnes uz len samotnym pouzitim dvoch diskov, keDze swap moze byt na inom ako system, system a aplikacie sa mozu nacitavat paralelne atD.
Používateľov profilový obrázok
beno632
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne 16. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Horne Oresany

Príspevok od používateľa beno632 »

Takze by som mal radsej skocit po kapacite nez po tom raide. Aky disk by ste my odporucili k mojmu teraz mam Samsung HD321KJ. Ja som pozeral po takom istom keDze som bol presvedceny ze raid bude riadny skok vo vykone, len som sa obaval tej straty dat pri zavadzani raidu. Urcite to nepojde? Musel by som spravit zalohy a naformatovat?
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7122
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa gammaray »

Ja som stastnym vlastnikom Western Digital 640 GB AAKS, stal 2600 v Ageme, za takmer 3000 mas jeho konkurenciu Samsung 640 GB. Odporucam ti dnes tieto disky kupit pretoze su velmi rychle. Testy mozes vidiet tu na fore.
TU a TU

A co to chces formatovat ? ...asi si stojim na kabli :red:
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Príspevok od používateľa faugusztin »

gammaray napísal:Ja som stastnym vlastnikom Western Digital 640 GB AAKS, stal 2600 v Ageme
Presne, WD6400AAKS je teraz bezkonkurencne najvyhodnejsi nakup disku (ja som ich este kupoval v velkoobchode BGS za 2500 bez DPH, dnes uz stoja iba 2042 bez DPH/2430 Sk s DPH). Jednoducho pri tom vykone brutalna cena.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"