LCD vs PLAZMA

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
NETcafeLV
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa NETcafeLV »

Cawte,
chcem si kupit namiesto stareho telkaca plochy obraz
Aky je rozdiel v LCD TV a PLAZME? Ovsem v cene?
Co sa viacej oplati na analogove a dititalne vysielanie?
MB: ASUS Z170 Pro Gaming CPU: Intel Core i7-6700K + NZXT Kraken X61 RAM: Kingston 2x16GB DDR4 2133MHz VGA: nVIDIA GeForce GTX980 SDD: Kingston SSDNow V300 240GB HDD: 3x2TB WD Green + 1x3TB WD Green PSU: Corsair HX1000W CASE: FRACTAL Define XL R2 Black Pearl
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

Plazma lepsie zakryva "chyby" resp. sumi signalu...ja osobne davam hlas plazme napriek tomu, ze je je drahsia, viac zerie a ma mensiu zivotnost...
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa skill3r »

LCD,
co som pocul tak nikto nema s plazmou dobre skusenosti, vela zerie, a vraj sa vypaluje obraz, neviem kde uz som pocul ze chlapik dlhu dobu nevedel prepnut obraz zo 4:3 na 16:9 az sa mu to po case podarilo , ale teraz ze vidiet na tej telke ze ta cast 4:3 je bledsia ako ten zbytok. A tiez ze ked je na obrazovke dlho staticky obrazok tak ze sa tiez nejako vypaluje a po case vidis ako tam furt svieti.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

vypalovanie plazmy je nerealna vec uz zopar rokov.

plazma ma kvalitnejsi obraz ako lcd, avsak aj lcd dava krasny obraz. Ked mozes, ber full-hdtv plazmu, ked nie kup si hociaky LCD a budes maximalne spokojny.
Používateľov profilový obrázok
pepe-flash
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: So 04. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Príspevok od používateľa pepe-flash »

vypalovanie je velmi realna vec, hlavne u drahsich znaciek ako pioneer. osobna skusenost.
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

ake bude vyuzitie toho televizora?
Používateľov profilový obrázok
NETcafeLV
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa NETcafeLV »

Zaujal ma tento LCD
http://televizie.alza.sk/lcd-televizor- ... d84892.htm" target="_blank
Vyuzitie bude: digi tv, prepojenie s pc a domace kino a ps2
MB: ASUS Z170 Pro Gaming CPU: Intel Core i7-6700K + NZXT Kraken X61 RAM: Kingston 2x16GB DDR4 2133MHz VGA: nVIDIA GeForce GTX980 SDD: Kingston SSDNow V300 240GB HDD: 3x2TB WD Green + 1x3TB WD Green PSU: Corsair HX1000W CASE: FRACTAL Define XL R2 Black Pearl
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

hmm, cize z kazdeho rozku trosku... lcd je univerzalnejsie, takze v tomto pripade by som siahol po lcd.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

pardon, ale za 19k by som si 82cm LCD nekupil ani keby bolo zo zlata. Za 24k mas 107cm plazmu Samsung, LG a dokonca aj Philips pre neveriacich a to je daleko lepsi TELEVIZOR ako nejake tchajwanske elcede s poloposratymi pixelmi.
Používateľov profilový obrázok
eldorado
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: So 17. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: kosicka nova ves (27)

re

Príspevok od používateľa eldorado »

subjektivne: brat si kupil plazmu, sestra ma lcd. Z mojho pohladu je obraz na plazme jednoznacne krajsi, dobre sa na to pozera. pri lcd mam zase pocit, ze mi to drazdi oci. Ta plazma ma "maksi"obraz, proste radost pozerat.
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa MBG »

S tým dráždením očí nesúhlasím, práveže plazma viacej ťahá očí, púta pozornosť...LCD je "prirodzenejšie"...nič to ale nemení na fakte, že pre príjem TV signálu by som išiel do plazmy...
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Ghost »

No ja neviem ono zalezi na viacerych faktoroch....ide napr o to ze male plazmy sa nerobia najmensia normalna plazma co sa robi je 37" od Panasonicu (neratam ten pokus s 32" co ma LG). Takze ak chces TV s uhloprieckou nad 100cm tak tam ma jednoznacne navrch plazma. Co sa tyka konktretneho vyberu tak tam by som jednoznacne odporucil nove Panasonic plazmy ktore su spickove. Su sice trocha drahsie ako napr Samsung ale su lepsie (konkretne zivotnost, technologia, obraz, farby atd).
No a pokial chces TV s uhloprieckou 26-32 palcov tak tam na vyber nie je.....Tam by som zas doporucil dake lepsie LCD (idealne taky Samsung s SPVA obrazovkou -> ale vyhni sa starsim a nizkym S-radam). Z tych starsich je vyborny LE32R86 pripadne nieco z novych 5-6tkových rad.

Este pokial priamo porovnas plazmu a lcd tak plazma ma pre funkciu TV lepsie vlastnosti (ako uz spominana vlastnost, ze lepsie zakryva chyby, lepsie a vernejsie podanie farieb, obraz pri rychlych scenach je lepsi). Famy ako, ze ma malu zivotnost, brutalne vysoku spotrebu, alebo ze sa vypaluju body tak pri novych modernych plazmach neplatia. Napr taky Panasonic ma nove plazmy zo zivotnostou cez 100 000 hodin co je viac ako u LCD. Spotreba pri plazme je sice o nieco vacsia, ale hlavne pri zobrazeni bielej plochy obrazu kedy ma plazma najviaciu spotrebu. Chvalabohu obraz na TV je vzdy dynamicky a tak sa spotreba meni a vacsinou je o dost mensia. No a vypalovanie pri novych plazmach skoro nie je. V extremnych pripadoch ma kazda plazma ochranne mody, ktore dokazu aj vypaleny obraz odstanit...cize asi tak.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Andre »

V obyvacke mame tyzden plazmu Panasonic TH-42PX8E za 31 000sk(doprava zdarma,pre porovnanie v nayku stoji 40 000sk) http://www.pcmania.sk/zbozi/panasonic-p ... p=z:116512 ,obraz je bezkonkurencny,pozri si poriadne parametre,ale neviem co je na tej minimalnej zivotnosti 100 000h pravda,tiez mame digi tv(digi tv ma lespi obraz ako magio/orange,lepsi ma uz len predrazeny skylink),ta funkcia prevzorkovania obrazu je brutalna(uz nikdy ziadne stvorceky:):ked porovnavam s kamosovou plazmou samsung za 50k tak dvd na panasonicu=1024x768 na samsungu;tel.vysielanie:napr jojka=dvd na samsungu.Ak ale sedis blizsie ako 4,5m od tv tak radsej zober 94cm TH-37PX80E 25000+1500posta http://www.pixmania.sk/sk/sk/995791/art ... h-37p.html

inak hry sa na tom hraju super,vobec mi rozlisenie nevadi,inak tento panasonic podla navodu pri dlhsom statickom obraze znizi kontrast-Po kolkych minutach staticky obraz plazme skodi?odhadujem 30min,na tvojom mieste by som si do rohu hodil 17ku lcd na net,pracu a instalaciu(teda na staticky obraz).
Tazko je to opisovat-treba vidiet-zbehni pozriet dakde kde ho maju;)
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Ghost »

Ak ale sedis blizsie ako 4,5m od tv tak radsej zober 94cm TH-37PX80.....
A mozem sa spytat preco??
42" plazmu by som sa pri dobrom signale nebal dat na vzdialenost 3 metre a viac..... Ved oci ti to tahat nebude (ak si tv dobre nastavis a umiestnis) a nekvalitu obrazu pri digitv aj tak nespoznas (hlavne pri plazme). S tymto sa stretavam velmi casto ze ludia sa boja kupit si na byt normalnu plazmu, lebo predtym mali 55cm OVP a teraz zrazu metrovu obrazovku....Ja hovorim, no a co? Ved to prave na tej 55 skor pridem o oci, lebo furt musim zmurit na text co dava dole TA3 :) Ludia nebojte sa kupit metrovu plazmu do bytu, stoji to za to ;)
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Andre »

urcite nie,u jedneho kamosa maju 106 3m a vsetci od vtedy nosia brejle:D,a 106 ma krajsi obraz od vzdialenosti 4m

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"