Skusenosti s PC predajnami v KE

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
NuSuey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 383
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa NuSuey »

Shark Comp> notebook mam spat, sice som cakal ze uz mi vratia spat prachy (kedze pri rovnakom probleme vtedy vymenili za novy kus = neopravitelne) - iba dali iny chladic "KTORY NEHUCI" a uz je to ok :)

trvalo im to tusim 21 dni - co jsa da prezit :)

- one happy customer -
Case: Silverstone RVZ01B, CPU: Intel Core i3-4130, GPU: EVGA GeForce GTX 750 Ti 2GB, RAM: Crucial Ballistix Tactical 4GB (1 x 4GB) DDR3-1600, MB: Asus H81I-PLUS Mini ITX, HDD: Crucial M500 240GB
Používateľov profilový obrázok
sai
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 10. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bardejov

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa sai »

tak tu sa musim vyjadrit. aj ja mam velmi zle skusenosti s firmou datacom na hlavnej, kupil som si tam pred casom reproduktory crative i-trigue L3800IR, mal som problem s vyskovymi drivermi a tak podho do predajne, kde som ich kupil. tam mi povedali po 15 minutach cakania v rade, pricom tam pobehuje 5 splasenych neochotnych predavacov, ze mam odniest repraky niekde do riti na opacnu stranu mesta, a ja ze cooo? ved tu som ich kupil tak tu ma aj vybavte.. samozrejme negativna odozva (skoda ze nebolo po ruke pacidlo), proste total neochota!!! viete co mi povedali? ..ze keby ich prevzali tam na predajni na hlavnej, takze by to zaevidovali, ale tam by sa na ne zabudlo.. akoze zabudlo? a ked som ich kupoval tak na 5 litrov za ne sa nezabudlo? tak som sa ich opytal ako si mozu dovolit povedat take nieco ked v predajni maju 20 zakaznikov v rade.. odpoved? od mrtvych objektov sa skor odrazi zvuk ako kym nieco vyjde zo speakerov od neochotnych predavacov vo firme datacom! totalne ma sklamali. dufam, ze sa im "dari" a ze aj nadalej odrbavaju X ludi svojim "profesionalnym" pristupom. pokial mozte tak od datacomu ruky prec! dakujem za moznost vyjadrit sa! a vsetkym citatelom prijemny a vyhodny nakup pc komponentov :)
P4 Northwood 1,8@2,8GHz(noctua NH-U12F), MB Gigabyte GA-8SG800, 2GB DDR 400@440MHz, MSI NX6600GT 128MB DDR3 500/900@600/1100(zalman CF700-CU), 500GB WD AAKS, 160GB Seagate, 40GB WD, PSU Seasonic S12 550 E+, 2x noctua NF-R8
Používateľov profilový obrázok
neeoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Ne 16. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Prešov

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa neeoo »

Ako vidim stale horuca tema :). No co uz na slovesku aspon pokial moje skusenosti siahaju neplatilo NAS ZAKAZNIK NAS PAN (cest vynimkam). Vseobecny problem nastane pri reklamacii. KEd sa predava a su z toho prachy tak su vseci kamarati ale ked uz nieco treba urobit pre to pocas zarucnej doby nastane problem.

Ale podme k veci chcel som sa trosku predajne DATACOM aj ked nie mozno predajne ako takej ale iba par ludi ktory tam pracuju. Musim povedat ze nie vseci predavaci su tam ako bolo povedane v predchadzajucom prispevku neochotny. 2 znich su celkom prijemny a taktiez aj pomerne znaly ludia skoda ze neviem ako sa volaju zda sa mi ze jeden znich sa vola Mato Hakulin ale nie som si isty. On je jednoznacne ochotny a uz sa aj staloze ze ked bolo nieco v neporiadku dalo as snim stale bez vecsich problem dohodnut. Takze brat niekoho na planyr by som odporucal ozaj pokial som mal skusenost zo vsetkymi.
(CPU: INTEL i5 3570@4GHz| Chladič CPU: NOCTUA NH-U12P| Doska: ASROCK Extreme 4 Z77| VGA: AMD Gigabyte 7870 OC| RAM: Kingstone 1600MHz, 8GB| SSD: Kingtone V200 128GB| Zdroj: SuperFlower Gold King Platinum 550W| Microsoft 7000, Laser |LCD: DELL 22", 2212| Zvukovka: M-AUDIO Revolution 5.1| Repro: GENIUS HT | Skrinka: Fractal Design Define R4| Klavesnica: RAZER LYCOSA. +IPhone 13PRO. www.cistenie-klimatizacii.sk)
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa GABO »

Ako som už písal, veľká firma potrebuje veľa zamestnancov a kto neriadil tak veľku firmu nevie čo to je za práca dnes s tými ľudmi. 80 percent ľudí, ktorí prídu pracovať je odpad, ktorý vidí iba peniaze a nie firmu, alebo podľa hesla: však tu len pracujem, nie je to moje, seriem na to. Tu prichádzame k problému -> každý zamestnanec pomaly by chcel neviem aký plat, ale vie prd, nevie dokázať nič, a je v tíme len na obtiaž pretože:

- nevie sa prispôsobiť
- nechce sa prispôsobiť
- jeho pracovný čas končí o pol 4 teda sorry o 4 poobede a načo sa viac zaoberať tým čo robím - však dostanem rovnako.
- má tuleniu chorobu

Proste zdravé jadro je fajn, chlapcov z DATACOMU poznám a sú to odborníci, žiaľ dnes zohnať človeka, ktorý je odborník, ktorý chce a snaží sa a nechce pritom neviem aký neskutočný plat je naozaj problém, čiže to je ten problém ak narazíte na zamestnanca, ktorý je hlúpy a o týždeň po Vašej návšteve ho vyhodia.

Stále je to o tom, moja firma, snažím sa čo to dá a makám na tom aj vo voľnom čase ak sa dá, potom sú aj výsledky, ale zohnať dnes skúseného a na hlavu normálneho zamestnanca je naozaj neskutočný problém verte mi. Celkovo je v tomto biznise problém, veľké výdaje, malé zisky (je to síce trápne, ale lepšie sa dnes oplatí otvoriť zmrzlinu a predávať čaj, kávu, pepsi a colu a vyberať vstupné za hajzel...to je lepší biznis) a stále poznámky zákazníkov, ktorí sa síce robia, že vedia všetko a vidia do toho, ale akurát čo vedia je hundrať a porovnávať ceny -> našťastie pribúda zákazníkov, ktorí pozerajú na podporu, služby, informovanosť a možnosti reklamácií...a to je dobre.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
ChataGym
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Lednické Rovne

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa ChataGym »

takže ak sa nedostanem tento rok na VŠ, tak sa hlásim u teba gabo o robotu :) a k teme s predajcami v KE nemám skúsenosti, akurát v TN zo Sharkom kde som si chcel kupiť redukciu 4-pin to 2x 3-pin...a chalanisko ani nevedel o čo som sa s ním bavím...nehovorím, že ja som nejaký odborník čo niesom...ale tak si do obchodu nebudem dávať chlapa čo nevie o tom ani hovno, tak isto aj v Orange tie blondíknky z photoshopu, kt. vedia kulove...
Používateľov profilový obrázok
sai
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 10. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bardejov

datacom

Príspevok od používateľa sai »

aby som sa dovyjadril k teme... ano je pravda ze su tam dvaja ktori su serioznejsi a viac na urovni, neviem ako sa volaju ale vtedy ked nastala ta neprijemna situacia s tou mojou reklamaciou tak prave otvarali pobocku an tomasikovej a ti sikovni pani tam vtedy neboli, a ostatni si medzi sebou suskali ako ma maju oddrbat z predajne. dakujem pekne za take sluzby a tym sikovnym panom nech sa dari..
P4 Northwood 1,8@2,8GHz(noctua NH-U12F), MB Gigabyte GA-8SG800, 2GB DDR 400@440MHz, MSI NX6600GT 128MB DDR3 500/900@600/1100(zalman CF700-CU), 500GB WD AAKS, 160GB Seagate, 40GB WD, PSU Seasonic S12 550 E+, 2x noctua NF-R8
Používateľov profilový obrázok
neeoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Ne 16. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Prešov

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa neeoo »

Ja by som vpohode chcel pracovat v takejto predajni problem je ze ten plat co tam ponukaju je :smutny: Ak by mi dali tolko co mam teraz ani by som nevahal ovela viac by ma bavilo predavat. Ale co uz ked raz skoncis vysku tak jedina sanca je otvorit si vlastny obchod.
(CPU: INTEL i5 3570@4GHz| Chladič CPU: NOCTUA NH-U12P| Doska: ASROCK Extreme 4 Z77| VGA: AMD Gigabyte 7870 OC| RAM: Kingstone 1600MHz, 8GB| SSD: Kingtone V200 128GB| Zdroj: SuperFlower Gold King Platinum 550W| Microsoft 7000, Laser |LCD: DELL 22", 2212| Zvukovka: M-AUDIO Revolution 5.1| Repro: GENIUS HT | Skrinka: Fractal Design Define R4| Klavesnica: RAZER LYCOSA. +IPhone 13PRO. www.cistenie-klimatizacii.sk)
Používateľov profilový obrázok
sai
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 10. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bardejov

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa sai »

a este jedna vec.. gabo v tom co pises mas uplnu pravdu.. nie sme my dementi ze sa trapime? podme si otvorit dake pojazdne verejne WC, a budeme aj predavat napoje, ktore sposobuju hnacky do 5 minut.. myslim ze by sme dost dobre zarobili, volalo by sa to ze: POJAZDNY VYCAPHAJZEL :D
P4 Northwood 1,8@2,8GHz(noctua NH-U12F), MB Gigabyte GA-8SG800, 2GB DDR 400@440MHz, MSI NX6600GT 128MB DDR3 500/900@600/1100(zalman CF700-CU), 500GB WD AAKS, 160GB Seagate, 40GB WD, PSU Seasonic S12 550 E+, 2x noctua NF-R8
Používateľov profilový obrázok
eldorado
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: So 17. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: kosicka nova ves (27)

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa eldorado »

moje najnovsie dojmy: datacom, predajna na tomasikovej, velmi ustretovy personal, radost nakupovat
pccko.sk, mini predajna, cca 2x2 metre v dargove, neodporucam
barnet.sk, mini predajna, seriozny pristup, vhodne pre mensiu firmu pre kompletne vybavenie HW, SW+servis
Používateľov profilový obrázok
Xaltotun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa Xaltotun »

u mna x-computers v Ke č.1 - niekolko bezproblémovyých reklamácii u nich.
barnet - seriozny clovek ak sa da nieco zohnat tak to zozenie, dobre ceny, este som tam nic nereklamoval.
pccko.sk - pristup k zakaznikovy nie je velmi dobry, ale mam odtial par veci a tie ceny su jednoducho brutalne
MB: Gigabyte 880GA-UD3H, CPU: PhenomII-X4 955@975 BE + CM Hyper 212+Noctua NF-P12 HDD: 40GB SSD Intel X25-V + 5TB storage, RAM: 12GB A-DATA OC Gaming 1600mhz ddr3 CL9, PSU: Corsair CX600, GPU: Gigabyte gtx760OC rev.2, CASE: CM Elite 430 Black, MOUSE: A4Tech XL750BF + roccat taito, MONAS: HP-LP2275W S-PVA, SOUND: Behringer UCA222 + Audio Technika ATH-T 500, Koss UR29, MT: HTC One V, CAR: Mitsubishi Lancer X 2010 1,8MIVEC@143ps@full, TABLET: Prestigio PMP 5597D duo + ipad mini
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa stanomx »

a co tak vzskusat "LAVACOM"
maju 2 pobocky a este nie su nic moc znami jedna predajna je na Hlavnej 102 myslim v takom podchode oproti Tescu (na tej strane kde je dargou)
a druha je nova este som v nej nebol .. Alzbetina 49 myslim
zatial som so personalom spokojny , aj ked som bol v shope iba na hl. okrem jedneho t-pka taky chuducky je (vypada ako rapper)
tuto maju stranku http://www.lavacom.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
cenofky su slusne, ale objednavanie trva dost dlho sklad maju v meste ale nie priamo v predajni takze dovoz je do 24 H
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Xaltotun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa Xaltotun »

no vies, hned vedla mas X-ko ktore je overene a este trochu lacnejsie
MB: Gigabyte 880GA-UD3H, CPU: PhenomII-X4 955@975 BE + CM Hyper 212+Noctua NF-P12 HDD: 40GB SSD Intel X25-V + 5TB storage, RAM: 12GB A-DATA OC Gaming 1600mhz ddr3 CL9, PSU: Corsair CX600, GPU: Gigabyte gtx760OC rev.2, CASE: CM Elite 430 Black, MOUSE: A4Tech XL750BF + roccat taito, MONAS: HP-LP2275W S-PVA, SOUND: Behringer UCA222 + Audio Technika ATH-T 500, Koss UR29, MT: HTC One V, CAR: Mitsubishi Lancer X 2010 1,8MIVEC@143ps@full, TABLET: Prestigio PMP 5597D duo + ipad mini
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa lezgy »

eldorado napísal:moje najnovsie dojmy: datacom, predajna na tomasikovej, velmi ustretovy personal, radost nakupovat
pccko.sk, mini predajna, cca 2x2 metre v dargove, neodporucam
barnet.sk, mini predajna, seriozny pristup, vhodne pre mensiu firmu pre kompletne vybavenie HW, SW+servis

mozem vediet preco neoporucas?
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa lezgy »

lacnepc

nevravim ze v KE ale pre tych ktori by chceli
pre nevidiacich - nejedna sa o Gabovu firmu :D
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
divx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 17. Nov, 2007, 08:00

Re: Skusenosti s PC predajnami v KE

Príspevok od používateľa divx »

no priznam sa nedocital som celu diskusiu, ale poviem vam svoje skusenosti s datacomom.
Z tejto firmy kupujem veci uz 4 roky a celkovo som unich minul 150-200l , a minul som tam tolko preto lebo tak na 95% som snimi spokojny. Ano maju svoje muchy - najme to cakanie ,ale vzdy som dostal to co som si objednal, tovar nikdy nemeskal +- 2 dni a hlavne s reklamaciami som spokojny ,aj ked vzdy to bolo na 30. den ale nekompatibilny komponent vymenili , a vadny bol vymeneny za novy kus. Zo setkych komponentov za tie setky peniaze som reklamoval , len dosku msi ,kt. strajkovala s komponentami , graficku kartu ktora po tyzdni odisla (dohodli sme sa ze doplatim a zoberem 8800GT) a jednu napalku LG a zvysok velka horda komponentov funguje bezchybne doteraz. Budte radi, ze ste nemali tu cest s presovskymi firmami (cest vynimke sofosu) to by vam len vlasy dupkom stavali.

Z imperia som objednal len raz a naposledy a aj tu objednavku som zrusil, nakolko zamestnanec ma tahal zanos ze uz bude uz piatok uz pondelok v stredu atd. poznate...

Pred 2h som si od datacomu objednal veci a teraz mi uz volali ze zajtra to bude pripravene, no co dodat? zase spokojnost a prajem datacomu nech sa dari

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"